MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Dersimli Kemal’in partisi CHP

12 Eylül 2014, 06:45

Metin Sezgin


Dersimli Kemal’in partisi CHP ve açılım (barış!) değil, doğru yolu bulma süreci

 

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek , CHP Kurultayı’nın ardından Aydınlık’ta yazdığı “Mustafa Kemal’den Dersimli Kemal’e” başlıklı , 6 Eylül 2014 günlü yazısının son bölümünde şöyle diyor: 

“……… AKP, Cumhuriyetimizi ve milletimizi Dersim'den vurma stratejisinin patronudur. Kemal Kılıçdaroğlu, Dersim cephesinde de AKP'nin vurucu gücü olarak görev yapıyor. Hedef, Tunceli üzerinden Kemalist Devrimdir..CHP Genel Başkanının "Elbette yüzleşeceğiz" dediği tarih, Kemalist Devrimdir. "Dersimli Kemal"in hedefinde İsmet Paşa üzerinden Atatürk bulunuyor. Atatürk'ü cepheden hedef alamayanlar, Dersim'den vurmak gibi sinsi bir taktik ürettiler. Bu sinsiliklerinin patenti de, Tayyip Erdoğan'dadır.

Vatanı ve milleti bölme projesinde AKP-PKK ortaklığı ile CHP'nin hiçbir farkı kalmamıştır. CHP, Açılım'a ortak olmuştur (yasaya mecliste olumlu oy vermiştir)..CHP, bir kez daha Kılıçdaroğlu'nun ağzından açıkladı, "yerel yönetimlere özerklik" planında AKP ve PKK'nın kuyruğundadır. Kemal Kılıçdaroğlu, "Dersimli Kemal" beyanıyla Tayyip Erdoğan'a ve Selahattin Demirtaş'a fark atmış oluyor. CHP Genel Başkanı, CHP'nin devrimci geleneğine değil, Soros Vakfı'nın işbirlikçi geleneğine bağlılığını bir kez daha kanıtlamıştır. Cumhuriyeti kuran partinin yönetimini işgal edenler, Cumhuriyeti yıkma projesinde görev almışlardır. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetiminde, artık Cumhuriyetimize karşı küresel saldırının aleti konumundadır. Dersimli Kemal, bir kimlik beyanıdır. O kimliğin sicilinde Tunceli yoktur. Dersimli Kemal, Tuncelili değildir; Cumhuriyet yurttaşı değildir ama CHP Genel Başkanıdır. CHP, artık "Dersimli" Kemal'in partisidir…”

CHP’ye gönül vermiş her yurttaşımız, hatta okuma yazma bilen her Türk vatandaşı,  Doğu Perinçek’in CHP’nin 5-6 Eylül Kurultayı’nın Kılıçdaroğlu’nun dayattığı amacını nefis bir şekilde aktardığı 6 Eylül günlü bu yazısının tamamını internetten indirip veya internete giremiyorsa bir yerlerden bulup, dikkatle okumalı ve şapkasını önüne koyup artık şöyle demelidir;     

5 Eylül’deki kurultayda yerel yönetimlere özerklik vereceğiiiiz! (yani ülkemizi yavaş yavaş böleceğiiiiz..! )   diye bir tarafını yırtarcasına bağıran, böylesine vatan bölücüsü, böylesine Cumhuriyet ve Mustafa Kemal karşıtı olan (Mustafa Kemal sevgisi O’nun yüreğindeymiş! Sevsinler senin o yüreğini), gerçek yüzünü artık açıkça ortaya koyan bir adamın ve aynı kafa yapısındaki yakın dava(!) arkadaşlarının gösterdiği (Mudanya Belediye Başkanımız gibi ön seçimle gelen adayları tenzih ederim), 30 Mart’taki yerel seçimlerdeki adaylara  ve 10 Ağustos’ta  “tıpış tıpış gidip oy vereceksiniz” dediği  yine kendisi gibi “Kemalist Türk Devrimi ve Laik Cumhuriyet” karşıtı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’na bir CHP’li olarak oy verdim ha!. 

Neyse olanlar oldu. Şimdi Birgül Ayman GÜLER’in yine Aydınlık’ta yazdığı son yazısında dediği gibi; “Tek ses verelim ama hangisini?”.

Evet; şimdi BARIŞ! (AÇILIM) SÜRECİ değil, vatanımızın bütünlüğü için düşünme ve DOĞRU YOLU BULMA SÜRECİDİR. Ülkemizin ve Laik Cumhuriyetimizin selameti için, gidilecek tek yolu bulma zamanıdır sevgili Mudanyalı hemşehrilerim.

Yüce Allah yardımcımız olsun ve sonumuzu hayretsin.

 

Bu makale 2749 defa okunmuştur.

Metin Aytürk Metin Aytürk
Virüs mü? Bakteri mi? Mikrop mu?
Efraim Pala Efraim Pala
Koronavirüs ile temizliği hatırladık
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Hayatın hakikati
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
CHP nerededir?
Perihan Dirican Perihan Dirican
Sabret Amca
Tevhide Türken Tevhide Türken
Bir Türk Generali -2-
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci