Küçük balıkçı teknelerine faaliyet izni


Açıklama: Mudanya Kaymakamlığı, ilçede ticari faaliyetlerin devamı açısından vatandaşların taze ve günlük balık tüketimi ihtiyacının karşılanabilmesi için "Gerçek Kişi Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi"ne sahip balıkçılar ile ruhsatlı balıkçı gemilerine izin verdi.
Kategori: Yerel
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2020
Geçerli Tarih: 03 Haziran 2020, 08:33
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4912


Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer başkanlığında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı yapıldı. Ramazan Bayramı süresince koronavirüs salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına alınan ek tedbirler kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulunun 20 Mayıs 2020 tarihli kararına yönelik Mudanya'da da ilave kararlar alındı.

Mudanya İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca, ticari faaliyetlerin devamı açısından ve vatandaşların taze ve günlük balık tüketimi ihtiyacının karşılanabilmesi için 12 metre boy uzunluğundan küçük balıkçı tekneleri ile ilgili mevzuata uymak ve en fazla iki kişi olmak kaydıyla Mudanya genelinde sokağa çıkma yasağı olduğu günler dahil olmak üzere Marmara Denizi'nde su ürünleri avcılık faaliyetinde bulunabilmelerine izin verildi. Kurul, söz konusu kararın Gerçek Kişi Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi'ne sahip balıkçılar ile ruhsatlı balıkçı gemilerini kapsadığını bildirdi.