MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Hesap zamanı

14 Şubat 2014, 15:53

Metin Sezgin


Ama, laik Türkiye Cumhuriyeti’ne ve yargı bağımsızlığına darbe yapanlar içinde hesap zamanı (1)

 

Yandaş basının önde gelen silahşörlerinden “Sabah Gazetesi” 7 Ocak 2013 günlü sayısında “HESAP ZAMANI” şeklinde manşetten bir haber yapmış.

Türk Ordusu’nun görevlerini düzenleyen İç Hizmet Kanunu ve diğer ilgili mevzuat hükümleri gereği, ordumuzun rutin görevlerinden olan hemen her yıl belirli aralıklarla yapılan bir hayali savaş senaryosunun ve bir harp oyunu planlamasının yapıldığı bir toplantıda bu vesileyle şanlı Türk Ordusu’nun çok değerli askerlerinin Erdoğan Hükümeti’ne karşı bir darbe hazırlığı yapıldığı iddia ediliyor.

Yine bu vesileyle Türk Ordusu’nun ülkede bir kargaşa ortamı yaratmak için camileri bombalayacağı iddia ediliyor. Böyle bir iddianın amacı Batı Emperyalizmi’nin kendi çıkarları için uygulamak istediği Büyük Orta Doğu Projesi(BOP) ne karşı çıkması muhtemel, ordumuzdaki NATO karşıtı Atatürkçü Türk Subaylarını pasifize etmek, onları tutuklayıp, zindanlarda çürütmek. Bu fiilen yapılıyor ve gerçekleştiriliyor. Böyle bir operasyon için elbette ki Okyanus ötesinde Penysilvanyada oturan ve CİA ajanı olduğu iddia edilen bir Cemaat liderine yakın bazı savcılar, bazı hakimler ve bazı emniyet mensupları gerekliydi (Büyük çoğunluğu Cumhuriyet’in savcıları olan Türk savcılarını ve büyük çoğunluğu Cumhuriyet’in hakimleri olan Türk Yargıçlarını ve yine büyük çoğunluğu Cumhuriyet’in polisi olduğuna inandığım, görevlerini tarafsız bir şekilde bihakkın yapan Türk polislerini tenzih ederim). Bu savcı, hâkim ve polislerde bulunuyor. Bu savcıların başında Zekeriya Öz’ün olduğu iddia ediliyor. Bu hâkimlerin başında hukuka ve yasaya tamamen aykırı yargılamalarına Silivri’de 2 kez bizzat tanık olduğum Balyoz Davası’nda tamamen haksız, yine hukuka ve yasaya tamamen aykırı kararlar veren İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin savcı, başkan ve üyeleri gelmektedir. Bu haksız isnatlar için sahte deliller bulunmalıydı. Bunlarda bulunuyor ve bu deliller üretiliyor. Batı Emperyalizmi’nin ülkemizdeki yerli işbirlikçileriyle birlikte Ortadoğudaki menfaatleri doğrultusundaki amacını gerçekleştirmesi için gerekli bu operasyon fiilen hayata geçiriliyor ve sonuçta Milli Ordu’nun yüzlerce Atatürkçü askerinden önemli bir bölümü acımasızca yüzlerce yıllık hapis cezalarına mahkum ediliyor. Yargıtay 9. Ceza Dairesi bu mahkûmiyetlerin çok önemli bir bölümünü aynen onuyor. Bir kısmının mahkûmiyetlerini bozuyor ve bir kısım hükümlüler için de tahliye kararı veriyor.

Kesinleştiği için bu Özel Görevli İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu mahkumiyet kararlarını ve bu kararı onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi  kararı her Türk vatandaşı tarafından  anayasal demokratik  hakkı kullanılarak, meşru zeminler içinde kalarak hakaretamiz ifadeler kullanılmadan  eleştirilebilir.

Hiçbir hukuksal ve yasal dayanağı bulunmayan delillere göre böylesine haksız olarak verilen mahkûmiyet kararları; Türk Ordusunun çok değerli komutanlarının zindanlarda çürümeye bırakılması böylece Türk Ordusu’nun savaş gücüne büyük bir darbe vurulması ve Türk Ordusu’nun özellikle kilit noktalardaki komuta heyetinin büyük bir bölümünün esir edilmesi anlamını taşır. Müslüman bir ülkenin ordusunun kara, deniz ve hava kuvvetlerine ait komuta heyetinin kilit noktalardaki çok önemli bir bölümü esir edilmişse o ülkenin savaş gücüne büyük bir darbe vurulmuş demektir.

Bu nedenle bir milletin ordusunun komutanlarının büyük bir bölümü esir edilmişse o ülkede Cuma namazının kılınmasının caiz olamayacağı inancı ve düşüncesini taşıyorum. (Devam edecek).


9-1-2014

 

Bu makale 2558 defa okunmuştur.

Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
Perihan Dirican Perihan Dirican
Timsah gözyaşları
Suat Orunç Suat Orunç
İçimizdeki ses vicdan-dan gelir...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Vicdan makamı
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci