Mudanya, Elazığ için seferber oldu


Açıklama: Elazığ'da yaşanan deprem felaketinin ardından bölgede yaralar sarılmaya devam ederken, Mudanya'da da çeşitli sivil toplum kuruluşlarca başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler Elazığ'a gönderildi.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 24 Şubat 2020, 16:01
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4691


YARDIMSEVENLER'DEN 30 KOLİ

Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Mudanya Şubesi'nce ilçe halkı ve gönüllü üyelerince toplanan ve tasnif edilen 30 koli battaniye, kazak, çocuk bezi gibi ihtiyaç duyulan malzemeleri kargo aracılığıyla TYSD Elazığ Şubesi'ne gönderdi. Şube Başkanı Nuray Uzer, destek kampanyasına katkıda bulunarak emek veren gönüllüler ve şube yöneticilerine teşekkür etti.

EMEK YAĞ, ELAZIĞ'DA

Merkezi Mudanya'nın Bademli Mahallesi'nde bulunan Bursa'nın ve Türkiye'nin güzide kuruluşu Emek Yağ Fabrikası ise, Elazığ deprem bölgesi için insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketlerini yardım aracıyla bölgeye ulaştırdı. Emek Yağ personelinden Erkan Gönültaş ve Yahya Durak, yardımları ihtiyaç sahiplerine birebir ulaştırırken, "Bursa'nın ve ülkemizin güzide kuruluşu Emek Yağ, 90 yıldır bu kentin, bu ülkenin, eğitiminde, kültüründe, sanatında, sosyal sorumluluklarında,ülkemizin karşılaştığı afetlerde, her zaman, her daim var ve var olacaktır. Ülkemizin ve yurttaşlarımızın yanında olacaktır" görüşlerine yer verdi.

ZEYTİNDALI'NDAN KARDEŞLİK ELİ

Öte yandan Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremler sonrasında Mudanya Belediyesi'nce hazırlanan yardım araçları da yola çıktı. Zeytin Dalı biriminde toplanan kışlık çadır, gıda, battaniye ve ısıtıcıdan oluşan malzemelerin araçların yüklenmesinde hazır bulunan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçeden uzatılan kardeşlik eline destek veren tüm Mudanyalılara teşekkür ederek, "Bu zor günleri kenetlenerek birlikte aşacağız. Yüreğimiz ve desteğimiz bölgedeki kardeşlerimizledir" dedi.