MHP'den Yıldıztepe sorgusu!


Açıklama: Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, yerel mecliste Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın saygı sınırlarını aşan davranışları ve söylemleri dolayısıyla 7 Şubat'ta gerçekleşecek olan olağan meclis toplantısı öncesinde hazırladığı soru önergesini basın yoluyla kamuoyuna duyurdu.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 24 Şubat 2020, 13:58
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4687


Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, yerel mecliste Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın saygı sınırlarını aşan davranışları ve söylemleri dolayısıyla 7 Şubat'ta gerçekleşecek olan olağan meclis toplantısı öncesinde hazırladığı soru önergesini basın yoluyla kamuoyuna duyurdu.

Yıldıztepe projesiyle ilgili vatandaşlardan gelen sorulara cevap verebilecek bilgiye sahip olmadıkları için Başkanlık Makamı'na basın yoluyla önerge sunan MHP'li Bülent Erden, söz konusu projede heyelan riski de dikkate alındığında inşaat alanının konumu itibariyle daha önem arz ettiğini söyledi. Projenin kapsamı, taban alanı, kat sayısı, sosyal ve ticari alanların tanımı ile otopark alanı ve kapasitesinin yanı sıra 12 milyon 600 bin liraya ihale edilen ilk etabın kapsamını soran Erden, önergesinde, projenin kaç etaptan oluştuğu ve hedef maliyetinin ne olduğunu da sordu. Yıldıztepe projesi için CHP'li meclis üyelerinin oylarıyla 14 milyon 500 bin lira kredi kullanma yetkisi alındığını hatırlatan Erden, söz konusu kredinin faizli maliyeti ve ödeme takvimiyle ilgili de kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini söyledi. Erden, basın ve sosyal medya aracılığıyla Belediye Başkanlığı'na sunduğu önergesinde şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

"Projenin tamamlanma zamanı nedir? Faaliyet sonrası 5. ve 10. yıllarda Mudanya’ya ne kadar ekonomik katkı sağlayacak?  Hâlihazırda Mudanya’nın trafik sıkışıklığının üzerine proje devreye girdiğinde artacak trafiğini de dikkate alarak ulaşımı rahatlatmak adına projeniz var mı? Varsa nedir? Yıldıztepe projesini proje çizim bedeli ödememek için belediye teknik personeline hazırlattığınızı ifade ettiniz. Uygulama esnasında telafisi daha yüksek maliyetler oluşturabilecek proje hatalarına meydan vermemek adına söz konusu projeyi profesyonel bir mühendislik firmasına kontrol ettirdiniz mi?"