MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com Kızılay Web Banner 728X090
Kaan Tuğracı

Laflama düellosu...

28 Eylül 2017, 15:45

Kaan Tuğracı


Çok kıymetli ahbablarım, bu üsbu neşriyatıma evvel üsbu Mudanya'mızın adaletkar!! Hakikatperest ! belediye reisi ile Mudanya'mızın ehli suklarının mahfellerinin reisiyle arasında geçen laflama düellosuyla ilgili kalem çalacağım.

Halitpaşa Mahallesi'nde bulunan bazı ehli sukların mahfellerinin Mudanya Belediyesi kolluk kuvvetleri tarafından tahtimlenmesinin akabinde, meşruhatlarda bulunan Mudanya'mın ehli sukların mahfellerinin reisini eleştiren Mudanya'mın belediye reisi, "Bıdasızca meşruhatlarda bulunarak ahaliyi yanıltmaya çalışmasınlar. Evvela ehli sukların sorunları ve dört senevattır tamamlanamayan sahil inşaasıyla ilgilensinler" lakırtılarında bulunmuş. Matbuatlara intikal eden havadislere göre, sene başında meclis içtimasında aldıkları mükerreatı anımsatan Reis Efendi, laflamalarını şöyle sürdürmüş:

"Bizler ilçemizin turizm yönünde gelişmesi adına adımlar atıyoruz. Girit Mahallesi diye tabir edilen alanda sokak ve bina kullanımlarına ilişkin ehli suklarımız ile vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak, günübirlik ve konaklama turizminin gelişmesi için meclis mükerratı aldık. Bu mükerratımız şu an Büyük Vilayet Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü'nün tasvibindedir. Bıdaa sahibi olmayan meşruhatlar yapmak yanlıştır".

Bu düellonun üzerinden çok geçmeden Mudanya'mızın ehli sukların mahfellerinin reisi de, adaletkar!! Reis Efendi'ye cabet olarak açmış dehenini, yummuş gözünü... Reis Efendi'ye "hodri meydan" çekmiş! "İstediği renkli ekran havadis kanalında tartışalım" diyerek, "Ben 30 senevatı savunayım, o 3 senevatı gerçeklerle savunsun" laflamalarında bulunmuş. Mudanya Belediye Meclisi'nin bağımsız azalarının önergelerine, adaletkar reis efendinin yazılı cabetlarını kamuoyuyla paylaşmış. Verilen cabetlerle, ehli suk karnesinin de ortaya çıktığını belirtmiş ehli sukların reisi...

Adaletkar!! Reis Efendi'nin söz konusu aksi kaziyelerle ilgili yaptığı açıklamalarında 'yalan' söylediğini belirterek, mühürleme işleminin Büyük Vilayet Hükümet Memurluğu tarafından yapılmasının istenmesine ilişkin Hükümet Memurluğu'ndan gelen resmi evrakları göstermesini istemiş.

Anlayışlarına sığınarak her iki reis efendiye de bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Adaletkar!!sadık!! Reis Beyciğim, "Ehli suklarla aramıza kara kedi sokmaya çalışıyorlar" tıngırdamalarında bulunmuşsun. Hangi ehli sukla aran iyi? Sen evvela onu cabetler misin? Aher bir sual, Mudanya'mda, Burgaz'da evkaş takımından olmayan hangi ehli sukların mekanlarına gidip çay-kahveni yudumladın. Seçim dönemleri kapılarını aşındırdığın ehli sukların, dost ve ahbaplarının hal hatırlarını hiç sormaz olmuşsun!

Son olarakta sevgili reis beyciğim, tıngırdamalarında himayen altında bulunan belediye olarak her zaman Mudanyalı ahalinin yanında olduklarını, çıkarlarını göz önünde bulundurup, Mudanyalımın hakkını korumaya devam edeceğinizi laflamışsın. Burada size çok önemli sual soracağım. Siz, ahalinin ve ehli sukların haklarını bu tutum ve davranışlarınızla mı koruyorsunuz? Şahsıma münhasır siz, ahalinin ehli sukların hakkını korumayın!

Neşriyatıma son verirken ehli sukların reisine de bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Kıymetli evladım, zatıalini epey zamandır tanıyorum. Pek bir hasbihalimiz yok. Bıdaa sahibi olduğum kadarıyla bu adaletkar!! Reis efendi ile akrabalık ilişkiniz varmış. Anlaşılan o ki, Reis Efendi akrabayu talukat olarak zatıalinden pek hoşlanmıyor! Mamafih bunun ceremesini de reisi olduğun ehli suklardan çıkarmasın.

Bir gün karşısına çıkıp, mertçe; "Benimle bir sorunun varsa benimle hallet, reisliğini yaptığım mahfelle meşruhatlarda bulunma" kelamlarında bulun. Yoksa bu zatı muhterem daha çok ehli suklarla uğraşacak.

Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 957 defa okunmuştur.

SNS YAPI Vaillant Ana Bayii'nden BAYRAM KAMPANYASI
Efraim Pala Efraim Pala
Tatilin rotası Mecidiye
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Vatan hainliği
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Derdimiz insan olmak
Metin Sezgin Metin Sezgin
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a açık mektup
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Mudanyalı yazarın öyküsü Zeytinlik Devrimcileri
Tevhide Türken Tevhide Türken
Osman Hamdi Bey
Perihan Dirican Perihan Dirican
Maymunlar bizi yiyip bitirecek
Yavuz Başar Yavuz Başar
Milli Takım tarih yazdı
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 18/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 27/06/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/06/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/06/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci