Mahallelinin baz isyanı!


Açıklama: Mudanya'da bir GSM şirketinin Yeni Mahalle'de ikinci bir baz istasyonu kurmak istemesi, halkı isyan ettirdi. Adatepe Caddesi Karanfil Sokak'ta kurulacak olan istasyondan tedirgin olan mahalleli, bir araya gelerek verdikleri tepkiyle istasyonun geçici olarak kurulmasını engelledi. Baz istasyonu yüklü vinçle bölgeye gelen firma çalışanları, mahallelinin tepkisi karşısında dönmek zorunda kaldı.
Kategori: Özel haber
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2019
Geçerli Tarih: 16 Eylül 2019, 05:57
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4273


Mudanya'da bir GSM şirketinin Yeni Mahalle'de ikinci bir baz istasyonu kurmak istemesi, halkı isyan ettirdi. Baz istasyonu yüklü vinçle bölgeye gelen firma çalışanları, mahallelinin tepkisi karşısında dönmek zorunda kaldı.

Bir telefon şirketi tarafından Yeni Mahalle'de Adatepe Caddesi Karanfil Sokak'a ikinci baz istasyonunun kurulmak istenmesi, mahalle halkını çileden çıkardı. Mahalle sakinleri, baz istasyonu için çalışma yapan işçileri, tepkileriyle engelledi. Olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri güvenlik önemleri alarak, tepkili mahalleliyi yatıştırdı.

ÇALIŞANLAR HALK BASKISIYLA DÖNDÜ!

Gazetemizin WhatsApp Hattı'na gelen ihbarda, söz konusu istasyonu halkın sağlığı açısından istemediklerini ifade eden Yeni Mahalle sakinleri, Mudanya Kaymakamlığı ile Mudanya Belediyesi'nden yardım istedi. İstasyonu kurmak için sabah saatlerinde Mudanya'ya gelen firma çalışanları, vatandaşların baskısıyla engellendi. İstasyon yüklü vinçle bölgeye gelen çalışanlar, mahallelinin tepkisi karşısında istasyonun yerleştirileceği alanı da kapatarak gitti.

MAHALLELİ YARGIYA BAŞVURACAK

"Biz burada yaşıyorsak bizlerin sağlığına zarar verilecek her şeyin karşısında olacağız" diyen çevredeki site sakinleri, baz istasyonu inşaatının resmi kanaldan durdurulmaması için adli yollara başvuracaklarını söylediler. Edinilen bilgiye göre, söz konusu GSM şirketinin gerekli izni Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı öğrenildi.