Devlet'ten bağışçılara davet!


Açıklama: Mudanya ve çevre ilçelere sunduğu sağlık hizmetiyle 'merkez hastane' gibi hizmet veren 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi, hastaların duyduğu tıbbı tetkik ve tedavilerin kesintiye uğratılmadan hastanede verilmesini hedefliyor.
Kategori: Sağlık
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 31 Mayıs 2020, 02:25
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4189


Mudanya ve çevre ilçelere sunduğu sağlık hizmetiyle 'merkez hastane' gibi hizmet veren 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi, hastaların duyduğu tıbbı tetkik ve tedavilerin kesintiye uğratılmadan hastanede verilmesini hedefliyor. Başhekim Op. Dr. Fatih Yeğen, yıl içerisinde bağış yoluyla hastaneye kazandırılması planlanan cihazlarla ilgili hayırseverlere açık çağrı yaptı.

Geçen yıl yaklaşık 550 bin hastaya hizmet veren Mudanya Devlet Hastanesi'nin faaliyet verilerinin bu yıla ışık tuttuğunu belirten Hastane Başhekimi Op. Dr. Fatih Yeğen, 2019 yılı öncelikli hedeflerinde; nitelikli tanı ve tedavi hizmetlerini arttırmak olduğunu söyledi. Daha iyi hizmet sunulması adına planlama ve çalışmaların aralıksız sürdürüldüğüne dikkati çeken Op. Dr. Fatih Yeğen, yatırımların gerçekleşmesi aşamasında kamu imkanlarının yanı sıra hayırsever vatandaşların da desteğinin önemli olduğunu kaydetti. Bugüne kadar hastaneye katkı sunan, bağışta bulunan vatandaşlara personeli ve hastaları adına teşekkür eden Op. Dr. Yeğen, hastaneye kazandırılacak yeni teçhizatlarla sağlık birimlerinin güçleneceğini söyledi.

BAĞIŞ YOLUYLA KAZANDIRILMASI HEDEFLENEN CİHAZLANAN

2019 yılı hedefler arasında 12 cihazlı Diyaliz Ünitesi ile 4 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesini bağış yoluyla kazandırmak istediklerini kaydeden Op. Dr. Yeğen, ihtiyaç duyulan tıbbi cihaz ve donanım noktasında da bu yıl bağış yoluyla kazandırılması planlanan cihazlar arasında USG cihazı, diş setleri, vital parametre cihazı, EKG cihazı, kafa tipi led cerrahi ışık kaynağı, segmental kişisel vücut analizi, dokunmatik ekranlı all in one PC, etilen oksit otomatik kartuş yükleyici, üroflowmetre cihazı ve cerrahi el aletlerinin olduğunu söyledi.

Duyarlı vatandaşları hastane yönetimi ya da Mudanya Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İsmail Sefa Ulugergerli ile iletişime geçmelerini isteyen Op. Dr. Yeğen, "Bu yapıda sizin de bir tuğlanız olsun" diyerek bağışçılara açık çağrı yaptı.