Akşener coşkuyla karşılandı


Açıklama: Yurt içi gezilerine çıkan ve iki günlüğüne Bursa'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mudanyalılarla buluşmak için 14 Şubat Sevgililer Günü'nü tercih etti. Tarihi Hal Çarşısı'nda esnaf gezisi yapan Akşener, partisinin yeni ilçe binasının açılışını da gerçekleştirdi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 02 Haziran 2020, 00:47
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4709


Mudanya'da Hal Çarşısı'nın Halitpaşa Caddesi'ndeki girişinde kalabalık partili grup tarafından davul ve zurnalarla karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yoğunluk dolayısıyla ana trafiği kısa süreliğine kesintiye uğrattı. İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Nuran Piliçer ve yönetimi ile Bursa Milletvekilleri İsmail Tatlıoğlu ve Ahmet Kamil Erozan'ın yanı sıra İl Başkanı Yahya Bahadır, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın ve yönetiminin hazır bulunduğu karşılamada Akşener, esnaf ziyaretleri yaptı.

Kahvehanelerin yoğun olarak bulunduğu Tarihi Hal Çarşısı'nda dükkanları tek tek ziyaret eden Akşener, ziyaretlerde Mudanya Belediyesi'nin yüksek oranda uyguladığı kiralarına dem vuran esnafın şikayetlerini dinledi. Burada verdiği çay molasında emeklinin, çiftçinin dertlerini de dinleyen Akşener, sohbet sırasında yöneltilen soruları da yanıtladı.

FATURALAR CEP YAKIYOR!

Yaşa takılanların sorunlarından esnafların sorunlarına, üreticilerin dertlerinden gençlerin eğitim problemlerine kadar her konudaki sıkıntıları parlamentoda dile getireceğini ifade eden Meral Akşener, gördüğü manzaradan üzüntü duyduğunu belirtti. Elektrik, doğalgaz ve su faturalarının cep yaktığı ülke genelinde Bursa'da da yaptığı ziyaretlerde inanılmaz boyutlarda şikayetler aldığını söyledi. Esnafın çok zor durumda olduğunu belirten Akşener, AKP iktidarı değişmedikçe Türkiye'nin sorunlarının bitmeyeceğini kaydetti. Bir vatandaşın, "Bu hükümetten nasıl kurtulacağız" sorusuna, "Nasıl İstanbul ve Ankara'da kurtulduysak 31 Mart'ta yaşanan değişim gibi kurtulacağız" diyen Akşener, "Değişim şart! Demokrasi kuralları içerisinde üşenmeden oylarımızı kullanarak" dedi. Şu dönemde seçim olmadığını anımsatan Akşener, "Şimdi seçim zamanı değil ama ben aranızdayım. 81 ili ve ilçelerini ziyaret edeceğim. Amacım halkın isteklerini, sorunlarını meclise taşımak. Bunu kendime misyon edindim" diye konuştu.

"TEK ADAMLA OLMAYACAĞINI ANLADI..."

Sohbet sırasında vatandaşlardan gelen partisinden istifa eden milletvekilleriyle ilgili de soruya yanıt veren Meral Akşener, "İstifa eden hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır" dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tutmadığını ifade eden Akşener, "Sayın Erdoğan da, tek adamla olmadığını anlamaya başladı. O nedenle biz fabrika ayarlarına dönmek zorundayız. Anketlerdeki verilere göre vatandaşların yüzde 64'ünden fazlası parlamenter demokrasiye geri dönülmesini istiyor" diye konuştu.

BESMELELİ AÇILIŞ

Daha sonra yeni yere taşınan partisinin İlçe Başkanlığı'nın açılışı için Yeni Belediye İş Merkezi'ne geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada Mudanya Bandosu tarafından karşılandı. Açılışı "besmele" ile gerçekleştiren Akşener, "İnşallah bu yönetim merkezi bizim iktidara yürümemize vesile olur" diyerek kurdeleyi kesti. Burada partililerle bir araya gelen Akşener, özellikle zeytin üretici başta olmak üzere üretici çiftçilerin tarımsal sıkıntılarına yönelik sorunlarıyla ilgili notlar aldırarak, grup toplantısında Bursalı vatandaşların sesini yapacağı konuşmayla hükümete duyuracağını söyledi.

PARTİ TABANINA BÜYÜK MORAL...

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Nuran Piliçer ise, genel başkanlarını Mudanya'da görmekten duydukları mutluluğu dile getirerek, ziyaretin parti tabanına büyük moral olduğunu ifade etti. Kendisine Mudanya'ya özgü zeytin ve zeytinyağının yanı sıra Bursa ipeği şal hediye eden Başkan Piliçer'e, Genel Başkan Akşener de, ziyaret anısına plaket takdim etti. Partililerin ilgisiyle pek çok hediye verilen Akşener, ilçe yöneticileriyle basına kapalı kısa bir toplantı da yaptı. Aynı İş Merkezi'nde bulunan Engin Tokgöz başkanlığındaki Mudanya Karadenizliler Derneği ile Levent Aşçı başkanlığındaki Mudanya Muhtarlar Derneği'ni de ziyaret eden Akşener, Gemlik buluşması için ilçeden ayrıldı.