Koronavirüsün ilçe karnesi iyi


Açıklama: Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, olağanüstü meclis toplantısında Bursa’nın koronavirüs karnesine değindi. En yüksek yoğunluğun Gürsu, Yıldırım, Orhangazi, Gemlik ve Karacabey'de yaşandığını belirten Başkan Aktaş, Mudanya'nın da aralarında olduğu diğer ilçelerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.
Kategori: Büyükşehir
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2020
Geçerli Tarih: 03 Haziran 2020, 08:45
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4909


Bursa Büyükşehir Belediye meclis grubu, olağanüstü gündemle toplandı. Sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirlerinin alındığı toplantıda Başkan Aktaş, kamuoyunda sık sık sorulara muhatap olduğunu ifade ederek, Bursa’nın haritasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bugüne kadar Bursa’da virüs kaynaklı 160 ölüm hadisesinin yaşandığını, 5 bin civarında da vakıanın tespit edildiğini belirten Başkan Aktaş, “Yoğun bakım sayımız hiçbir zaman sıkıntılı duruma gelmedi. Ne şehir merkezi, ne de ilçelerde ciddi bir problem ortaya çıkmadı” dedi.

İLÇELERDE PROBLEM YOK!

Bursa Şehir Hastanesi'nin bu süreçte büyük rol oynadığını söyleyen Aktaş,  açıklamada koronavirüsle ilgili ilçe oranlarına da değindi.  “Şu ilçe çok sıkıntılıymış, bu ilçede oranlar yüksekmiş” gibi söylentilerin doğru olmadığını ifade eden Başkan Aktaş, “Türkiye ortalamasının altında olan bir şehirde takdir edersiniz ki problemli bölgenin bulunması da sözkonusu değildir” diye konuştu. Oranlara bakıldığında, en yüksek yoğunluğun Onbinde 30 ile Gürsu’da, Onbinde 25 ile Yıldırım’da, Onbinde 20’ler civarında ise Orhangazi, Gemlik ve Karacabey’de yaşandığını söyleyen Başkan Aktaş, “Diğer tüm ilçeler bu oranların altında. Herhangi bir sıkıntı yok. Koronavirüsle ilgili çalışmalardan dolayı sayın valimize, pandemi kurulu yöneticilerimize, hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu konuda iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum” dedi.