MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Tapu senedimizi deldirtmeyeceğiz!

29 Temmuz 2016, 11:06

Metin Sezgin


Lozan’da kazanılan tapu senedimizi hain işbirlikçilere deldirtmeyeceğiz!

24 Temmuz 2016 günü, batı emperyalizmine karşı verdiği şanlı bir bağımsızlık savaşı sonucu Türk Milleti’nin 777 milyon metrekare bir vatan toprağının tapu senedini kazandığı Lozan Zaferi’nin 93. Yıldönümünü kutladık. Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen, etnik kökeni ne olursa olsun tüm Türkiye halkı olarak Türk Milleti üst kimliğiyle Mustafa Kemal ve kendisi gibi yiğit arkadaşlarının önderliğindeki milli ordusuyla, el ele vererek kazandığı ve dünya  tarihinin  tanık olduğu ilk bağımsızlık savaşı sonucunda Türk Milleti, batı emperyalizmine karşı 93 yıl önce Lozan’da büyük bir siyasal zafer kazandı.

15 Temmuz 2016 günü ülkemizde laik Cumhuriyetimize karşı Amerika destekli FETÖ’cü bir darbe girişimi yaşandı.  Bu nedenle Lozan zaferimizin 93. Yıldönümünü buruk bir sevinçle ama bu siyasal zaferimizin anlamını daha iyi anlayarak kutluyoruz. Amerikan destekli bu FETÖ’cü darbeyle sevgili yurdumuz, laik Cumhuriyetimiz ve Atatürk devrimiyle gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kazanımları tümüyle batı emperyalizmin egemenliği ile işgal edilmek istendi. Dün 15 Mayıs 1919’da güzel İzmir’i ve daha sonra bütün bir batı Anadolu’yu topla tüfekle işgal eden emperyalistlerin bugünkü yerli işbirlikçileri on yıllardır Türk halkının, Türk gençlerinin zihinlerini işgal ederek Atatürk Cumhuriyeti’ne son vermek istediler. Batı emperyalizmi, kendileriyle  hareket eden bu yerli işbirlikçileri ve batı emperyalizmin silahlı gücü olan PKK ile Türk Milleti’ni tutsak etmek istedi.

Önce kahraman Türk Ordusu, başta 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ olmak üzere ordunun kritik komuta kademelerinde olan yüzlerce subayını, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Askeri Casusluk” gibi isimler adı altında  birçok asılsız ve hukuki mesnedi bulunmayan  iddianamelerle suçladılar. Türk Ordusu’nun göz bebeği olan bu kahramanlar, sahte delil ve belgeler üretilerek mahkûm edilmek istendi. Oysa bu kahramanların hepsi de Mustafa Kemal’in askerleriydiler. İşte 15 Temmuz 2016 günü ülkemizde yaşananlar 2007 ve 2008 yılında Türk Ordusu’na, Türk gençlerine ve Türk aydınlarına yapılan bu saldırıların bu defa silahla yapılan bir tekrarıydı. Ancak ülkemizin bu iç ve dış düşmanlarına hemen hatırlatalım ki, yenilmemek ve yıkılmamak üzere Mustafa Kemal ve kendisi gibi yiğit arkadaşlarınca kurulan bu laik Türkiye Cumhuriyetin öncelikle en önemli 2 temel hedefi vardı: Türk devriminin birinci hedefi; Anadolu’da Türk Birliği’nin kurulmasıdır. Bu nedenle bu cumhuru kuran O büyük insan, “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına, Türk Milleti denir” diyerek bu konuyu O eşsiz dehasıyla çözmüştür. Cumhuriyetimizin ikinci hedefi; Anadolu topraklarında Cumhuriyetçi, Milliyetçi, Halkçı, Devletçi, Laik bir sosyal hukuk düzeni kurmak olmuştur.

Lozan Zaferimizin 93. Yıldönümünü bugün her şeye karşın her zamankinden daha aydınlık bir bilinçle ve her zamankinden daha büyük bir coşku ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kemalist Türk devriminin kıymetini her zamankinden daha fazla bilerek ve özümseyerek kutluyoruz. 

Bu Cumhuriyet, eşsiz kurucusunun deyimiyle Türk Milleti’nin ve O’nun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârane yürümesiyle kuruldu.  Şunu da asla unutmamalıyız ki; bugün ülkemizi işgal etmek isteyenler, ülkemizdeki 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’cü terör örgütü, ulus-devlet anlayışını hiçe saymakta, Osmanlı yönetiminin ümmet anlayışını benimseyen bir düşünceyi destelemekte ve Batı Emperyalizmince 29 Ekim 2023 tarihinde laik Türk Cumhuriyeti’nin alaşağı edilmesi planlanmaktaydı. Ancak her zaman yinelediğimiz  gibi; Yüce Allah’ın O sarı saçlı, mavi gözlü önderimizi, dinin hurafelerine batarak çağdaşlıktan uzaklaşan bir toplum için “Halaskar (kurtarıcı)” olarak Türk Milleti’ne bir armağan olarak gönderdiğine olan inancımızı asla kaybetmeyeceğiz. Laik Türk Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen, Türk halkını ümmet yaparak Ortaçağ karanlığına götürmek isteyen batı emperyalizminin emrinde olan Türk Milleti’nin düşmanlarına bu fırsatı vermeyeceğiz. Bu konuda gerektiğinde ölümü göze alarak, Cumhuriyet yıkıcılarına karşı göğüslerimizi tunçtan bir siper yaparak bu kutsal vatanımızı ebediyete kadar koruyacağız. Lozan’da kazandığımız tapu senedimizi Amerikan emperyalizmine ve onların vatan haini yerli işbirlikçilerine deldirtmeyeceğiz. Türk Milleti olarak Batı emperyalizmi karşısında asla eğilmeyeceğiz.

Mustafa Kemallerin bu topraklarda asla yenilmeyeceğini batı emperyalizmine ve onların hain işbirlikçilerine bütün Türk Milleti olarak bir ve beraber olarak bir kez daha haykırıyoruz. “Ölümsüz liderimiz Mustafa Kemal ve Arkadaşlarının” bizlere armağan ettiği bu Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı. Bu nedenle laik Cumhuriyetimizin kıymetini bilelim ve ulusal bütünlüğümüzü koruyalım. Batı emperyalizminin ve onların yerli işbirlikçilerinin Türk milletine dayattıkları açılım süreci aldatmacasına kanmayalım. Vatanımıza batı emperyalizmin dikte ettirdiği Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçası olan bu açılım süreci, yerel yönetimler özerkliği hilelerine kanarak vatanımızı böldürtmeyelim. Adaletin, yargı bağımsızlığının hukukun üstünlüğünün ve gerçek bir demokrasinin egemen olduğu bir ülkede barış içinde yaşamak istencimizi bir kez daha yineliyoruz.

Ülkemizin bugünkü Amerika destekli FETÖ’cü emperyalist saldırısı karşısında Mustafa Kemal’in milli mücadele yıllarındaki birlik stratejisi ile bu hain darbeye karşı anti emperyalist bir duruş sergileyen ancak tüm devrim ve ilkeleriyle Mustafa Kemal’in aydınlık yoluna girmesini gönülden arzuladığımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anti emperyalist dik duruşunu ve “Bu milletin adı Türk Milletidir” diyerek ümmetçiliği, Atatürkçü duruşuyla reddeden Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ı ve tüm hükümet üyelerini, Mustafa Kemal’in Askerleri olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni, emniyetimizin Mustafa Kemal’in övgülerine mazhar olmuş kahraman polislerimizi, milli birlik ve beraberliğimize karşı yapılan bu hain saldırılar karşısındaki dik duruşlarını desteklediğimizi burada belirtmek istiyoruz.

Lozan’ın 93. Yıldönümü’nü kutlarken, Amerika destekli FETÖ’cü terör örgütünün yaptığı darbe girişimini bir kez daha lanetliyor; bu toprakların bölünmemesi ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin batı emperyalizmi ve onların yerli işbirlikçilerince yıkılmaması için göğüslerini siper eden ve canlarını bu topraklar uğruna hiç çekinmeden feda eden askerlerimizi, polislerimizi ve vatandaşlarımızı, vatanımızın bölünmez bütünlüğümüz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası uğruna canlarını çekinmeden feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor ve Yüce Allah’tan tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. 

Bu makale 1418 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Yasak elma, yasak sokaklar
Metin Aytürk Metin Aytürk
Virüs mü? Bakteri mi? Mikrop mu?
Efraim Pala Efraim Pala
Koronavirüs ile temizliği hatırladık
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Hayatın hakikati
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
CHP nerededir?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Bir Türk Generali -2-
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci