Minibüsçüler İkiz Konaklar'a komşu geliyor


Açıklama: Mudanya 23 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Zekai Samast, Mudanya Belediyesi'nin Yıldıztepe'de yapımına başladığı Sosyal Yaşam Alanı projesi dolayısıyla Mudanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin üst kısmında bulunan belediye mülkiyetindeki araziye taşınacağını açıkladı.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 28 Şubat 2020, 09:16
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4701


Radyo Poyraz ve mudanya.gen.tr'nin ortak yayını olan Öner Kıran'ın hazırlayıp sunduğu "Yerel İmza" programına konuk olan SS 23 Nolu Mudanya Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Zekai Samast, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan minibüslerin ana durağıyla ilgili işlemlerin hızlandırılmasını istedi. Daha önce ana durağın Halitpaşa Mahallesi'ndeki Karanlık Dere Mevkii'ne taşınmasını planlandığını ancak minibüsçü esnafın bu yere sıcak bakmadığını ifade eden Başkan Samast, "Burada belediye de, ödenmesi gereken istimlak bedellerinin yüksek maliyetleri dolayısıyla bu yerden vazgeçti. İkiz Konaklar Caddesi üzerinde bulunan Mudanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin üst kısmında belediye mülkü olan araziye taşınması kararlaştırıldı.  Yıldıztepe'deki şantiye çalışması açısından düşünüldüğünde Sayın Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz'dan ricamız işlemin hızlandırılması, hem belediyemiz için hem de kooperatifimizin kendi yerine geçerek düzene adapte olması açısından önemli" diye konuştu.
"B PLANIMIZ ZATEN VAR"
Programda, mevcut yere dik rampa ile çıkıldığının ve bu durumun mevsim şartlarına göre sıkıntılara yol açabileceğinin hatırlatılması üzerine Kooperatif Başkanı Zekai Samast, "Araçlarımız güçlü ve donanımlı. Sanırım bu durumdan lastikçiler kazançlı çıkacak! Ağır kış şartlarında zaten şu andaki Yıldıztepe durağına da çıkamıyoruz. Bu gibi olağanüstü durumlarda aşağıda restoranlar bölümünde 4 aracımız duruyor ve telefonla haberleşme sayesinde seferler aksatılmadan devam ediyor. Dolayısıyla daha yukarıya taşındığımızda aynı sistemle yolcularımızı mağdur etmeden seferlerimizi aksatmadan devam edeceğiz kanaatindeyim. Yıldıztepe projesi tamamlandığında bizimde alanda yolcu indirip bindirebildiğimiz 5 araçlık bir yer ayrılacağına dair Belediye Başkanı'ndan söz almıştık. İnşallah öyle olur" dedi.