Şimdi sıra sizde!


Açıklama: Vatandaşlar tercihini yaptı... Mudanyalılar Başkan Türkyılmaz ve Aktaş'a seslendi. Büyükşehir ve Mudanya'daki yerel yönetimlerden temiz bir sayfa açmalarını bekleyen Mudanyalılar, siyasi turlarda dillendirdikleri projelerin de takipçisi olacağını belirtiyor.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2019, 03:45
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4162


Mudanya'da yaklaşık 70 bin, Bursa genelinde ise 2 milyona yakın seçmen sandık başına giderek gerek Büyükşehir, gerekse ilçe belediyeleri ve meclis üyelikleri için 5 yıl boyunca görev yapacak siyasileri belirledi. Yaklaşık 4 ay süren seçim maratonu, 31 Mart'ta vatandaşların sandıkta tercihini kullanması ile sona erdi.

MUDANYA'DA İKİNCİ TÜRKYILMAZ DÖNEMİ

AK Parti’nin 2014 seçimlerinde kaybettiği ilçelerden biri olan Mudanya'da, Hayri Türkyılmaz ile zafer ilan eden CHP, İYİ Parti'nin de ittifakıyla aynı adayla çıktığı ilçeyi yine aldı. CHP'li Türkyılmaz, ittifaklarla oy yüzdesini de arttırarak yüzde 53,45'lik oranla Mudanya'da güven tazeledi. Türkyılmaz'ın 7 bin 292 oy fark attığı en yakın rakibi, MHP ile Cumhur ittifakına giren Ak Parti'nin adayı Ahmet Murat Ünal ise, seçmenin yüzde 41,87'sinin oyunu alabildi.

BURSA'DA ZAFER AKTAŞ'IN

Bursalıların sonucunu merakla beklediği Büyükşehir yarışının kazananı ise resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş oldu. Başkanlığını yüzde 49,63 ile ilan eden Aktaş'a karşı CHP'nin Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey, yüzde 46,99 oy oranında kaldı.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Mudanyalılar, Büyükşehir ve Mudanya'daki yerel yönetimlerden temiz bir sayfa açmalarını beklerken, bizler de her iki başkanın siyasi turlarda dillendirdikleri, seçim kitapçıklarındaki taahhütlerine konu olan projelerinin takipçisi olacağız.

Mudanya sandık sonuçları