47 mahallenin 25'i devam dedi


Açıklama: Mudanya'da kesin olmayan sonuçlara göre 47 mahallenin muhtarlık seçimlerinde sonuçlar netleşti. Muhtarlıklarda 47 mahallenin 25'inde mevcut muhtarlar yoluna devam ederken, 22 mahalle muhtarlığına yeni isimler seçildi.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2019, 03:47
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4165


Mudanya'da kesin olmayan sonuçlara göre 47 mahallenin muhtarlık seçimlerinde sonuçlar netleşti. Muhtarlıklarda 47 mahallenin  25'inde mevcut muhtarlar yoluna devam ederken, 22 mahalle muhtarlığına yeni isimler seçildi.

MİRZAOBA'YA KADIN ELİ...

Mudanya'da merkez mahallelerden olan Ömerbey ve Halitpaşa mahallelerinde uzun yıllardır Selma Yarar ve Songül Erdoğan'ın sürdürdüğü muhtarlık görevine, bu dönem kırsal mahallelerden Mirzaoba da eklenirken, ilçedeki kadın muhtar sayısı 3'e yükseldi. "Mirzaoba'da değişimin adı" sloganıyla seçim çalışması yürüten Şenol Durgut, Mirzaoba'nın ilk kadın muhtarı oldu. Bu arada Yörükyenicesi Mahallesi'nde ise muhtar adaylarının aldığı oyların eşit çıkması üzerine yapılan itiraz İlçe Seçim Kurulu'nca değerlendirildiği öğrenildi.

 

AKKÖY                       : Ahmet Çabuklar

ALTINTAŞ                  : Tayfun Uyar

AYDINPINAR              : Ekrem Gür

BADEMLİ                    : Cevat Durmaz

BALABANCIK             : Ali Ceylan

ÇAĞRIŞAN                 : Ahmet Gün

ÇAMLIK                      : Emrullah Fümen

ÇAYÖNÜ                     : Zeki Karadeniz

ÇEKRİCE                    : Mehmet Aktürk

ÇEPNİ                         : Göksel Mete

ÇINARLI                     : Yaşar Yıldız

DEDEKÖY                   : Bülent Sezgiç

DEREKÖY                   : Nedim Oruç

EĞERCE                     : Mustafa temel

EMİRLERYENİCESİ   : İsmet Kaşan

ESENCE                     : Hasan Çetin

EVCİLER                    : Hüseyin Mutlu

GÖYNÜKLÜ                : Şenol Habil

Güzelyalı BURGAZ     : Yüksel Kopuz

Güzelyalı EĞİTİM      : Hamza Dikbıyık

Güzelyalı SİTELER    : Şakir Çelebioğlu

Güzelyalı YALI           : Nejdi Dilsiz

HALİTPAŞA                : Selma Yarar

HANÇERLİ                 : Halil Bayındır

HASANBEY                 : Vezir Sağlam

HASKÖY                     : Levent Aşçı

IŞIKLI                         : Tarık Şengül

İPEKYAYLA                : Halil İbrahim Evcil

KAYMAKOBA              : Murat Şen

KUMYAKA                  : Ercüment Yılmaz

KÜÇÜKYENİCE          : İsmail Hakkı Erten

MESUDİYE                 : Ahmet Köse

MİRZAOBA                 : Şenol Durgut

MÜRSEL                     : Mehmet İlhan

MÜTAREKE                : Ali Baytekin

ORHANİYE                 : Veli Bali

ÖMERBEY                  : Songül Erdoğan

SÖĞÜTPINAR             : Hüseyin Demirak

ŞÜKRÜ ÇAVUŞ          : Şeref Şaş

TİRİLYE                      : Süleyman Alkız

ÜLKÜ                          : Taner Bayrak

YALIÇİFTLİK              : Arif Toktaş

YAMAN                       : Abdullah Çakır

YAYLACIK                  : Süleyman Turan

YENİ                           : Nazmi Karalar

YÖRÜKALİ                  : Yaşar Ünlüer

YÖRÜKYENİCESİ        : İtirazda