Kurumsal notunu 91,76'ya yükseltti


Açıklama: Türk kablo sektörünün tek halka açık şirketi Prysmian Kablo’nun 2018 “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu” açıklandı. Şirketin “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu”, 100 üzerinden 91,76’ya ulaştı.
Kategori: İş Güvenliği
Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 19 Haziran 2019, 18:04
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=3991


Türk kablo sektörünün tek halka açık şirketi Prysmian Kablo’nun 2018 “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu” açıklandı. Şirketin “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu”, 100 üzerinden 91,76’ya ulaştı.

Kurumsal Yönetim İlkelerine uyumu, her sene Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş derecelendirme kuruluşları tarafından incelenen Prysmian Kablo’nun, 2018 yılı “Kurumsal Yönetim Derecelendirme” notu açıklandı. Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri firması tarafından hazırlanan çalışmada, Prysmian Kablo’nun “Kurumsal Yönetim Derecelendirme” notu 100 üzerinden 91,76 olarak güncellendi. “Kurumsal Yönetim Derecelendirme” performansında üst üste 8’inci yıl gösterdiği artış ile bu konudaki istikrarını sürdüren Prysmian Kablo, 91,76 notu ile İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi’ne en üst düzeyde dahil edilmeye bir kez daha hak kazandı.  

Prysmian Kablo’nun Mali İşler Direktörü Ercan Gökdağ, en yüksek not aralığında güncellenen uyum performansının SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne büyük ölçüde uyum sağladığını belirterek, artışın sağlandığı alanlara ve trendine bakıldığında son 5 yılda Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık kategorisinde 10,84 ortalama puanın belirlenmesinde en yüksek paya sahip olduğu Yönetim Kurulu kategorisinde ise 5,01 puan artışı sağlandığının görüldüğünü söyledi. Derecelendirme notu grafiğinin tutarlı bir şekilde yükseliş göstermesinde kurumsal yönetim ilkelerine verilen önemin memnuniyet verici olduğunu belirten Prysmian Kablo’nun CEO’su Erkan Aydoğdu ise, "Sektörün tek halka açık şirketi olarak faaliyetlerimizi adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk çerçevesinde gerçekleştiriyoruz” dedi.