Gazeteci Teoman'dan Başı Açık Düşünceler


Açıklama: Sürekli basın kartı sahibi olan Mudanyalı gazeteci yazar Hasan Seyfettin Teoman'ın geçen yıl yayınladığı ilk öykü kitabı "Zeytinlik Devrimcileri" ardından denemelerinden derlediği ikinci kitabı "Başı Açık Düşünceler" adlı kitabını okurlarıyla buluşturdu
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 27 Mayıs 2020, 12:53
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4528


Sürekli basın kartı sahibi olan Mudanyalı gazeteci yazar Hasan Seyfettin Teoman'ın geçen yıl yayınladığı ilk öykü kitabı "Zeytinlik Devrimcileri" ardından denemelerinden derlediği ikinci kitabı "Başı Açık Düşünceler" adlı kitabını okurlarıyla buluşturdu. İkinci Adam Yayınları'ndan çıkan kitap, tüm kitapçılarda ve seçkin yayınevlerinde raflardaki yerini aldı.

İlk öykü kitabı "Zeytinlik Devrimcileri"nde, 1972 yılındaki darbenin Mudanya'daki etkisiyle o zamanki devrimci potansiyelini anlattığını anımsatan gazeteci yazar Hasan Seyfettin Teoman, "Bir yıl sonra 'ikinci çocuğum' olarak gördüğüm denemelerden oluşan 'Başı Açık Düşünceler' adlı kitabımla da soluk soluğa okunacak bir eser daha ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

Son 10 yılın birikimlerini derlediği bu kitabında, başta kadın olmak üzere  Türkiye'deki siyasi ve toplumsal oluşumu ve sorunları anlatmaya çalıştığını söyleyen Teoman, "Bu kitap yazdığım onlarca yazımın süzgeçten geçirilme halidir. Okurlarımdan iyi tepkiler geleceğini umuyorum. Bu kitabı okuyacak olan kitle öncelikle kadınlarımız olmalıdır. Çünkü Türkiye'de en çok ezilen sınıf kadın sınıfıdır. İşçi olsun, emekçi olsun, ev hanımı olsun, anne olsun burada analar çok önemlidir. Türkiye'deki siyasi oluşumu dikkate alanlar bu kitabı okumalıdırlar" diye konuştu.

Tarık ARSLAN