MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Yaşar Kılıç

Hayri Türkyılmaz bayramlaşmaya damga vurdu

22 Eylül 2016, 18:34

Yaşar Kılıç


Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü'nün Kurban Bayramı'nın ikinci günü üyeleriyle yapmış olduğu bayramlaşma merasimine üye arkadaşlarla beraber katıldık. İlçe binasına girip başkan, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, bayramlaşmaya gelen meclis üyeleri ve orada bulunan üyelerle teker teker bayramlaştık. Boş bulduğumuz sandalyelere oturduk. Bizden sonra gelen üyeler de herkesle aynı şekilde bayramlaştı. Daha sonra belediye başkanımız parti binasına geldi. İlçe başkanı ve herkesle teker teker bayramlaşmaya başladı.

Bana yaklaştığında ayağa kalktım ve elimi uzattığım halde benimle bayramlaşmadı. Ben hiç tepki vermedim. Benim yanımdaki üye ile bayramlaştı, onun yanında oturan ve başkan geldiğinde ayağa kalkıp elini uzatan Eyüp Araz ile bayramlaşmadan geçti. Eyüp Araz da, "Arkadaşlar bir dakika, Başkan benimle bayramlaşmadı, bilginiz olsun" dedi. Salon bir anda sessizleşti!

Belediye Başkanı, bizi, partili olmamakla ve seçimlerde oy vermemekle suçladı! Bundan önceki yerel seçimlerde kendisinin CHP'ye kaç kere oy verdiği insanın aklına geliyor. Belediye Başkanı olarak bizi partili olmamakla ve oy vermemekle suçlamak onun haddi değil!

Yerel seçimlerin kazanılmasında emeği olan İlçe Başkanı Hüseyin Ihlamur’u, yönetim kurulu üyelerini istifa ettirerek görevden düşüren sanki kendisi değil. Desteklediği aday seçilemeyince Selahattin Avcı başkanlığında oluşan yönetimin yaptığı grup toplantılarına katılmayan kendisi. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde partinin maddi desteğe en çok ihtiyacı olduğu zaman Belediye Başkanı olarak partiye grup aidatını ödemediğini bütün üyeler biliyor! Genel seçimlerde alınan parti minibüsünün alınmasına katkı yapmadığını herkes biliyor! Bu dönemde hiçbir yönetici bu davranışlarından dolayı parti disiplinine vermekle tehdit etmedi. Oysa biz, "parti disiplinine verileceksiniz" diye uyarılıyoruz!

Geçmiş dönemlerde de bayramlaşmalara gittik. Emir Ali Usta, Rüştü Cozlan başkan olduğu dönemlerde belediye yönetimi CHP'de olmadığı halde bayramlaşmaya katılan üye sayısı bu bayramdan çok daha fazla oluyordu. Yerel seçimlerde aktif olarak çalışan gençlerin birçoğunu belediyede taşeron olarak işe aldığı halde bayramlaşmada hizmet eden gençlik dikkatimizi çekmedi.

Bizimle tokalaşmadıktan sonra bir üye söz alarak bayramlaşmalarda herkesle tokalaşarak bayramlaşmak gerektiğini söyledi. Bir üye de, bayramlarda sorunların tartışılmayıp, herkesin bayramlaştıktan sonra çikolatasını alıp, sohbet ettikten sonra dağılması gerektiğinden bahsetti. Belediye Başkanı bir şeyler söyleyince, O da "Başkan, senin de (Tirilye’de Faruk Çelik isminin kaldırılmasını kastederek) yanlışların oldu" dedi. Sonra salondan çıktı. Bunun üzerine Belediye Başkanı, arkasından, "Çocuğunu işe alsaydık böyle konuşmazdı" dedi.

Biz de belediye başkanının arkamızdan konuşacağını bildiğimiz için merasim bitene kadar yerimizden kalkmadık.

Bu olaydan sonra Rüştü Cozlan’ın oğlunun düğününe katılan milletvekillerinin ve birkaç üyenin arasında geçen konuşma, "Böyle merasimlerde uzatılan her eli sıkarsınız. Uzatılan el, sevmediğiniz biri ise sadece sıkar geçersiniz. Sevdiğiniz birisi ise onunla kucaklaşır, hal ve hatırını sorduktan sonra diğer kişiye geçersiniz" şeklinde olmuş...

Bu makale 2107 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Elbisem ve ben
Suat Orunç Suat Orunç
Zor bir soruna kendimce küçük cevaplar
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci