Mahkemeyi aşan esnaf, yolu aşamadı!


Açıklama: Bursa 3. İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararıyla 1,5 ay sonra Mudanya'da pazar günü yeniden açılması gündeme gelen Giyim Pazarı, belediyenin bölgedeki yol yapım, tamir ve bakım çalışması dolayısıyla açılamadı. Mahkemeyi aşan pazarcı esnaf, belediyeyi aşamadı!
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2019
Geçerli Tarih: 17 Kasım 2019, 23:36
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4330


Bursa 3. İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararıyla 1,5 ay sonra Mudanya'da pazar günü yeniden açılması gündeme gelen Giyim Pazarı, belediyenin bölgedeki yol yapım, tamir ve bakım çalışması dolayısıyla açılamadı. Mudanya Belediyesi, mahkeme kararına rağmen Giyim Pazarı'nın açılacağı günün öncesinde pazarın girişlerini kazarak adeta hukuka meydan okudu.  Dolgu alanındaki kapalı pazaryerinin ön ve arka kapılarına belediye araçları park ederken, çekilen şeritlerle esnafın pazaryerine girişi engellendi.

Yasal olarak açma hakları olduğunu öne süren pazarcı esnaf, "Mantığımız, aklımız almıyor. Mudanya Belediye Başkanımız ne yapmak istiyor? Yürütmeyi durdurmayı uygulamayan belediye yetkilileri suç işliyor. Hukuk devletinde, İdare Mahkemesi'nin verdiği kararı uygulamak mecburiyetinde olan belediye idaresi suç işliyor" dedi.

11 yıldır Pazar günü kurulan ve yaklaşık 1,5 ay önce belediye tarafından gününün Perşembe'ye alınması sonrasında protesto ederek ilçeye gelmeyen pazarcı esnaf, belediyenin 6 Temmuz Cumartesi günü başlayan ve bugün de (7 Temmuz Pazar) sabah saatlerinde devam eden Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerince yapılan yol yapım, tamir ve bakım çalışmalarını kendi kameralarıyla görüntüledi.