Model gemi yapımı ilgi görüyor


Açıklama: Mudanya Halk Eğitimi Merkezi ve Mudanya Kent Konseyi işbirliğinde geçtiğimiz ay açılan model gemi yapım kursunda ‘Mudanya Güzeli’ sandallarının maketini oluşturan kursiyerlerin eserleri, istihdam açısından da büyük önem taşıyor. Maketler, bu ay içerisinde ilk olarak Mudanya Kent Konseyi’nde, Şubat ayında da Nilüfer’de düzenlenecek sergilerle görücüye çıkacak.
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2016
Geçerli Tarih: 14 Temmuz 2020, 16:47
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2413


Mudanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Makine Mühendisi Ömer Cinalioğlu’nun eğitmenliğinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan model gemi yapım kursu büyük ilgi görüyor. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Mudanya Kent Konseyi binasında gerçekleşen toplam 520 saatlik sertifikalı kursa, 20 kursiyer katılıyor.

Teorik ve pratik eğitimlerin ücretsiz olarak verildiği model gemi yapımı kursunun vatandaşlara farklı bir meslekte iş kapılarını da aralama fırsatı sunduğunu ifade eden eğitmen Ömer Cinalioğlu, istihdam alanlarında küçük ve büyük ölçekli işletmelerde, turistik ve hediyelik eşya üretimi ile lojistik firmalarında çalışabilme imkanı da verdiğini söyledi. Kursiyerlerin eğitim sonunda istenilen büyüklükte maket gemiler, kayık ve sandal çeşitlerini yapabileceğini belirten Cinalioğlu, “Marmara balıkçı sandalı, Beykoz sandalı, Mudanya güzeli sandalı olarak isimlendirilen model gemi yapımları ticari hediyelik eşya sektörünün yanı sıra el sanatları yönüyle de ayrı bir güzellik katacaktır. Mudanya’da başlattığımız bu kıvılcım dileriz gelecekte şekillenen bir sektör olur” dedi.   Kurs sonunda eğitimi başarıyla tamamlayanlar, MEB onaylı sertifikaya kavuşacak.