MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Bir yiğit bir vatan kurtarır

04 Nisan 2014, 22:36

Metin Sezgin


Bir mıh bir nal kurtarır

Bir yiğit bir vatan kurtarır

 

Yerel seçimler propaganda çalışmaları sırasında hangi gündü bilemiyorum. Arabamla Mudanya  Uğur Mumcu Kültür Merkezi ile Cumhuriyet karşıtı genel merkez  yetkililerince  Cumhuriyetimize adeta hakaret edilerek kaldırılan T.C.’siz  Mudanya Ziraat Bankası binası arasında bulunan  sokaktan sesler geliyordu. Durdum kulak kabarttım. Mütareke Meydanı’nda yapılan  CHP mitinginde Yalova Milletvekili  Sayın Muharrem İnce konuşma yapıyordu. Anladım ki İnce, son sözlerini söylüyor ve finalde  bir atasözümüzü  halka tekrar ettirerek şöyle diyordu. “….Bir mıh bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at bir yiğit kurtarır, bir yiğit bir vatan kurtarır …”

 Bir mitingin finali neden  böyle bir  Türk atasözüyle sonlandırılmıştı, anlayamamıştım.

Ama, 31 Mart sabahı bir de baktık ki Yalova’da  CHP 1 oyla Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmiş. Yalova’dan gelen bu haber gerçekten çok ilginçti.  Hemen Sayın İnce’nin bir kaç gün önce CHP  Mudanya mitinginde söylediği atasözünü  anımsadım.

Demek ki  Sayın İnce, o gün 1 oy verecek bir yiğidin bile ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istemişti. Ama kendi kendime şöyle dedim: “….Breh breh be Sayın İnce, kendi seçim bölgende Mudanya’da söylediğin ata sözündeki gibi Yalova’yı AKP’den kurtaracak 1 tane  daha yiğit bulamadın mı?..  E…ne demişler? Hoca’nın söylediğini yap ama yaptığını yapma. Atın nalına mıh çakmasını bilmeyenler ne nalı kurtarabilirler ne atı, ne yiğidi, ne de vatanı!   

 Ben, eşim, kardeşim, yengem ve  fedakârane çalışan  tüm partili arkadaşlarımla birlikte yiğitçe ve dürüstçe bir seçim çalışması yaptık. Birileri gibi oyları ve vatanımı bölmeyi asla düşünmedim. Sadece kendi doğup büyüdüğüm memleketime ve  vatanıma sahip çıkmak istedim. Diyarbakır Belediyesi’ndeki  bölücübaşı orada ve bir CHP Genel Başkanvekili’nin Ankara’da desteklediği gibi  “YEREL YÖNETİMLER ÖZERKLİ ŞARTIYLA” nasıl  vatanımı bölmek istiyorlarsa, bende Şükrü Çavuşlar’ ın memleketi Mudanya’da yerel yönetime, kendi belediyeme  talip olarak “VATANIMI ASLA BÖLDÜRTMEM” demek istedim.  Mudanya’ya ülkemizde Dr. Doğu Perinçek isminde bir YİĞİT’in bir ikinci  LOZAN KAHRAMANI’nın genel başkanlığında, Türk Milleti olanak verirse ve teveccüh gösterirse  ilk genel seçimde, en azından  iktidar ortağı olabilecek nitelikte bir İŞÇİ PARTİSİ olduğunu hissettirdik. Mudanya’daki seçim sonuçları, benim seçim arabamın ve içindeki ekibimin yolunu birkaç kez küstahça kesip bizlere hakaretamiz sözlerle saldıranların ne kadar haksız olduğunu kanıtladı.

Bana oy veren vermeyen tüm Mudanyalı hemşehrilerime teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. 

Gerçekten fedailer partisi olan İşçi Partisi, Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve üst yönetimince eksen kaymasına uğratılan ve tarihsel misyonunu tamamen yitiren CHP’nin  asıl  tarihsel misyonunu üstlenmiştir. İşçi Partisi bugün ülkemizde vatanın bölünmez bütünlüğünü, üniter ve ulusal Türk devletini savunan, yarım kalan Kemalist devrimi tamamlamaya and içen, göğsünü gere gere “Ne mutlu Türküm” diyebilen ve laik Türkiye Cumhuriyetini müdafaa eden yegâne partidir. İşçi Partisi’nin tüm bu özellikleriyle diğer partilerden farklı olduğu, bütün Türk Milleti tarafından önümüzdeki aylar ve yıllar mutlaka görülecektir.

Yerel seçimler sona erdi. Hepimiz Mudanyalıyız, arkadaşız ve kardeşiz. Öncelikle Mudanya’yı AKP sultasından kurtaran,  benim de içinden geldiğim, gayretli çalışmalarda bulunan CHP tabanını ve  uzun yıllar SHP’de ve CHP’de birlikte politika yaptığımız değerli kardeşim  Hayri Türkyılmaz’ı kutlar, belediye başkanlığı  görevinde başarılar dilerim.

 

Bu makale 4031 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Yasak elma, yasak sokaklar
Metin Aytürk Metin Aytürk
Virüs mü? Bakteri mi? Mikrop mu?
Efraim Pala Efraim Pala
Koronavirüs ile temizliği hatırladık
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Hayatın hakikati
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
CHP nerededir?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Bir Türk Generali -2-
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci