Pazartesi pazarında virüs tedbirsizliği!


Açıklama: Korona virüsü salgını nedeniyle önlemlerin alındığı bir dönemde Mudanya'da Halitpaşa Mahallesi'nde kurulan Pazartesi Pazarı'nda yaşanan tedbirsizlik dikkat çekti.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2020
Geçerli Tarih: 08 Nisan 2020, 02:50
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4761


Koronavirüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı'nın yaş sebze ile meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik tedbirlerin, Mudanya'nın Halitpaşa Mahallesi'nde Pazartesi günü  kurulan pazarda dikkate alınmadığı gözlendi. Ticaret Bakanlığı'nın tedbirleri kapsamında pazarcıların bir kısmı eldiven takarak satış yaparken, pazaryerinde tezgah aralarındaki sosyal mesafeyi korumak adına 1 metre kuralına uyulmaması gözlerden kaçmadı. Ambalajsız satılan sebze ve meyvelerin seçilmeden alınması ise pazar yerlerinde özellikle Mudanya Belediyesi tarafından yeterli denetimin yapılmadığını ortaya çıkardı.

EKMEKLER DE POŞETE GİRDİ!

Öte yandan süpermarketler ve fırınlarda ekmek poşete girdi. Ekmeğin poşet içerisinde satılması konusunda uyarılar yapan Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, marketlerin sebze ve meyve reyonlarında görevli haricinde vatandaşların ürünlere dokunulmasına izin verilmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Ekipler ayrıca; fırın, pastane, market ve unlu mamul satışı yapan işletmeleri de uyararak ürünlerin poşete alınmasını sağladı.