Aktuğ'a 8 imzalı destek mektubu


Açıklama: Mudanya ve Büyükşehir belediyelerinin CHP'li meclis üyesi olan 2019 yerel seçimlerinde Mudanya Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Erdal Aktuğ için meclisteki arkadaşları CHP Yerel Yönetimler Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a mektup yazdı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2018
Geçerli Tarih: 21 Temmuz 2019, 09:48
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=3907


Mudanya ve Büyükşehir belediyelerinin CHP'li meclis üyesi olan 2019 yerel seçimlerinde Mudanya Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Erdal Aktuğ için meclisteki arkadaşları CHP Yerel Yönetimler Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a mektup yazdı.

CHP'li Büyükşehir belediye meclis üyeleri Turgay Erdem,  Akın Poroy, Pelin Sevgi, Nilgün Berk, Recep Çohan, Engin Taşdemir, Dündar Koyutürk ve Lütfü Günenç’in imzasının yer aldığı mektupta,  aynı zamanda partilerinin Büyükşehir'de Grup Sözcülüğü'nü yapan Erdal Aktuğ’un mecliste çok önemli çalışmalar yaptığına vurgu yaparak, Mudanya Belediye Başkanlığı’na aday yapılması istendi. Söz konusu mektupta, kentlerin iyi politikacı ve yöneticilere ihtiyacı olduğu vurgulayan üyeler, " Bizler geçtiğimiz 4 buçuk yıllık Büyükşehir Meclis Üyeliği görevimiz süresinde birlikte çalıştığımız her arkadaşımıza adaylık süresince destek olduğumuz gibi, özellikle bizi Meclis’te en iyi şekilde temsil ettiğine inandığımız, Erdal Aktuğ’un adaylığını da destekliyoruz. Kendisini gelecekte Mudanya Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz. Bu isteğimiz ve desteğimiz onun bu görevi en iyi şekilde yapacağına olan inancımızdan gelmektedir. Bizden aldığı gücü doğru kullanmasını önemli bulmaktayız. Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olarak, grup sözcümüz Sn. Erdal Aktuğ’u Mudanya Belediye Başkanı olarak destekliyor, CHP Genel Merkezimizin ona bu önemli görevi vermesini arzu ediyoruz" görüşlerine yer verdiler.