Devrim niteliğinde yasak!


Açıklama: Mudanya'da özellikle yaz mevsiminde kaosa dönüşen trafik sorununa "park yasağı" ile el atıldı. UKOME kararıyla Halitpaşa ve İpar caddelerine "tam gün" gelen yasak sonrasında, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri de denetimleri sıklaştırdı.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 09 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2019, 16:40
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=3769


Mudanya'da Halitpaşa ve İpar caddelerinde "trafik güvenliği" kapsamında hafta sonu itibariyle park yasağı başladı. Her gün binlerce aracın, hafta sonları on binlerce aracın giriş yaptığı ilçede trafiği rahatlatmak amacıyla Halitpaşa ve İpar caddelerinde, UKOME kararıyla tam gün park yasağı başlatıldı.

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Büro Amirliği ekipleri, ana caddelerde denetimleri sıklaştırdı. Bursa'dan ilçeye geliş yönü olan Halitpaşa Caddesi'nde park etmek tamamen yasaklanırken, Mudanya'dan Bursa'ya gidiş yönü olan İpar Caddesi'nde ise sol şerit tamamen yasaklandı. Araçlar sadece İpar Caddesi'nde sağ şeritte, otobüs durakları hariç dörtlü flaşörlerle 15 dakika park edebileceği, sürücülerin ise, Mudanya içine girmeden Demirhane Mevkiinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen dolgu alanındaki otopark ile iskele çevresindeki otoparkları kullanabileceği bildirildi. 

Vatandaşlar, uygulamanın Halitpaşa Caddesi'nin devamı olan Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nde de devamını isterken, yetkililerden de, özellikle Tapu Müdürlüğü yanındaki otopark alanındaki sorunun bir an evvel çözümlenerek kullanıma açılmasını talep etti.