MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Vatan Partisi 6 oka sahip çıkıyor

09 Nisan 2015, 10:29

Metin Sezgin


Vatan Partisi CHP’nin 6 okuna sahip çıkıyor ve 7 Haziran seçimlerini büyük bir umutla bekliyor

Biliyorsunuz İşçi Partisi, “Vatan Partisi” adı altında yeni bir oluşum içine girdi. Vatan Partisi, 15 Şubat 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurultayda kabul edilen tüzüğünde Vatan Partisi’nin amacı genel hatlarıyla şöyle yer almış:

Vatan Partisi’nin yakın amacı, meşrutiyetlerle başlayıp Kemalist devrimle en büyük atılımını gerçekleştiren milli demokratik devrimimizi tamamlayarak, milli devleti ve halk yönetimini yeniden kurmak, emperyalizmin baskı ve denetimine son vermek, Ortaçağ kalıntısı bütün ilişki ve kurumları hayatın her alanından temizlemek, halkı özgürlüğe, esenliğe ve aydınlığa kavuşturmaktır.

Vatan Partisi, Türkiye’mizin bugün Asya’dan yükselen çağdaş ve toplumcu uygarlığın önündeki seçkin yerini alması için, artık mafyalaşan kapitalizmin her tür sömürü ve baskısını arasız devrimlerle ortadan kaldırmayı ve imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir toplum kurmayı hedefler. İstiklal Marşımızda belirtildiği gibi, “tek dişi kalmış canavar” olan bugünkü Batı merkezli mafya-tarikat sisteminin, insanın insana kulluğuna, kadın ile erkek arasındaki eşitsizliğe, yabancılaşmaya, yozlaşma ve çürümeye yol açan kurum ve ilişkileri, bütün siyasal, ekonomik ve toplumsal temelleriyle birlikte temizlenecektir. İnsan ve doğa yıkımından kurtulacaktır. Bencilliğe ve özel çıkara değil, kamu yararına öncelik veren yeni toplumun kurulmasında, halkımızın güç birliği, elbirliği, kardeşlik ve dayanışma geleneği, en büyük itici güç olarak harekete geçirilecektir.

Vatan Partisi, CHP’nin asla oylarını bölmeyecektir. Kılıçdaroğlu ve kendisi gibi açılım sürecini destekleyen, açılımdan yana olan ekibi ile Mustafa Kemal’in partisinin başına geçerek CHP’yi eksen kaymasına uğrattı. Kılıçdaroğlu ve ekibi CHP’nin 6 okunu yerle bir etti. Böylece bu vatanın bölünüp parçalanmasını istemeyen bizler gibi ulusalcıları ve Kemalistleri CHP’den soğuttu ve CHP’den ayrılmalarına neden oldu. Milletvekili adaylarını tespit ederek, her gün artan üye sayısıyla tüm yurt sathında çığ gibi büyüyen Vatan Partisi, CHP’nin oylarını bölmeyecektir. Çünkü CHP’nin 6 okuna sahip çıkan Vatan Partisi’ne bu vatanın asla bölünmesini istemeyen, Atatürk devrimlerinden, Türk devriminden ve çağdaşlıktan yana olan Türk halkı destek verecektir. Vatan Partisi, 7 Haziran seçimlerinde 30 Mart 2014’te, 10 Ağustos 2014’te sandığa gitmeyen Türk vatandaşlarının oyunu alacaktır.

Biri, kendini bilmez bir internet sayfasında Vatan Partisi’ne şu çirkin sözlerle saldırmış: “Oy oranı yüzde 1’i geçemeyecek olan parti, CHP’den şutlanan ulusalcıların yeni limanı, görelim neymiş çapınız”.

Bre nankör! Bu laik Cumhuriyet, bugün halen yaşıyorsa varlığını her şeye karşın halen sürdürebiliyorsa, ülkemizde Ortadoğu ülkeleri, Pakistan ve Afganistan gibi her gün İslam adına adam kesip Müslüman kanı akıtılmıyorsa, hala Cumhuriyetimiz ayaktaysa bu durum, O eşsiz Mustafa Kemal’in liderliğindeki ulusalcıların ve çılgın Türklerin, yıkılmamak üzere kurdukları bu laik Cumhuriyet sayesinde olmuştur.

 

Bu makale 2435 defa okunmuştur.

Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Ak Parti'nin siyasi hikâyesi..
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Efraim Pala Efraim Pala
Sevgililer Günü'nün önemi
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Perihan Dirican Perihan Dirican
Babalar ve kızları
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ölüler mahallesi
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci