Mudanya Gençlik'te hedef Bölgesel Lig


Açıklama: Mudanya'nın amatör spordaki güçlü kulüplerinden olan Mudanya Gençlik ve Spor Kulübü, basketbol branşında Bölgesel Lig'de mücadele etmek için kolları sıvadı.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 30 Mart 2020, 12:37
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4689


Mudanya Gençlik ve Spor Kulübü, basketbol branşında sezonu başarıyla tamamlayan sporcular ve kulüp yöneticileriyle kahvaltılı değerlendirme toplantısında bir araya geldi. La Fontaine Konak Otel'de düzenlenen kahvaltıda buluşan kulüp yöneticileri ve sporcular, Bölgesel Lig'te mücadele parolasıyla moral depoladı.

Kulüp Başkanı Hasan Torun, geçen sezon minikler, küçükler ve büyükler kategorisinde Yerel Lig'de mücadele eden basketbol takımlarının yeni kurulmasına rağmen A Takım kategorisinde çeyrek finale kadar çıkma başarısı gösterdiğini söyledi.

A TAKIMI BİÇERMEN'E EMANET

Basketbolda A Takım antrenörlüğüne İsmail Biçermen ve yardımcılığına ise Emre Öğüt'ün getirilerek teknik kadronun güçlendirildiği kulüpte, yeni dönem hedeflerinin basketbol ile Mudanya ve bölge sporunda ses getirmek olduğunu kaydetti. 14 branşta faaliyet gösteren kulüpte her branşın kendileri için önem arz ettiğini ifade eden Başkan Torun, "Biz Yönetim Kurulu'ndaki değerli yönetici arkadaşlarımızla Büyük Önderimiz Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözünü kendimize şiar edindik. Her bir sporcumuzun en iyi şekilde eğitilmesini ve her bir spor branşımızın da Mudanya'mızı en iyi şartlarda temsil etmesi için imkanlar nispetinde çaba veriyoruz" dedi.

Kulüp ve sporcuların başarısının en büyük faktörünün yerel idarecilerin desteği olduğunu belirten Başkan Torun, başta Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçemizde bugüne kadar görev yapan Gençlik Hizmetleri İlçe Spor müdürlerimiz Tahir Yılmaz, Sevgin Güneş ve Ekrem Uğurlu olmak üzere yerel kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.