Konteynırda yaşayan aile evlerine kavuştu


Açıklama: Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere'de kontenyer içinde 3 çocuklarıyla yaşamlarını sürdürmeye çalışan aileye MHP İlçe Teşkilatıyla birlikte el uzatan MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, Emek Mahallesi'nde kaloriferli ev kiralayarak sıcak yuvaya kavuşturdu.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2020
Geçerli Tarih: 10 Ağustos 2020, 05:49
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4640


Mudanya Karanlıkdere'de kontenyer içinde yaşamlarını sürdürürken Yıldıztepe projesi kapsamında minibüsçülerin ana durağı yapılması amacıyla Mudanya Belediyesi tarafından iki haftaya kadar boşaltılmasını üzerine açıkta kalma korkusu yaşayan aileye kanat açan MHP Mudanya İlçe Başkanlığı ve MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, aileye Emek Mahallesi'nde kaloriferli ev kiralayarak sıcak yuvaya kavuşturdu.

Mudanya’da çocukları Recep (10), Toprak (5), ve Yağmur (3) ile olumsuz şartlarda yaşam mücadelesi veren aileye elini uzatan Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, MHP Mudanya İlçe Kadınlar Kolu Başkanı İlknur Bakar ile birlikte ailenin sıkıntılı ortamdan kurtarılmasını sağladı. Anne Vefa Hasaova, kendisinin bir rüya içinde olduğunu ve uyanmak istemediğini belirterek, "Bülent ağabey sayesinde sıcak bir yuvaya kavuştuk. Allah ondan ve İlknur Hanım’dan da razı olsun. Gazeteciler bizi gündeme getirmeseydi bu sıcak eve kavuşamayacaktık. Bülent ağabey Hızır gibi yetişti ve bizi sıcak bir çatının altında topladı. Bülent ağabey gerçek insanlığın ne olduğunu herkese gösterdi” diye konuştu.

Eşi ve çocuklarının sıcak bir evde oturmasının çok önemli olduğunu belirten baba Feridun Yamalı ise, “Bülent ağabey sayesinde yüzümüz güldü. Sıcak bir eve ve sıcak yemeğe kavuştuk. Kendime iş bulacağım, ayrıca iş buluncaya kadar hurda toplamaya devam edeceğim. Çocuklarımın rızkını kazanacağım. Sadece üç günde hayal edemeyeceğimiz bir eve kavuşturdu” dedi.

Hatırlanacağı gibi, Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkiindeki konteynırlarda yaşayan ailenin yardım feryadına kayıtsız kalmayan MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, aileye Özdilek AVM'den kıyafet alışverişi yaptıktan sonra berber ve hamama götürülmüştü. Ailenin ilçede geçici olarak otele yerleştirilmesi ardından, ev arayışına girmiş ve ailenin yıllardır alıştığı ve büyük oğullarının okuluna yakın olan Emek'te bulduğu evin depozitosu ile1 aylık kirasını peşin vermişti.