Bursa'ya giriş-çıkış 15 gün daha uzatıldı


Açıklama: İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği şehir giriş-çıkış tedbirleri konulu ek genelgeye göre Bursa'ya giriş ve çıkış yasağı 15 gün süreyle uzatıldı.
Kategori: Büyükşehir
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020
Geçerli Tarih: 30 Mayıs 2020, 19:56
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4863


İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği şehir giriş-çıkış tedbirleri konulu ek genelgeyle Bursa'ya giriş ve çıkış yasağı 15 gün süreyle uzatıldı. Buna göre 3 Haziran Çarşamba günü saat 24.00'a kadar kara, hava ve deniz yolu ile Bursa'ya yapılacak tüm giriş çıkışlar geçici olarak durduruldu.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca daha önce yapılan kısıtlamaların süresi 19 Mayıs gece yarısından itibaren 15 gün daha uzatıldı. İkinci bir dalga salgın ile ortaya çıkabilecek olası riskler çerçevesinde Bursa'da giriş/çıkış kısıtlamasına yönelik alınan karar kapsamında, tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca şehirde kalmalarının esas olacağını duyuran Valilik, belirlenen usul, esas ve istisnaların bu karar ile getirilen kısıtlama dönemi için de geçerli olacağı belirtildi.

Uygulamada herhangi bir aksaklığa ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı bildirildi.