Mudanya'da hasat dönemi


Açıklama: Mudanya Belediye Başkanı ve yeni dönemde CHP'den Millet İttifakı'nın adayı olan Hayri Türkyılmaz'ın yeni dönem projelerini tanıttı. Yaklaşık 40 dakikalık tanıtımda, önce yaptıklarını, sonra süren projelerini ve ardından da yeniden seçildiğinde yapacaklarını anlattı.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 01 Mart 2019
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2019, 22:06
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4109


Mudanya Belediye Başkanı ve yeni dönemde CHP'den Millet İttifakı'nın adayı olan Hayri Türkyılmaz'ın yeni dönem projelerini tanıttı. Yaklaşık 40 dakikalık tanıtımda, önce yaptıklarını, sonra süren projelerini ve ardından da yeniden seçildiğinde yapacaklarını anlattı. Türkyılmaz, gelecek 5 yılı; sosyal belediyecilik, eğitimde fırsat eşitliği, kimlikli turizm ve yerel kalkınma başlıklarıyla özetledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde yeni dönem projeleri ile ittifakın meclis adaylarını tanıttı. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve geçmiş dönem Devlet Bakanı Turhan Tayan ile Milletvekili İlhan Demiröz'ün yanı sıra CHP ve İYİ Parti il ve ilçe başkan yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey de katıldı.

4 yıl 10 ay 25 günlük hizmet süresinde geçen zamanı "Sanki 5 dakika gibi" diyerek nitelendiren Başkan Türkyılmaz, son dönemde yapılanlarının hepsinin alınteri olduğunu ve 30-40 yılda yapılanların 40 katı olduğunu söyledi. Mudanya'nın 5 yılını şekillendirecek projelerini 4 ana başlık altında değerlendiren Başkan Türkyılmaz, yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile birlikte uyumlu ve Mudanya'yı anlayan bir şekilde çalışacaklarının mesajını verdi.

Üreten, ürettiğini halkıyla paylaşan etkin belediye yönetimini, 5 yıllık “yatırım” temasıyla taçlandırmak üzere yola çıktıklarını söyleyen Başkan Türkyılmaz, yaşam kalitesini geliştiren, işçisiyle, memuruyla, köylüsüyle, kadınıyla, çocuğuyla her bir Mudanyalının kendisini güvende, huzurlu ve mutlu hissetmelerine katkı sağlayacak projeleri hayata geçireceklerini kaydetti. Yerelden başlattıkları kalkınmayı ikinci dönemimizde de sürdüreceklerini belirten Türkyılmaz, "Mudanyalıların refahını temel alan projelerimizle halkımızın yaptığı harcamaların yükünü hafifleteceğiz. Üretim kooperatiflerini teşvik edeceğiz. 30 Mart 2014’te verdiğimiz sözle Mudanya ile gurur duymaya devam edeceğiz. Bizimle yeniden Mudanya kazanacak” diye konuştu.

ALTIN YAŞAMLAR MESUDİYE'DE...

Yeni dönem projelerini barkovizyon eşliğinde anlatan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mesudiye’de belediyeye ait 34 bin metrekare alanda yaşlılar için ‘Altın Yıllar Yaşam Köyü’nü hayata geçireceklerini, Çağrışan'da belediyeye ait arazide Çocuk Meyve Ormanı Projesi'ni,  Hasköy'de Tarım Fuat ve Kongre Merkezi ile soğuk hava deposunu, Bademli'de doğal yaşam ve spor merkezini hayata geçireceklerini söyledi. Kırsal kalkınmayı önemsediğini kaydeden Başkan Türkyılmaz, üreticinin elinde kalan ürünleri belediye olarak satın alıp, ihtiyacı olan ailelere dağıtacaklarını, kuracakları benzin istasyonu ile üreticiye mazot desteği sağlayacaklarını belirtti.

"Kimlikli turizm" projelerinin Mudanya'ya çağ atlatacağını dile getiren Başkan Türkyılmaz, bu kapsamda Mudanya’nın 2 bin 700 yıllık tarihe sahip değerlerinden Myrleia’yı arkeopark projesiyle geleceğe taşıyacaklarının altını çizerken, Tirilye için de Cittaslow çalışması başlattıklarını belirtti.

CEM EVİ TALEBİ

Proje lansmanı sonuna gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Türkyılmaz'a salonda bulunan Alevi Kültür Dernekleri yöneticisinden "Projelerinizde Cem Evi ile ilgili bir çalışmanızı göremedik" demesi üzerine, "Projelerimizde olduğu için yeni dönem olarak belirtmedik ama Cem Evi bu dönem bitirilecek. Dinlerin de kardeşliğini Mudanya'da yaşayacağız" dedi. Daha sonra siyasi konuşmalar sonrasında Millet İttifakı'nın Mudanya Belediye Meclisi'ne adayları tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı.