MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Zorunlu bir cevap (2)

23 Şubat 2014, 16:44

Metin Sezgin


İki hafta önceki Mudanya Mektubu’nda CHP’den neden ayrıldığımın gerekçelerini özetle anlatmaya çalıştım. “Zorunlu Bir Cevap”  başlıklı yazıma bu hafta büyük ölçüde Genel Başkanımız Dr. Doğu PERİNÇEK’in bu konuda ortaya koyduğu gerekçelere yer vererek “Zorunlu Cevabı” bu hafta da sürdürmek  istiyorum.

CHP’den ayrılışımın gerekçelerini bir çok arkadaşım anlayamadı.

Geçenlerde biri Mudanya’dan, biri  de Trilye’den iki CHP’li bayan beni İşçi Partisi ilçe merkezinde ziyaret ettiler. Bir çok tanıdığımın yaptığı gibi beni haksız olarak oyları bölmekle suçladılar. “Hayır” dedim. “Ben oyları bölmek için değil Sayın Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı görevine geldikten itibaren CHP’yi ulusal kimliğinden, öz değerlerinden uzaklaştırmak ve CHP’yi  dönüştürmek istediğini kesin olarak anladığım için ayrıldım. Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi Mustafa Kemaller’in partisi olmaktan uzaklaştırdığı, altı oktan tavizler verdiği için, CHP’den ayrıldım. Bütün bir Türk Milleti’nin değil Türk Milleti’nin oluşturan ancak ancak belli bir inanca (elbette onlarında inançlarına da saygılıyım) belli bir Türk vatandaşı grubunun partisi yapmak istediğini hissettiğim için ayrıldım. Şu anda ülkemizdeki CHP örgütlerini tek tek inceleyiniz, sözünü ettiğim bu inançtaki değerli vatandaşlarımızın örgütlerde önemli bir sayıda olduklarını (TEKRAR EDİYORUM; onlarda bizim sevgili vatandaşlarımızdır ve inançlarına saygı duyuyorum) CHP ‘de özellikle ilçe örgütlerinin önemli bir sayıda yetkili mevkilerde bulunduğunu tespit edebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu’nun  “küçük olsun benim olsun” düşüncesinin partide büyük ölçüde egemen kıldığını ATATÜRKÇÜ’leri ve kendi dünya görüşüne uymayan Türk vatandaşlarını CHP’den tasfiye etmek istediğini hissettiğim için ayrıldım. O zaman sizin dini ve inançları siyasete alet ettiği, laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu Anayasa Mahkemesi kararı ile açıklanan AKP’ye ve Genel Başkanına söz söyleme hakkınız olabilir mi? Yeni (!) CHP’den rahatsızlığımı yaklaşık iki yıl önce CHP Mudanya İlçe Başkanlığı görevinde bulunan değerli hocama ve bazı İlçe yönetim kurulu arkadaşlarıma yıllar önce söylemiştim.

Bu konuda en önemli tanıklarım bu değerli arkadaşlarımdır.

Nitekim Türkiye genelindeki CHP Genel Merkezi’nin “Yerel Seçimler” için 17- 18 Şubat 2014 günleri açıkladığı aday listelerinde il ve ilçelerin bir çoğunda belediye başkan ve meclis üyesi adaylarından ATATÜRKÇÜ olan adayların çok büyük bir kısmının tasfiye edilmesi bu düşüncemin doğruluğunun en somut kanıtıdır. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in aşağıda aynen  alıntı yaptığım mesajında belirttiği gibi, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Atatürk’le, O büyük hümanistle sorunu var !. Ben bir şey daha ilave ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, bir çok Mudanya Mektubu’nda vurguladığım gibi, Bursa’ya bir çok kez geldiği halde bir kez olsun MUDANYA MÜTAREKE BİNASINI ziyaret etme zahmetine katlanmadığına göre, Kılıçdaroğlu’nun ulusal tarihimizle ve büyük devlet adamı ulusal kahramanımız İNÖNÜ ile de büyük  bir sorununun var olduğunu düşünüyorum.

Evet oyları İşçi Partisi mi yoksa, Sayın  Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP üst yönetimi mi bölüyor?  Sevgili Genel Başkanımız Dr. Doğu PERİNÇEK yayınladığı broşürde bu sorunun yanıtını bakın nasıl vermiş:

“….Türkiye’yi Bölmeyelim; CHP ve MHP yönetimlerine “Milli Hükümet” amacıyla “Milli Güçbirliği”önerdik. Atatürk’te birleşelim.  Aslanlı Yol’da yürüyen milletimizin başına geçelim,  Türkiye yi bölünmekten kurtaralım, elbirliği ile Kemalist Devrim’i tamamlayalım dedik! Olmaz dediler!

Milleti birleştirmek, AKP’den kurtulmak, Gladyo’yu ve cemaatleri tasfiye etmek, Milli ekonomiyi örgütlemek ve bu krizden bağımsızlık, bütünlük ve üretim ekonomisiyle çıkmak diye bir dertleri yokmuş!  Milli güçlerin birleşmesine karşı çıkanlar, Ricciardione’nin ayağına koşarak iktidar olma projelerine bağlandılar. Millet’in güçlerini birleştirmeyi kabul etmeyenler, gittiler ‘F’ örgütüyle, başka deyişle Gladyo ile el ele verdiler, Silivri- Hasdal kapılarını açma mücadelesi veren Prof. Metin Feyzioğlu’nu dahi hedef aldılar. Ve bölünmeyi sağladıktan sonra, şimdi “Oyları Bölmeyelim” yaygarasıyla ortaya atıldılar.             

Oyları Bölmeyelim Vatanı Bölelim;  CHP, Avrupa Özerklik Şartı’nın yasalaşmasını savunuyor. Güneydoğu’ya özerklik getirecek Amerikan çözümünün peşinde. Ve  AKP ile PKK’nın  Kürt Açılımını açıkça destekledi.

CHP’ye oy verelim, oyları bölmeyelim! VATANI BÖLELİM !

Oyları Bölmeyelim Milleti Bölelim;  CHP yöneticileri, “Türk” kelimesinden rahatsızlar, Anayasa’dan “Türk Milleti”, “Türk Vatandaşlığı” kavramlarının çıkartılmasını istiyorlar, açıkca “Anayasal Vatandaşlığı” savundular. Kılıçdaroğlu, AKP’nin “Türküm Doğruyum” andını kaldırmasından pek hoşnuttu. Mezhep ayrımcılığını  okşuyor,etnik bölücülüğe prim veriyor, CHP’ye oy verelim , oyları bölmeyelim! Milleti Bölelim.

Oyları Bölmeyelim Toplumu Bölelim!: Kılıçdaroğlu, Genel Başkan olduğu günden beri , açıkça liberal ekonomiyi savunuyor. Liboşların örgütü olan TESEV kuruculuğundan vazgeçmiyor. En son AKP’yi faizleri yükseltmekte geciktiği için eleştiriyor. AKP’den daha hızlı faizci! Oyları CHP’ye verelim oyları bölmeyelim. Halkın ekmeğini bölelim.

Oyları Bölmeyelim Orduyu Bölelim: CHP, AKP’nin önüne fırlayarak ordunun profesyonelleşmesini savunuyor.  Batıdan dayatılan “Türk Ordusunu Küçültme” planlarının bir numaralı savunucusu! Orduya kurulan kumpası “Darbeciler Temizlensin” sloganıyla sürekli destekledi. CHP ve MHP’nin yardımıyla Ordu esir alındı. Oyları Bölmeyelim Türk Ordusunu Bölelim!

Oyları Bölmeyelim Milli Devleti Bölelim!: CHP’ye göre , ‘F’ Cemaati devletin içinde , poliste,yargıda ve TSK’DA örgütlü değilmiş. Orduya Kumpas kurulmamış! Milli Devletin içinde F Gladyosu yokmuş!  Oyları Bölmeyelim Milli Devleti Bölelim.

Oyları Bölmeyelim  Bağımsızlığı  Bölelim!: Kılıçdaroğlu ABD büyükelçisinin ayağına koşmaktan yorulmadı.Kendi partisinden gizli özel görüşmeler yapıyor. Yanında CİA’nın numaralandırdığı liderlerinden Amerikan muhiplerinden bir kadro kurdu. Atlantik emperyalistlere bağlılıkta AKP’nin önüne geçti.  Oyları Bölmeyelim Bağımsızlığı Bölelim!

Oyları Bölmeyelim Cumhuriyeti Bölelim! ;

CHP yöneticileri, biz Cumhuriyetin bekçisi değiliz” diyerek AKP’nin bekçisi oldular. Cumhuriyeti TÜRBAN’la yıkmanın aleti olarak kullanıldılar. “Laiklik Tehlikede Değil” diyerek AKP iktidarının önündeki mayınları temizlediler. Oyları Bölmeyelim Cumhuriyeti Bölelim!

Oyları Bölmeyelim Atatürk’ü Bölelim !

Kılıçdaroğlu’nda bir Atatürk nefreti var. “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz “ sloganına karşı çıktı. Sağolsun, stadyum tribünleri bile artık Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganlarıyla inliyor. Yine Kılıçdaroğlu Dersim’den Atatürk’ü vurma planında Atatürk’ten rol çaldı. Ve Karşı Devrim’den özürler diledi. Atatürk’ün Tuncelisini Dersim yapmak için AKP’den daha gözü dönmüş bir halde.

Oyları Bölmeyelim Atatürk’ü Bölelim !

Oyları Bölmeyelim, Suriye’yi Bölelim !: Kılıçdaroğlu ve çevresi, ABD’Kürt Koridoru planının gözü kapılı misyoneri ! Suriye konusunda her ağzını açısında besmele olarak ABD Emperyalizmine karşı kahramanca savaşan  Beşar  Esad’ı diktatör, cellat, işkenceci, katil ilan ediyor. Oyları Bölmeyelim, Suriye’yi Bölelim !

Oyları Bölmeyelim CHP’yi Dizayn Edelim !                      

Kılıçdaroğılu ekibinin CHP’nin başına yeni CHP’yi kurmak için getirildiği apaçık ortaya çıkmıştır. Kasetlerle yapılan ABD- CEMAAT operasyonu sonucu CHP dizayn edilmiştir. Oyları bölmeyelim CHP’yi Dizayn Edelim!  

Oyları Bölmeyelim, Rantları Bölüşelim!  Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen, Ali Rıza Salman Pakoğlu gibi Arslanlı yolun belediye başkanları dışında CHP belediyeleri AKP ile aynı özelleştirmeci, taşeroncu, rantçı ve belediye modelini uygulamış, kamu hizmetini tasfiye etmiştir. Oyları Bölmeyelim, Rantları Bölüşelim!

Evet oyları İşçi Partisi mi yoksa, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP üst yönetimi mi bölüyor?   Sevgili Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek yayınladığı bu kitapçıkta bu sorunun yanıtını tıpkı hakkı ve doğruyu savunduğu için zulme uğratılarak zehirle öldürülen Sokrates’in savunmasından sonra dünya üzerindeki  hakkı ve doğruyu savunan en güzel savunmalarından birini yazarak tarihe geçen o harika savunmasındaki gibi eksiksiz ve mükemmel bir şekilde vermiş.

17.02.2014 günü partimizi ziyarete gelen CHP’li bayan arkadaş ve 18.02.2014 günü beni ziyaret eden CHP’li Huriye Hanım; sizlere verdiğim Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in yukarıda belirttiğim gerçekleri yansıtan bu kitapçığını okudunuz mu ve CHP’den neden ayrıldığımı şimdi anlayabildiniz mi?       

 

Bu makale 2880 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Esaretin içindeki özgürlük
Efraim Pala Efraim Pala
İYİ Parti Bursa'da kongre heyecanı
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İnsan lekesi
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Yeni kuşak bildiğimiz gibi değil
Tevhide Türken Tevhide Türken
Orman perisi Dryad'ın acı çığlığı
Suat Orunç Suat Orunç
Temeldeki yanlış tuğla
Metin Aytürk Metin Aytürk
Samsun’un Pideleri..
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Mutluyuz
Metin Sezgin Metin Sezgin
CHP'nin tek başına iktidar olabilme gücü vardır (2)
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 06/08/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci