MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Uzun soluklu lider Doğu Perinçek

30 Eylül 2016, 15:53

Metin Sezgin


18 Eylül 2016 Pazar günü Vatan Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın Bursa Kültürpark Ender Çay Bahçesi'nin kışlık salonunda düzenlediği “Vatan Savaşı'ndan Milli Hükümete” konulu söyleşiye dinleyici olarak katıldım. Konuşmacı Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek idi. Söyleşi, soru cevaplarla birlikte yaklaşık 3 saat sürdü.

Kendisini 18 Eylül günü Bursa’da yaklaşık 3 saat süreyle dinledikten sonra bir kez daha kanaat getirdim ki; Sevgili Perinçek hapislerde yatmak uğruna doğru bildiği yoldan asla ayrılmamış,  yıllar yılı siyasal inancı konusunda daima kararlı bir duruş sergilemiş, güçlü bir siyasal liderdir. Her güçlüğe karşın, yıllar yılı partisinin bayrağını dalgalandırmaktan hiçbir gün geri durmayan, Türk Devrimini ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini yürekten özümsemiş, Türk Devrimi konusunda aynı siyasal çizgideki, yaşayan diğer siyasal parti liderleriyle kıyaslanamayacak ölçüde inanılmaz bir bilgi birikimine sahip ülkemizin en önde gelen siyasal lideridir.

2014 yılında “İşçi Partisi Mudanya Belediye Başkan Adayı” olduğumda tanıtım broşürümde, Dr. Doğu Perinçek’in İşçi Partisi (bugünkü Vatan Partisi) Genel Başkanı olarak hazırladığı 2014 yerel seçimleriyle ilgili seçim bildirgesindeki şu tümcelerden alıntı yapmıştım. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Perinçek’in bu görüşlerini özetle aktarıyorum;

 “…CHP ve MHP yönetimlerine  'Milli Hükümet' amacıyla Milli Güçbirliği önerdik. Atatürk’te birleşelim, Arslanlı Yol’da yürüyen milletimizin  başına geçelim, Türkiye'yi bölünmekten kurtaralım, elbirliğiyle 'Kemalist Devrimi tamamlayalım' dedik, olmaz dediler! Milleti birleştirmek, AKP’den kurtulmak, Gladyo’yu ve cemaatleri tasfiye etmek, milli ekonomiyi örgütlemek ve bu krizden, bağımsızlık, bütünlük ve üretim ekonomisiyle çıkmak diye bir dertleri yokmuş!....”

Vatan Partisi’nin (İşçi Partisi'nin) 2014 yılı yerel seçimlerle ilgili seçim bildirgesinin yayınlanmasının üzerinden yaklaşık 2,5  yıl geçti. Bu geçen zaman içinde yaşadığımız olaylarla ve CHP Genel Başkanı’nın geçen haftaki 81  İl Başkanını topladığı Maraş'ta yaptığı ve bizleri bir kez daha hayal kırıklığına uğratan konuşmasını içeriğini öğrendikten sonra Vatan Partisi Dr. Doğu Perinçek’in bu görüşlerinde ne kadar haklı olduğu bir kez daha kanıtlandı.

Sayın Kılıçdaroğlu, Maraş'ta inanılmaz bir şekilde hala cemaatleri ve CHP’nin 6 okuyla asla bağdaşmayan kendine özgü ama CHP'ye oy veren milyonların asla onaylamadığı  düşüncelerini savunmakta yine ısrar ediyordu.  Dr. Doğu Perinçek ise 18 Eylül'de Bursa Kültürpark'ta yaptığı konuşmada CHP’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal’in "….Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz..." sözlerini haykırıyor ve CHP'nin 6 oku olan Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve Devrimcilik ilkelerine yürekten sahip çıkıyordu.

O gün, Vatan Partisi İl Başkanlığı'nca düzenlenen Bursa Kültürpark'taki söyleşinin, soru cevap bölümünde ilk sözü ben aldım ve Sevgili Perinçek’i 11 Ekim 2016 günü Mudanya Mütarekesi’nin 94. yıldönümü nedeniyle Mudanya’da yapılacak törene davet ettim. Bu davet nedeniyle vurguladığım gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen Mudanya Mütarekesi 94. yıldönümü törenlerini düzenlemek ya da bu törenlere katılmak hiçbir siyasal partinin tekelinde olamaz. Çünkü o günde Sayın Perinçek’e söylediğim gibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan bu sözleşmeye Batı Cephesi Komutanı Mustafa İsmet, ilk kez bu sözleşmede İtilaf Devletleri'nce resmen tanınan “Türkiye Büyük Millet Meclis  Hükümeti” adına imza koymuştur. (Orijinal  metindeki  Fransızca yazılımıyla: 'Pour le Gouvernement de la Grande Assemblee Nationale de Turquie')  Bu nedenle Vatan Partisi Bursa İl Yönetiminin ve Mudanya İlçe Örgütünün Vatan Partisi'ni Mudanya'da ve Bursa’da güçlendirecek bu önerimi desteklemelerini ve bu konuda gerekli organizasyonu yapmalarını umuyor ve diliyorum. Sayın Dr. Perinçek bir siyasal partinin lideri olarak, hiç değilse 11 Ekim törenlerine katılması ve bir basın toplantısı yapması en doğal yasal hakkıdır.

18 Eylül günü Bursa Kültürpark'ta enerjisine, dinamizmine ve bilgeliğine bir kez daha yakından tanık olduğum ve kendisini daima genç gördüğüm Mustafa  Kemal’in ve Türk Devrimi’nin manevi mirasçılarının  uzun soluklu lideri Dr. Doğu Perinçek’i ülkemizin yakın siyasal  geleceğinde Başbakan olarak görmek, benim ve benim gibi  düşünenlerin en büyük dileğidir.

Bu makale 1573 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci