MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Ey Türk Milleti: Kurtuluşun senin elinde

04 Haziran 2015, 11:11

Metin Sezgin


7 Haziran seçimlerine üç gün kaldı. Üç gün sonra yapılacak seçimlere 20 parti katılıyor gibi gözükse de  ülkemizin geleceği temelde şu iki siyasal düşüncenin sandıktan üstün çıkmasıyla belirlenecektir.

Bir tarafta; Batı’daki Rönesans ve reform hareketlerine, aydınlanma ve sanayi devrimine ayak uyduramadığı için çağdışı  kalmış koskoca bir imparatorluğu ve Anadolu’da yaşayan Türk Milletini, dün;  Türk Milletine dayattıkları 30 Ekim 1918’deki Mondros  ve 10 Ağustos 1920’deki  Sevr Anlaşmaları ile esir alıp, yurdumuza Yunanlı Efzun askerlerini İzmir’den Batı Anadolu’ya salan ve böylece vatanımızı bölüp parçalamak isteyen batı emperyalizmi ve onların yerli işbirlikçileri gibi bugünde ülkemizin Güneydoğusu’nu  İsveç’in başkenti Oslo’da, Mudanya açıklarında İmralı Adası’nda ve eşsiz Atatürk’ümüzün ruhunu Yüce Allah’a teslim ettiği Dolmabahçe Sarayı’nda yapılan anlaşmalarla batı emperyalizmi ve onların yerli işbirlikçileri 95 yıl önce yaptığı gibi bugünde Türk Milletine aynı emri vakiyi yapmaktadırlar.

Şöyle ki Oslo, İmralı ve Dolmabahçe Sarayı’nda Türk Milleti’ne sorulmadan bu büyük Türk Milleti’nin asla onayını almadan alınan kararlarla batı emperyalizminin desteğindeki özellikle Amerika Birleşik Devletleri yönetiminde yurdumuzun Güneydoğu Bölgesi’ne salınan, batı emperyalizmin emrindeki günümüzün Efzun Alayı olan PKK, bugün yurdumuzun Güneydoğusu’nda at oynatmakta ve o bölgede adeta ikinci bir devlet gibi otoritesini ve kendi hukukunu egemen kılmak istemektedir. Kimi siyasal partilerin görmediği ya da görmezden geldiği bu durum büyük bir hainlik ve aymazlıktır. Elbette buna Türk Milleti’nin duyarlı evlatları tahammül edemez, göz yumamaz ve göz yummayacaktır.

Atatürk’ü Nemrut’a benzeten, Bediüzzaman Said Kürdi’nün torunları olduklarını söyleyen dünkü Yunanlıların Efzun alaylarının günümüzdeki bir benzeri olan PKK’nın siyasal temsilcileri, bir yandan bu saldırıları Güneydoğu’dan yaparken 7 Haziran seçim kampanyasında kuzu postuna bürünerek, sağa sola  sahte gülücükler dağıtarak, Batı Anadolu’daki  Türk halkını kandırmak isteyen bir grup PKK destekçileri ise vatanımızın harimi ismetine girerek yeşil Bursa’mızda yaptıkları Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na açıkça aykırı illegal konuşmalarıyla, vatanımızın ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne saldırmakta, Cumhuriyet savcılarının gözleri önünde fütursuzca suç işleyip vatanımıza büyük bir darbe indirmekte, sahte gülücükler taşıyan resimleriyle Mudanya’ya kadar gelebilme cüretini gösterebilmektedirler.

İşte bir tarafta sevgili yurdumuz için böylesine menhus ve haince düşünceler içindeki açıkça anayasa suçu işleyen yöneticilerinin emrindeki PKK’ya Güneydoğu yöremizi teslim eden, yine ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ni ülkemiz toprakları kapsamında uygulama kararlılığında olan batı emperyalizminin emrindeki bir zihniyet ve 7 Haziran seçimlerinden sonra yeni yapılacak Anayasa’dan “TÜRK MİLLETİ” adını  çıkaracağını söyleyen  ABD’nin emrindeki bir siyasal iktidar ve bu iktidara koltuk değneği olan yerli işbirlikçiler ve ortaya koydukları sadece ekonomik vaatlerle Türk halkını uyutmaya çalışan, Türk milletini bekleyen asıl tehlikeden bihaber gibi hareket etmektedirler. BOP eşbaşkanlığından vatanımızın ve milletimizin izmihlalinden yani Türk’ün adı geçmeyecek yeni bir Anayasa yapma projesinden bölünmekten ve sonuçta millet olarak yok olma tehlikesinden hiç söz etmeyen kimi siyasal partiler ve onların genel başkanları çok büyük bir aymazlık içindedirler.

Diğer tarafta ise dün milletimizin İstiklalinin vatanımızın bölünmez bütünlüğünün tehlike altında olduğunu gören Mustafa Kemal’in liderliğindeki bir avuç çılgın Türk, nasıl ölümü göze alarak Türk milletinin bağımsızlığını kurtarmak ve vatanımızın bölünüp parçalanmasını önlemek için “Ya İstiklal, ya ölüm” parolasıyla vatan görevine atılmışlarsa bugünde, tüm bu vatan hainlerine karşı çıkan bir daha gelmeyeceğini bildikleri ama O, ‘sarı saçlı mavi gözlü’den ilham alarak hareket eden, Bursa’dan, Ankara’dan, İstanbul’dan, Samsun’dan, Edirne’den, Adana’dan, İzmir’den, Balıkesir’den, Aydın’dan, Denizli’den, Malatya’dan, Erzurum’dan, Siirt’ten ve yurdumuzun daha bir çok illerinden seslerini yükselten, “…Türk Milletini Anayasa’dan silecek kişiler daha analarının karnından doğmadı..” diyerek ortaya atılan ve yine Sevr’in Türk Milleti’ne bir dayatması olan Ermeni Soykırımı iddialarına, “Ermeni soykırımı iddiası emperyalist bir yalandır” diyerek karşı çıkan ve bu konuda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde hukuk zaferi kazanan büyük bir yurtseverin liderliğindeki, şehit babaları, Mustafa Kemal’in kahraman askerleri, Atatürk ilke ve devrimleriyle yoğrulmuş laik ve çağdaş bir eğitimden geçmiş Cumhuriyet öğretmenleri, Atatürk Gençliği’nin timsali olan  “Elif  İlhamoğlu” gibi laik bir kafa yapısına sahip gencecik Cumhuriyet kızları ve Cumhuriyet’in delikanlıları, Efe torunları, çağdaş ve laik Cumhuriyet okullarında yetişmiş çeşitli mesleklerdeki Türk kadınları, Cumhuriyet Adliyesi’nden emekli  olmuş değerli Yargıç ve Savcılar, Sakarya Savaşı’na katılmış dedelerin Avukat  torunları, TRT’nin Atatürkçü gerçek spikerleri, işçiler, Atatürk Türkiye’sinin bilim adamları, çağdaş ve yurtsever  Gazeteciler ve çeşitli mesleklerdeki  diğer yüzlerce Türk insanından oluşan milletvekili adayı olan Türk Milleti’nin duyarlı evlatları. Başta Cumhuriyet Adliyesi olmak üzere Türk devrimini ve Atatürk Cumhuriyetini, bütün kurum ve kurallarıyla ülkemizde çağdaş bir şekilde yeniden tesis etmek için “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla ülke yönetimine talip oldular.

Bu konuda takdir, seçim ve son söz TÜRK Milleti’nindir. Eşsiz Mustafa Kemal’in dün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı İstiklal mücadelesinde bizzat düzenlediği Amasya Genelgesi’nde söylediği gibi, bugünde başta sevgili Mudanyalılar olmak üzere bütün  Türk Halkı’na “..Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır…” diye seslenmek istiyorum.  

Geçen Pazar günü Ulusal Kanal’daki “Söz ve Işık” programında Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Mustafa Kemal’in Milli Mücadele’ye başlarken yüreğindeki o eşsiz vatan sevgisini O’nun şu sözleriyle bizlere aktarıyordu: “…Vatan savunmasında tek başıma kalsam da gerektiğinde bir dağ başına çıkıp Türk Bayrağı’na sarılıp, vatan uğruna savaşarak al kanımı, o al bayrağa yavaş yavaş yedirip şehit olmaya karar verdim …”

Geçenlerde bir TV kanalında izlediğim Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yapılan bir etkinlikte 5 yaşındaki “O Türk Kızı”nın İstiklal Marşı’nın sözlerini  okurken gözyaşlarını tutamadığı gibi, Mustafa Kemal’in “Al bayrağa sarılarak şehit olmayı” amaçlayan bu emsalsiz kahramanlığını bizlere önceki Pazar günü Ulusal Kanal’daki programında  anlatırken Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’te gözyaşlarına hakim olamıyor; söylemek istediği sözcükler, boğazında düğümleniyordu. O büyük hoca Ulusal Kanal’daki O televizyon programında 7 Haziran seçimleri için Kuran’ın bir ayetinden de ilham alarak; 1919 Haziran’ında Amasya’dan Türk Milleti’ne seslenen Mustafa Kemal gibi, bizlere şöyle sesleniyor ve bizleri nankörlük içinde hareket eden bir “Kötülük Toplumu” olmamamız için ikaz ediyordu: “….Kurtuluş senin elinde…”

Değerli hocamın bu sözlerinden ilham alarak bende  bu konuda: “…Ey Türk Milleti, Kurtuluş senin elinde!” diyorum.  

 

Bu makale 2287 defa okunmuştur.

Metin Aytürk Metin Aytürk
Virüs mü? Bakteri mi? Mikrop mu?
Efraim Pala Efraim Pala
Koronavirüs ile temizliği hatırladık
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Hayatın hakikati
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
CHP nerededir?
Perihan Dirican Perihan Dirican
Sabret Amca
Tevhide Türken Tevhide Türken
Bir Türk Generali -2-
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci