Mudanya'da virüs iddiaları asılsız!


Açıklama: Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, aralarında Mudanya'nın da olduğu Bursa'da koronavirüs olay sayılarının yer aldığı sözde listenin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2020
Geçerli Tarih: 08 Nisan 2020, 01:54
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4762


Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, aralarında Mudanya'nın da olduğu Bursa'da koronavirüs olay sayılarının yer aldığı sözde listenin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sosyal medya hesaplarında dolaşan Bursa Sağlık Örgütü adında bir kuruluşun verilerine dayanarak, Bursa'daki sözde koronavirüs olay sayılarının yer aldığı iddia edilen listenin asılsız olduğunu söyleyen Kaymakam Sözer, Mudanya'da böyle bir olayın olmadığı gibi koronovirüs konusunda sosyal medyada yer alan bilgi ve haberlerin, yetkililerce teyit edilmediği sürece paylaşılmamasını istedi. Sağlık konusunda söz konusu virüs ve tedbirlere yönelik gerekli açıklamaların Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını anımsatan Kaymakam Sözer, zorunlu durumlar dışında evden çıkılmaması gerektiğini yineleyerek, "Bu süreçten ancak konulan kurallara uyarak, belirtilen tedbirleri uygulayarak kurtulabiliriz" dedi.

Öte yandan Bursa İl Sağlık Müdürlüğü de, sosyal paylaşım sayfalarında dolaşan vaka sayılarının yer aldığı asılsız listeyle ilgili açıklama yaptı. Bursa'da 'Bursa Sağlık Örgütü' diye bir kuruluş bulunmadığının altı çizilen açıklamada, "Vatandaşlarımızın tüm bu süreçte sadece Bakanlığımız ve resmi kurumlar tarafından yapılan açıklamaları dikkate alması önemle rica olunur" denildi.