MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
T.C Kimlik No İle Ssk (sgk) Borç Sorgulama Sgk Hizmet Dökümü alma
Sizlerde artık T.C Kimlik numaranız ile Ssk (sgk) hizmet borç Sorgulama işlemleri yapabileceksiniz.
 
Alt kısımda detaylı habere erişebilirsiniz..
 
SSK Hizmet Dökümü
Her çalışan vatandaş gibi sizlerde bazen hangi kurumda ne kadar hizmet verdiğinize dair şüpheye düşüp bu sorgulamayı yaparak emin olmak isteyebilirsiniz. SSK hizmet dökümü işleminizi yapabilmek için devlet dairelerinde uzun ve yorucu sıralar beklemenize gerek yok. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülemiş olduğunuz bu hizmet dökümünde yer alan bilgilerini tarihlere göre inceleyebilirsiniz. Ayrıca hesaplama motorları sayesinden SSK çatısı altında emekli olmak için gerekli bilgilendirmeleri yapan hesaplamaları da kolaylıkla kullanabilirsiniz.
 
SSK Prim Sorgulama
 
SSK prim sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız sitemizde bulunan sizlerin bu gibi işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz için yazılmış olan yazılarımıza göz gezdirmeniz yeterli olacaktır. Peki SSK prim sorgulama işlemi yapmadan önce bu işlem nedir ne işe yarar diye soracak olursanız sizlere bunu da açıklayalım. SSK prim sorgulama SSK hizmet dökümü bilgileriniz içerisinde yer alan ve size ait toplam gün sayısını kapsayan bir sistemdir. Bu sorgulamayı yaptığınız takdirde emekli olabilmeniz için doldurmanız gereken gün sayınızı, hangi tarihlerde ne kadar süre hizmet verdiğinizi ve toplam gün sayınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 
SSK Gün Dökümü
 
SSK gün dökümü sizlere işe başlama tarihinizi, işten ayrılma tarihinizi ve ne kadar süre hangi işinizde hizmet vermiş olduğunuzu bildiren bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde kaç gün çalıştığınızı, emeklili olabilmeniz için kaç gün daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz ve tabiki bu bilgileri kullanarak emekli olacağınız tarihi, alacağınız maaşı ve bunun gibi birçok işlemi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 
SSK Maaş Hesaplama
 
SSK maaş hesaplama uygulaması sayesinde oturduğunuz yerden kendi maaşınızı kendiniz hesaplamanız artık mümkün durumdadır. Sizlerde maaşınızı hesaplamak istiyor olabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için sitemizde yer alan sizler için hazırlanmış olan yönlendirmeleri sırasıyla ve doğru bir şekilde takip etmeniz durumunda maaş hesaplama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. SSK maaş hesaplama uygulaması sayesinde tahmini olarak ne kadar emekli maaşı alacağınızı da belirleyebilirsiniz ve emekli maaşınızı almaya başladığınız andan itibaren beklemediğiniz bir miktarla karşılaşma gibi bir sorununuz ortadan kalkmış olur. SSK maaş hesaplama uygulamasının asıl amacı siz değerli çalışanları maddi konularda aydınlatmak olduğu gibi herhangi resmi bir evrak niteliği taşımamaktadır, bu bilgiyi unutmamanızı tavsiye ederiz.
 
SSK Maaş Sorgulama
 
SSK maaş sorgulama işlemi sayesinde emekli maaşınız hakkında bilgi edinmeniz mümkündür yani siz değerli emekli vatandaşların ne kadar miktarda emekli aylığı alacakları bu uygulama sayesinde internet üzerinden rahatlıkla öğrenilebiliyor. Bu işlemi yapmak için sitemizde sizlerle paylaşmış olduğumuz yönlendirmeleri sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.
 
SSK No Sorgulama
 
SSK no nedir diye soracak olursanız, SSK numaranız sizler için gerekli SSK işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlamak amacıyla verilmiş olan bir şifredir diyebiliriz. Bu numarayı kullanarak öğrenmek istediğiniz tüm SSK işlem ve bilgilerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. SSK no sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için sitemizde yer alan adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde uygulamanız sizler için yeterli olacaktır.
 
SSK İşe Giriş Sorgulama
 
SSK işe giriş sorgulama sistemi sayesinde siz değerli çalışan vatandaşlarımızın SSK çatısı altında ne kadar süredir hizmet vermekte olduğunuzu ve işe girmiş olduğunuz tarihi öğrenmeniz için oluşturulmuş bir uygulamadır. Bu uygulamayı neden kullanmalıyım ya da bir başka deyişle SSK işe giriş tarihimi öğrenmem ne işime yarayacak diye merak ediyor olabilirsiniz. İşe giriş tarihi sorgulama işleminizi emeklilik tarihiniz ve maaşınızı hesaplama gibi işlemleri gerçekleştirmeniz için bilmeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise değişen yasalarla beraber, farklı kurallara tabi tutulduğundan dolayı işe girdiğiniz tarihte hangi kurallara göre emekli olabileceğiniz gibi farklılık göstermektedir.
 
SSK Randevu Alma
 
SSK randevu alma sistemi sayesinde artık özellikle yaşlı olan vatandaşlar hastanelerde uzun ve yorucu kuyruklar beklemek sorunda değiller. Özellikle merkez dışından gelen hastalar için büyük bir kolaylık sağlayan randevu alma sistemi sayesinde hiçbir hasta mağdur olmamaktadır. Ayrıca randevu alma uygulaması sayesinde muayene olmak istediğiniz saati ve doktoru da seçme gibi önemli bir şansınız da mevcut. Randevu alma işleminizi ister internet üzerinden ister telefon ile gerçekleştirebilirsiniz. Alo 182'yi arayarak telefonla randevu alabileceğiniz gibi internet üzerinden www.mhrs.gov.tr adresinden de randevu alabilirsiniz.
 
SSK Borç Sorgulama
 
SSK borç sorgulama SSK çatısı altında işyeri sahiplerinin kuruma dair ne kadar borçlu olduklarını öğrenmeleri için oluşturuluş bir bilgilendirme uygulamasıdır. Bu işlemi uyg.sgk.gov.tr bağlantı adresi ile gerçekleştirebileceğiniz gibi bu sorgulama sonucunda, online olarak SSK borcunuzu ödeme gibi bir seçeneğiniz de var.
 
SSK Sicil No
 
Sürekli olarak SSK sicil numaranızı aklınızda tutmak zor olabilir ya da kaybetmeniz gibi bir durum söz konusu olduğunda SSK sicil no öğrenme işlemi artık internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde öğreniliyor. SSK sicil no ile sayesinden SSK kurumu altında yapmanız gereken bazı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizde bu işlemi nasıl yapacağınız detaylı bir şekilde anlattık.
 
SSK Emeklilik Hesaplama
 
Her çalışan vatandaş gibi sizlerde emekliliğinize ne kadar süre kaldığı merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyor olabilirsiniz. SSK emeklilik hesaplama işlemi sayesinde emekliliğinize kalan süreyi internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerin dışında emekli olabileceğiniz tarihi net olarak öğrenebildiğiniz gibi emekliliğiniz için gereken prim gün sayınızı da net olarak öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz için yapmanız gereken sitemizde sizler için hazırlanmış olan yönlendirmeleri doğru bir şekilde uygulamanızdır.
 
SSK Ne Zaman Emekli Olurum ?
 
SSK çatısı altında emekli olma hayali kuran ve bunu bekleyen siz değerli vatandaşlarımız için oluşturulan bu sistem sayesinde emekli olma tarihinizi sorgulama için oluşturulmuş olan bir uygulamadır. Emekli olmayı bekleyen birçok vatandaşımız ne zaman emekli olacaklarını merak etmektedir ve bunun bekleyen her vatandaşın devlet dairelerine gittiğini düşünürsek yaklaşık 5 milyon vatandaşın işlemlerini gerçekleştirmesi maalesef çok uzun bir zaman alacaktır. Ancak bu başlığa tıklayarak ve sizin için hazırlanmış yönlendirmeleri uygulayarak bu sorgulamayı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 
SSK Prim Ödeme
 
SSK prim ödeme konusu çalışan vatandaşlarımın yanısıra işveren olarak hizmet vermekte olan vatandaşlarımızı ilgilendiren bir husustur. Neden diye soracak olursanız prim ödeme işlemi çalışan vatandaşların primlerinin yani gün sayılarının ödenmesi ile alakalı bir konudur. Bu konu altında işlem yapmak isteyen işveren vatandaşlarımız ve kurumlar için başlığa tıklamanız sonucu açılacak olan sayfada verilen yönlendirmeleri uygulamanız yeterli olacaktır.
 
SSK İşyeri Bildirgesi
 
SSK işyeri bildirgesi de tıpkı SSK prim ödemede olduğu gibi SSK kapsamında sadece  işyeri sahiplerini ilgilendirmektedir. SSK kurumu altında işyeri sahibi olan vatandaşlarımızın her bir çalışanlarını SSK'ya bildirmiş olmaları gerekmektedir. Ayrıca SSK işyeri bildirgesi yalnızca çalışan durumu için değil, işyeri değişikliği, devredilmesi ya da miras edilmesi gibi konular söz konusu olduğu takdirde de yapılması gereken bir bildirgedir. İşyeri bildirgesi miras durumu dışında 10 gün, miras durumu söz konusu olduğunda ise kişinin vefatından itibaren 3 ay süre içerisinde bu uygulama ile SSK'ya bildirilmesi zorunludur.
 
SSK E-Bildirge
 
SSK E-Bildirge uygulaması sayesinde adından da anlaşıldığı üzere, işverenler bildirgelerini internet üzerinden kolaylıkla bildirebilirler. Bu uygulama sayesinde SSK kapsamında işveren kişi ve kurumlar internet üzerinden çalıştırdıkları vatandaşlara ait prim belgelerini online olarak bildirebilirler. Ayrıca SSK E-Bildirge uygulaması sayesinde işverenler ödemeleri gereken tutarları da otomatik ödeme talimatı vererek ya da internet bankacılığı ile ödeyebilirler. Bu uygulama sayesinden SSK'ya gitmenize gerek kalmadan yalnızca internet üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz artık mümkün.
 
Emekli maaşımın yüksek bağlanması için neler yapabilirim?
 
>Salih T.
 
26.01.1980 doğumluyum. %40 engelli raporum var. “Vergi İndiriminden Faydalanabilir Yazısı” aldım. 4.200 gün civarında günüm var. Başlangıcım 15.04.1999. Ne zaman emekli olabilirim, emekli maaşımın yüksek bağlanması için neler yapabilirim, aldığım vergi indirimi emekli olduktan sonra da geçerli mi?
 
CEVAP: 01.04.1999 tarihli Sigorta girişiniz ve 4.380 gününüz var. 18 yıl ve 4.080 günle üçüncü dereceden engelli olarak yaşa bağlı olmadan erken emekli olabilirsiniz. Gününüz dolmuş. 38 yaşınızın dolduğu 01.04.2017 tarihinde emeklilik müracaatı yapabilirsiniz. Emekli olduktan sonra da vergi indiriminden faydalanabilirsiniz. Emekli maaşınızın yüksek olması için 3.400 liranın üzerinde bir rakamdan prim ödemeniz gerekir.
 
NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?
 
>M. Şirin T.
 
20.11.1966 doğumluyum. 01.11. 1982 tarihli Sigorta girişim ve 4.475 günüm var. 1985-1987 yıllarında 18 ay askerlik yaptım. Askerliğimi borçlanırsam, emekli olmak için günüm yeter mi?
 
CEVAP: 01.11.1982 tarihli Sigorta girişiniz ve 4.337 gününüz var. 25 yıl, 47 yaş ve 5.150 günle emekli olabilirsiniz. 25 yılınız ve yaşınız dolmuş. 18 ay askerliğinizin tamamını borçlanıp, 10 ay da prim öderseniz, 5.150 güne tamamlayarak emeklilik müracaatı yapabilirsiniz.
 
>İlknur U.
 
01.01.1978 doğumlu bayanım. İlk sigortam 16 yaşında 14.06.1993 tarihinde başladı. 18 yaşına kadar olan sigortam sayılacak mı? 03.10.2008 doğumlu bir çocuğum var. Doğum borçlanması yapmak istiyorum. Eğer doğum borçlanmasından faydalanabilirsem  emekli maaşıma etkisi olur mu? Bu zamana kadar yüksek ödenmişti sigorta primlerim. Ödeyerek mi yoksa çalışarak mı emekli maaşım yüksek olur? Emeklilik için ödemem gereken prim gün sayısı ne kadardır? Borçlanma yapmazsam ne kadar çalışıp hangi sene emekli olabilirim? 
 
CEVAP: 14.06.1993 tarihli Sigorta girişiniz ve 5.060 gününüz var. 20 yıl, 50 yaş ve 5.675 günle emekli olabilirsiniz. 18 yaşınızın altında geçen günleriniz emekliliğinize sayılıyor. 615 gün doğum borçlanması yaparsanız veya prim öderseniz, 50 yaşınızın dolduğu 01.01.2028 tarihinde emeklilik müracaatı yapabilirsiniz. Doğum borçlanması emeklilik tarihini öne almaz. Bu nedenle emekli maaşınızın yüksek olması için primlerinizin yüksekten ödenmesi daha faydalı olur.
 
>Ö. Faruk F.
 
16.04.1971 doğumluyum.  01.10.1989 tarihli Sigorta girişim ve 6.772 günüm var.  Bunun içinde gazetede çalışmış olduğum senelere ait 2.440 gün 2A yıpranma primi var. Bu şartlarda ne zaman  emekli olabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
 
CEVAP: 01.10.1989 tarihli Sigorta girişiniz ve 6.322 gününüz var. 1994-2001 tarihleri arasında 1 yıl 8 ay 10 gün basın indiriminiz var. Bu süre kadar giriş tarihiniz geri gidiyor ve 21.01.1988 oluyor. 25 yıl, 50 yaş ve 5.375 günle emekli olabilirsiniz. Basın indirimi kadar sigortalılık sürenize ilave ediliyor ve emeklilik yaşınızdan düşülüyor. Böylece 50 yaşınızın dolduğu 16.04.2021 tarihi yerine 06.08.2019 tarihinde emeklilik müracaatı yapabilirsiniz. 


Sağlık  KATEGORiSiNDEN HABERLER

Mudanya'da 135 haneye Covid-19 testi

Mudanya'da 135 haneye Covid-19 testi Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında Toplum Tarama Ça...

Ücretsiz dezenfektan

Ücretsiz dezenfektan Mudanya Belediyesi, Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında, antiviral dezenfektan dağıtımına başladı

Montania da sağlık çalışanlarına kapılarını açtı

Montania da sağlık çalışanlarına kapılarını açtı Koronavirüs salgını ile gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarına bir destek de Montania Hotel'den geldi.

Alkışlar eşliğinde taburcu oldu

Alkışlar eşliğinde taburcu oldu Mudanya'da koronavirüs sebebiyle hastanede tedavi gören 60 yaş üstü bir bayan, alkışlar eşliğinde taburcu oldu.

Devlet'te sosyal mesafe önlemi

Devlet'te sosyal mesafe önlemi Her gün yüzlerce kişinin sağlık hizmeti aldığı Mudanya Devlet Hastanesi, yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında...

Güney Sağlık, hasta bakımı ve takibini evlerde yapıyor

Güney Sağlık, hasta bakımı ve takibini evlerde yapıyor Mudanya Halitpaşa Mahallesi'nde stadyum karşısındaki İdmanyeri Sokak'ta sağlık memuru Fatih Güney'in fa...

Hastane, verimlilik denetiminden geçti

Hastane, verimlilik denetiminden geçti Mudanya Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı tarafından yerinde de...

Stajyer öğrencilere teşekkür belgesi

Stajyer öğrencilere teşekkür belgesi Mudanya Devlet Hastanesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk döneminde mesleki ve beceri eğitimi görerek sömestr ...

Hemodiyaliz Merkezi'nde hasta kabulü başladı

Hemodiyaliz Merkezi'nde hasta kabulü başladı Mudanya Devlet Hastanesi bünyesinde aynı anda toplam 12+1 (HBS+oda) hastaya hizmet verecek şekilde planlanan Abdülh...
Suat Orunç Suat Orunç
Zor bir soruna kendimce küçük cevaplar
Perihan Dirican Perihan Dirican
Bin deyim, bir hikaye...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci