Türkyılmaz ustalık mazbatasını aldı


Açıklama: İYİ Parti ittifakıyla girdiği yerel seçimlerde CHP'nin adayı olarak yeniden Mudanya Belediye Başkanlığı'na seçilen Hayri Türkyılmaz, CHP'li yeni dönem meclis üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 18 Haziran 2019, 03:53
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4171


İYİ Parti ittifakıyla girdiği yerel seçimlerde CHP'nin adayı olarak yeniden Mudanya Belediye Başkanlığı'na seçilen Hayri Türkyılmaz, CHP'li yeni dönem meclis üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı. Mütareke Meydanı'ndan Adalet Sarayı'na bando eşliğinde yürüyerek gelen Başkan Türkyılmaz, mazbata sevincini ilçe halkıyla paylaştı. Mudanya İlçe Seçim Kurulu'ndaki mazbata töreni ardından Adalet Sarayı önünde meclis üyeleriyle gökyüzüne "barış" dilekleriyle beyaz güvercin uçuran Başkan Türkyılmaz'a, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İYİ Parti İl Başkanı Yahya Bahadır,  CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın, İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Osman Özbay ile meclis üyeleri ve çok sayıda Mudanyalılar eşlik etti.

"MUDANYA'DA GÜZEL ŞEYLER OLMAYA DEVAM EDECEK"

Mazbata sonrası belediye önüne kadar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüyen Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, burada halka seslendi. Mudanya’da güzel şeyler olmaya devam edeceğini belirten Türkyılmaz, "30 Mart 2014’te aldığımız hakkımızı tüm hemşehrilerimizle birlikte kucaklaşarak, Mudanya’mıza hizmetlerimizi sürdürdük. Dinlenmemek üzere yola çıktık ve hiç yorulmadık. Bu süreçte destek olan herkese beni yetiştiren aileme teşekkür ediyorum" dedi. "Mudanya kimliğine kavuşmuştur" diyen Türkyılmaz, "Sonsuza dek barış diye haykırmaya devam edeceğiz. 31 Mart 2019’da memleketimize doğan baharın tüm kentlerimize mutluluk getirmesini istiyorum. Demokrasiyi özümsemiş Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan herkese Mudanya’mızdan selam olsun" diye konuştu.

"TÜRKYILMAZ KURUMSAL İTİBARINI YÜKSELTTİ"

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın ise, ekip olarak çıktıkları yolda mutluluğu zaferle taçlandırmak için yerel seçimlerde CHP'yi tercih eden herkese teşekkür etti. Aydın, yeniden göreve seçilen Başkan Türkyılmaz'ın kararlılığı ve duruşuyla kurumsal itibarını da üst seviyelere çıkarttığını söyledi.

CHP'Lİ BATMAN'IN MAZBATASI İYİ PARTİ'DEN...

Öte yandan İlçe Seçim Kurulu'ndaki mazbata töreninde CHP'li belediye meclis üyeleri de mazbatalarını kurul üyeleri ile CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlarının ellerinden teslim aldı. Kontenjan üçüncü sıradan Mudanya Belediye Meclisi'ne giren CHP İlçe eski başkanı Ergül Batman'ın mazbata teslimi sırasında mevcut CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın'ın poz vermemesi dikkati çekerken, Batman'a mazbatasını İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Osman Özbay verdi.

Bu arada 25 kişilik Mudanya Belediye Meclisi'nde 3'ü kontenjan 16 sandalye ile temsil edecek CHP'li üyeler şunlar oldu: Mehmet Aybars Yılanlı, Cengiz Taner, Erkan Altıntaş, Hayati Samast, Servet Usta, Enver Üçüncü, Ali Polat, Mustafa Özçelik, Aydın Demir, Caner Tafsin, Adnan Menderes Akengin, Yusuf Akbulut, Mehmet Er, Ozan Eroğlu, Selahattin Avcı ve Ergül Batman.