MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Alpaslan Yıldız

Terör canımızı yakıyor…

30 Haziran 2016, 19:46

Alpaslan Yıldız


Uluslararası çakal sürüleri el ele vermiş daha fazlasını istiyor. Daha fazla canımızı yakmak, oyundan dışarı atmak, toprağımızı, bağımsızlığımızı almak… Bu oyunlar yeni değil. 10 bin yıllık bir mazisi, İslamiyet’le devam eden öfkeleri, İstanbul’la zirveye çıkan kinleri, Büyük Taarruzla son bulan hayalleri… Her şeyden vazgeçtiler ama ay yıldıza öfkelerinden, hilale olan düşmanlıklarından asla! Haçlı ordularını kalleşlik üzerine kurdular, kurmaya da devam ediyorlar.  Her karanlıktan bir şafağa ulaşmamıza asla tahammül edemediler. Ay yıldıza olan sevdamız, hilalle hayat bulan ülkümüz bitmeyecek. Dün olduğu gibi bugün ve yarında kalleşlere karşı diz çökmedik, çökmeyeceğiz de…

MUDANYA SİZİNLE GURURLU ÇOCUKLAR

Mudanya’ya tarihinde ilk kez Türkiye Şampiyonluğu getiren İkbal Betül Ali İhsan Çilingiroğlu Ortaokulu Kız Hentbol Takımı, bu kez Alanya’da Mudanya Gençlik Spor Kulübü olarak çifte kupa için ter döktü. Kulüplü Minik Bayanlar Türkiye Açık Alan Türkiye Şampiyonası ve Ramazan Demirci Türkiye Şampiyonası’nda namağlup finale çıktılar. Bir maçları sadece sahada değil masada komite kararı ile mağlup sayıldı. Makaleyi yazarken takımımız iki turnuvada da finale çıkmıştı. Sonucu bilmeden yazıyoruz ve evlatlarımızı gözlerinden öpüyoruz. Her iki finalde de, sonuçtan bağımsız olarak gönlümüzde şampiyonlar. Mudanya Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hasan Torun, antrenörleri Merve Atak ve yardımcı antrenörler Şükran Kaya ve EmreÇokelliler’i emeklerinden dolayı kutluyoruz. Teşekkürler çocuklar.

Melike Kasapoğlu, Ela Yıldız, Büşranur Şaş, Sude Çifçi, Elif Çağla Şen, Dilek Samast, Elifnur Aydın, Edanur Gül, Simay Özgal, Güliz Karaman,  Cansu Akbulut, Sena Yöndemli, Aybüke Baytekin, Sedanur Gül,  Sonnur Şaş.

BU AYIPTA USTUNE ALINANA YETER

Gelelim bu güzelliğin içinde yaşanan ve anlam veremediğimiz ayıba… Mudanya Gençlikspor Kulübü Minik Kızlar Hentbol Takımı, Türkiye Şampiyonu olduktan sonra Alanya’da düzenlenen Kulüplü Minik Bayanlar Türkiye Açık Alan Türkiye Şampiyonası davet edildi. Takımımızın turnuvaya katılması için yol, konaklama için gereken kaynağın sağlanması gerekiyordu. Konu, meclis üyeleri aracılığı ile geçen ay Mudanya Belediye Meclisi’ne taşındı ve ittifakla kabul edildi. Mudanya Belediyesi bu kaynağı sağlayacaktı. Ancak günler geçmesi ve turnuva yaklaşmasına rağmen herhangi bir işlem yapılmadı. Kulüp belediyeye başvurdu. Özel Kalem, Başkan Yardımcısı ve Kültür Müdürlüğü arasında top çevrilmeye başlandı ve muhatap bulmak adeta deveye hendek atlatmaktan daha zor bir duruma geldi. Hesap kitap yapıldı. Denize yalandan çizilen barış sembolünün yüzde biri bile olmayan maliyet çok bulundu. Meclis kararına rağmen ‘veremeyiz’ dendi. Günler geçti ve son anda işlemler yapılarak takımın Alanya’ya gitmesi sağlandı. Ancak meclis kararında olmayan en az 5-6 kişi kafile otobüsüne alınırken, kulüp başkanı alınmadı. Kulüp Başkanı atlayıp otobüse takımdan ayrı Alanya’ya gidip takımının başına geçti. Tüm bu yaşananlardan Başkan Hayri Türkyılmaz’ın haberi var mı? Bilemiyoruz. Ancak şimdi oldu. Umarız bu ayıba imza atanlara iki lafı olur.

 

MUDANYA’NIN İSKELESİ

Malum bebek katili Kenya’da yakalanıp İmralı’ya tıkılınca, ada ile irtibatı sağlamak için yeni iskele askeriyeye tahsis edildi. O dönemde özellikle mahkeme sürecinde ihtiyacı da karşıladı. Ancak daha sonraki yıllarda irtibat Gemlik’ten sağlanmaya başladı ve Mudanya’daki iskele işlevsizleşti. İskelenin tekrar Mudanya halkına açılması için girişimler yapıldı ancak bir türlü olmadı. Gelinen noktada Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir iskele yaparak Genelkurmay’a vermesi ve yeni iskelenin boşaltılması ağırlık kazandı. Mudanya’da askeri amaçlı yeni bir iskeleye gerek var mı bilemiyoruz? Eğer varsa, bunun halka anlatılması gerekiyor. Yeni iskelenin de bir an önce halka açılmasında fayda var. Sahil projesiyle birlikte yeni iskele de halka açılmalıdır.

 

JET FADIL ÖRNEĞİ

Mutlaka görmüşsünüzdür. Belediye billboardlara iki yeni proje astı. Yıldıztepe ve Bademli Doğal Pazar. İkisi de oldukça hacimli projeler ve yapımı için ciddi kaynağa ihtiyaç var. Bir süre önce Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil projesi için konulan bilgilendirme tabelasında işin maddi bölümünün yer almaması haklı olarak bir kesimin tepkisine ve eleştirilerine hedef oldu. Burada yapılan eleştirileri görmek ve doğrusunu yapmak gerekir. Bunu not düştükten sonra Yıldıztepe ve Bademli Projesi’nin ne kadar mal olacağı, ihalesinin ne zaman yapılacağı, belediyenin bu kaynağı nasıl oluşturacağının da açıklanması gerekir.  Birileri hemen belediyenin bütçesiyle diyebilir. Onlara Nisan Meclisi’nde onaylanan faaliyet raporunu incelemelerini ve belediyenin bu hacimde yatırımlar için bütçesi oluşturmasının hayli zor olduğunu hatırlatalım. Ha çıkar etkili ve yetkili bir isim ben yaparım diyebilir. Yıllar önce Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz, Siirt’e otomobil fabrikası kuracağını açıklamış bir iki tanede otomobil göstermişti. Ben yaparım eskimiş kasaba, siyasetinden başka bir şey olmaz. Kabul edilebilir, ölçülebilir izaha ihtiyaç var. Mudanyalının da bunu bilmeye hakkı var.

 

YOLLAR…

Mudanya’nın cadde ve sokaklarında köstebek olimpiyatları devam ediyor. Belediye araziden bir türlü şehir içine gelemiyor. Biz yazıyoruz belediye arazi yollarından haber paylaşıyor. Mudanya ve Güzelyalı şehir merkezlerine gelin artık arkadaşlar. Bu kadar zor olma gerek şehir merkezine hizmet vermek.

 

BAYRAM

Ramazan ayını uğurluyoruz. Haftaya nasip olursa bayram. Bayramınızı kutluyor. Millete, ümmete ve tüm insanlığa hayır ve huzur getirmesini diliyorum. Haftaya çıkmıyoruz. Ondan sonraki hafta nasipse görüşmek dileğiyle…

Bu makale 1642 defa okunmuştur.

Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Cilalı puşt devri
Yavuz Başar Yavuz Başar
Milli Takım zar zor da olsa Andorra'yı yendi
Efraim Pala Efraim Pala
Bozcaarmut, Kınık, Kurşunlu ve Söğüt seyahatnamesi
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Cuma Namazı sonrasında ahbaplarımla hasbihal
Metin Sezgin Metin Sezgin
30 Ağustos izlenimleri
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Mudanya 9 gün kitap özlemini yaşadı
Tevhide Türken Tevhide Türken
Yüce Atatürk diyor ki... (5)
Perihan Dirican Perihan Dirican
Akıl bir nimet mi, yoksa ceza mı?
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 29/08/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 22/08/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 08/08/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 01/08/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci