MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
6 yıldır kalıcı eser göremedik

Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP Grup Sözcüsü ve Meclis Üyesi Bülent Erden, CHP'li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ı hizmet döneminin yıldönümünde eleştirdi. İkinci hizmet döneminin ilk yılını geride bırakan Başkan Türkyılmaz'ın, geçen 6 yıllık süre içerisinde ilçe halkının hayatını kolaylaştıracak ve ekonomik katkı sağlayacak hiçbir kalıcı eserinin olmadığını öne süren MHP'li Erden, Mudanya'nın öncelikli sorunlarının doğru şekilde tespit edilemediğini iddia etti.

"YILDIZTEPE İLE MUDANYA İPOTEK ALTINDADIR"

Olağanüstü dönemden geçilen bir süreçte Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın ellerinde eldivenleri, yüzünde maskesiyle Yıldıztepe'de kameralara poz vererek, "Yıldıztepe'nin temel betonu döküldü" başlığıyla servis edilen basın bültenine gönderme yapan MHP Grup Sözcüsü Bülent Erden, "Sayın Başkan bunca sıkıntının arasında Yıldıztepe'de temel betonu değil tam anlamıyla Mudanyalı'nın geleceğinin önüne beton dökmüştür" dedi. 12 milyon 600 bin liraya ihale edilen yatırımın ilk etabına beton döküldüğünü belirten Erden,  Yıldıztepe çalışmasıyla ilgili açıklamalarında şu görüşlere verdi:

"Hatırlanacağı gibi Sayın Başkan 14 milyon 500 bin liralık kredi kullanmak üzere mecliste CHP meclis üyelerinin oyları ile yetki almıştı. Hatırlatmak açısından kredi demek fazlasıyla yani faiziyle geri ödemek koşuluyla alınan borçtur.  Şimdi denilebilir ki "Borç yiğidin kamçısıdır" tabi ortada bir yiğit varsa! Mudanya halkının şahsıma (partimize) verdiği 27 bin oy'u helal ettirmek adına tekraren vurguluyorum ki Mudanya'mız alınan bu borçla oldukça kritik bir dönemece girmiştir. Yıldıztepe konusunda daha önce de basına yansıtarak sorduğum önemli sorulara Sayın Başkan bugüne kadar cevap verememiş, ne meclis üyelerini ne de Mudanyalıları bilgilendirmemiştir. Her fırsatta demokrasi havarisi kesilen Sayın Başkan, ortak akıl yerine "Ben yaptım oldu" mantığıyla Mudanyalıların geleceğini ipotek altına almıştır".

"HANİ SATILANLARI GERİ ALACAKTINIZ? "

Açıklamasında gerek meclis, gerekse de yazılı açıklamalarıyla ilgili Yıldıztepe ile ilgili soruları yineleyen Bülent Erden, Başkan Türkyılmaz'ın göreve geldiği 2014 seçimleri sonrasında satılan belediye mülkleriyle ilgili "Halkın malı halkın olacak. Satmak bir yana satılanların hepsini geri alacağım" söylemlerini de anımsatarak, CHP'li belediyenin 6 yıllık süre içerisinde ilçe ölçeğinde korkunç bir mülk satışı gerçekleştirdiğini iddia etti. "Mudanyalının mülkleri yağma Hasan'ın böreği mi" diye soran Erden, "Başkan Türkyılmaz, Mart 2019’dan bugüne kadar da Mudanya Belediye Meclisi'nden 200 bin metrekarelik mülk satışı yetkisini oy çokluğuyla geçirmiştir. Endişemiz odur ki böyle giderse yakında sıra Mudanya Belediye binasına gelecek ve belediye binamızın üzerinde SATILIK ilanını göreceğiz" dedi.

"KALICI ESER GÖREMİYORUZ"

6 yıldır satılan mülkler karşılığında Mudanyalı'nın hayatını kolaylaştıran, Mudanya’ya ekonomik katkı sağlayacak herhangi bir kalıcı eser göremediklerini ifade eden MHP'li Erden açıklamasında, ilçe halkının kıvranırken önceliği olmayan projelere de yer vermesini eleştirdi. Yıldıztepe projesinin Mudanya için önceliği olmayan proje olduğunun altını çizen Erden, "Yıldıztepe'nin Mudanyamıza değer katmasını hepimiz arzu ederiz, bundan onur duyarız lakin borç alarak, mülk satarak, Mudanyalının geleceğine ipotek konularak değil. Böyle olmamalı" diyerek Mudanya'nın öncelikli sorunlarına ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü:

MUDANYA'NIN ÖNCELİKLERİ...
"Sayın Başkan;
1-  Kurban Bayramlarında Dolgu alanı mevki Belediye Kademe'de gerçekleştirilen Mudanya'mıza yakışmayan, halka eziyet veren, güneş altında asla hijyenik olmayan şartlarda yapılan kurban kesimleri için modern bir kesim yeri Mudanyalı'nın önceliği değil mi?

2- Mudanya Belediye Binasında hizmete açacağınızı ifade ettiğiniz fakat bir türlü hizmete alamadığınız Belediye Meclis Toplantı Salonu Mudanyalı'nın önceliği değil mi?

3- Hatta meclis toplantı salonu bir yana Mudanyalılara yakışan bir belediye binası Mudanya'nın önceliği değil mi?
4- Giritli Mahallesi Kentsel Koruma Sit Alanı projesini elinize yüzünüze bulaştırdınız! İş takibi yaparak bir türlü Koruma Planını onaylatamadınız! Bu alandaki işletmelerin ruhsatları mahkeme kararları neticesinde birer, birer iptal edilmeye başlandı, Giritli Mahallesi esnafı ve turizm Mudanyalının önceliği değil miydi?
5- Hakeza Tarihi Hal Çarşısı'nın üzerini kapatacağım, proje hazır dediniz lâkin yıllar geçti ortada bir şey yok. Mudanya'nın hassas noktalarında çözüm odaklı olmak yerine Kültür Varlıkları Koruma Kurulunun planları, projeleri onaylamadığı şikayetinizden başka bir şey duyamadık. Her beceriksizliğinizde günah keçisi aramak yerine çözüm odaklı olabilmeniz ve "ben yaptım oldu" anlayışından ortak akılla Mudanya'yı yönetişim seviyesine yükseltmeniz Mudanya'nın önceliği değil mi?
6- Mudanya'mızda çok zor durumda olan, yolu, çocuk parkı olmayan (Kardelen Sitesi), yol açılması gerekirken yolu açılmayan bu arada merdiven korkulukları çürüyerek hayati risk taşıyan (Şafak Sitesi) ve daha buna benzer bir çok sorunlarla boğuşan insanlarımızın hizmet feryatları Mudanya'nın önceliği değil mi?
7- Artistik hareketlerle Milyonlarca lira kredi alarak Mudanyalının geleceğine beton dökmek yerine kent içinde kalan ve büyük rahatsızlıkları beraberinde getiren lakin her ilçede olması gereken Küçük Sanayi Sitelerimizin Mudanya'mıza yakışan şekilde şehir dışına inşa etmek bu ilçe halkının önceliği değil mi?
8- Yenisini yapmadan bir inat uğruna kapattığınız ve kış mevsimi boyunca insanımıza yağmurda, soğukta, çamurda eziyet ettiğiniz Mudanya'mıza yakışır Kapalı Pazar Yeri Mudanya'nın önceliği değil miydi?
9- Göreve geldiğinizde her fırsatta dile getirdiniz "haramiler haramiler diye" Avrupa Birliği (AB) Projelerini gerçekleştirmek için gereken ödemeleri yapmamaları sebebiyle hibe programlarından yararlanamayan geçmiş yönetimleri eleştirdiniz  "Borçlarımızı, SGK primlerimizi günü gününe ödüyoruz" dediniz. Sayın Başkan Belediye kapısına gelir, gider ve borç durumunu asacağınızı söylediniz. Sahi Mudanya Belediyemizin borcu şu an ne kadar? Sayın Başkan AB projeleri kapsamında turizm odaklı projelerle milyonlarca avro hibe programları fırsatlarından yararlanmak Mudanyalıların önceliği değil mi?
10- Bursa Büyükşehirden mahkeme yoluyla devir aldığınız yaz ve kış mevsiminde hizmet veren Yüzme Havuzu korona virüs salgını ülkemize ulaşmadan aylarca hizmet veremedi. Bu durum kamu zararı ve Mudanyalıya eziyet değil mi?
11- Sayın Başkan göreve geldiğinizde paldır küldür yıktırdığınız Mudanya Yelken Kulübü yerine belediye bünyemizde özellikle yelken sporuna gücü yetmeyecek Mudanyalı çocuklara ve gençlere yelken sporu fırsatını sunmanız 6 inc'lik telefon ekranlarına hapsolmuş, sokakların insafsızlığına mahkum edilmiş gençlerimizin, çocuklarımızın, geleceğimizin önceliği değil mi?"

"AFAKİ VE HAYALPEREST VAATLERİNİZ NE OLDU?"

Öte yandan ayakları yere basan her projede Başkan Türkyılmaz'ın yanında olduklarını, yapıcı ve tamamlayıcı olarak var olduklarını açıklayan MHP Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü ve Meclis Üyesi Bülent Erden, Başkan Türkyılmaz'ın 6. hizmet yılı ile ilgili 2014 yılından bu yana seçim dönemlerinde dillendirdiği projeleri de hatırlattı. Türkyılmaz'ın afaki ve hayalperest vaatlerinden olan Spor Vadisi, Eğitim Vadisi, uçaktan bakılınca Atatürk'ün gözlerinin havuz yapılarak görüleceği devasa Atatürk Ormanı, yine 2014'te göreve geldiğinizde ziyaret ederek restore  edeceğinizi belirttiğiniz Dereköy Kilisesi'nin ne olduğunu soran Erden, yine "Temeli 2020 yılında atılacak" denilen Çepni Mahallesi'ndeki Sokak Hayvanları Köyü Projesi, 16 Eylül 2019 tarihinde basına servis ettiğiniz 11 bin metrekarelik Mudanya Fuar Kongre Merkezi ve Soğuk Hava Deposu projeleriyle ilgili gerçekleştirme takvimini ve finansmanını sordu.  Siyaset  KATEGORiSiNDEN HABERLER

Ak Parti'de görev dağılımı yapıldı

Ak Parti'de görev dağılımı yapıldı Mudanya'da Av. İnci Söğütlü başkanlığındaki Ak Parti Mudanya İlçe Yönetimi'nin Genel Merkez Teşkilat Başkan...

Kapalı temizlik!

Kapalı temizlik! MHP'li Bülent Erden'in Demirhane'deki atıl kapalı pazaryerinin son durumuyla ilgili duyarlılık çağrısın...

Geleceğin Mudanya'sını inşaa edelim

Geleceğin Mudanya'sını inşaa edelim MHP Mudanya İlçe Başkanlığı'na Genel Merkez tarafından atanan Makine Mühendisi Erkut Seymenler (37), göreve gel...

MHP'li Erden'den duyarlılığa açık çağrı

MHP'li Erden'den duyarlılığa açık çağrı Mudanya'da 10 ay önce faaliyete kapatılan Demirhane mevkiindeki kapalı pazaryerinin atık deposuna dönüşmüş hali...

İYİ Parti'den hastane önerisi

İYİ Parti'den hastane önerisi İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Mudanya'da Şaziye Rüştü Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak faaliye...

Ülkü Ocakları yalnız bırakmıyor

Ülkü Ocakları yalnız bırakmıyor Mudanya Ülkü Ocakları, dünyayı saran Covid-19 salgın tehdidi ile mücadele günlerinde ihtiyaç sahibi aileleri yalnız...

İYİ Parti'den maske çağrısı

İYİ Parti'den maske çağrısı Parayla maske satışının yasaklanması ile birlikte hükümetin maske dağıtımı konusundaki belirsizliğine dem vuran İYİ...

CHP maskelerin nerede olduğunu sordu

CHP maskelerin nerede olduğunu sordu CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa'da toplu taşma araçlarında maske kullanımının zorunlu tutulmasıyla bir...

MHP'li Erden, eleştirdiği gibi teşekkür de ediyor!

MHP'li Erden, eleştirdiği gibi teşekkür de ediyor! Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP’li Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, sosyal paylaşım sayfalarından ye...
Efraim Pala Efraim Pala
Eski Bursa Asfaltı ıslah edilmeli!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Pazvant, Ases ve Bekçi
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci