Bir mağdur aile daha yuvaya kavuştu!


Açıklama: Mudanya Karanlıkdere mevkiinde ev kirasını ödeyemediği için bir yıldır 17 yaşındaki oğluyla derme çatma barakasında yaşam mücadelesi veren T.T ve oğlu kendileri için kiralanan konuta taşındı.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 30 Mart 2020, 13:16
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4688


Mudanya Karanlıkdere mevkiinde ev kirasını ödeyemediği için bir yıldır 17 yaşındaki oğluyla derme çatma barakasında yaşam mücadelesi veren T.T ve oğlu kendileri için kiralanan konuta taşındı.

Ailenin durumu MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden'in aileye derme çatma barakasında yaptığı ziyaret sonrası ilçe gündemine gelmişti. Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi Bülent Erden'in öncülüğünde MHP İlçe Sekreteri Sercan Sert ve Kadın Kolları Başkanı İlknur Bakar'ın girişimleriyle ev eşyaları temin edilen konutun elektrik ve su abonelikleri de yapıldı.

Ev eşyalarının yerleştirilmesi sırasında ziyaret edilen T.T. ve oğlunun mutluluğu gözlerinden okunurken, "Benim okumuşluğum yok. Oğlumun okumasını istiyorum. Allah Kaymakamlık'tan, MHP İlçe Başkanlığı'ndan ve sesimizi duyuran gazetecilerden razı olsun. Çok mutluyum" dedi. MHP İlçe Sekreteri Sercan Sert ise Lise 1'e giden ailenin genç bireyine Mudanya Ülkü Ocakları'nda derslerine yardımcı olunacağı ve tahsili için ellerinden gelenin yapılacağını söyledi. 
Aileye yapılan tüm desteklerde bizzat öncü olan Mudanya Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü Bülent Erden ise, Mudanya'nın en lüks mahallelerinden biri olan Halitpaşa'da herkesin gözü önünde olan tüm başvuru ve feryatlara rağmen dikkate alınmayan vatandaşları görmemezlikten gelinmesine anlam veremediklerini söyledi. "Verilmek istenen mesajların çarpıtılarak çirkin eleştirilerde bulunmasını anlamakta zorluk çekiyorum" diyen Erden, "Hani o eleştirilerde bulunanlar nerede? Mağdur ailelere yaşanan süreçte içinde ulaşan var mı? Yok! Çirkin eleştiriler için klavye cambazlığı yapanların vicdanlarının sesini biraz açmaları gerekiyor kanaatimce. Bilsinler ki bizim gizliden gerçekleştirdiğimiz destek ve yardımlar, herkesin önünde yaşanan ve kimsenin müdahil olmak istemediği bir insanlık dramını ortadan kaldırırken farkındalık oluşturmak adına yaptıklarımızdan çok daha fazladır. Toplumsal sorumluluğumuz adına gerçekleşen iyiliğe emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

Öte yandan Mudanya Kaymakamlığı'nca aileye acil olarak bir miktar nakit para ve kira yardımında bulunulduğu öğrenilirken, Türk Kızılayı Bursa Şubesi Mudanya Temsilcisi Mustafa Bayrak'ın da aileye gıda ve giyecek yardımında bulunacağı bildirildi.