MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Mudanya elvada! İstanbul merhaba!

06 Ekim 2017, 16:06

Mehmet Aktoprak


Sayılı günler geride kaldı! Mudanya her zaman yüreğimde çarpan bir sızı olmaya devam edecek... Geliş sevinçli ve gidiş hüzünlü! Ne olursa olsun, tatilim çok güzel geçti... Dinlendim! Arkadaşların bir kısmı ile görüşebildim.

Geçmişi aramak(!) bulmak diye bir ifade kullanmak istemiyorum.. Geleceğim çok geride kaldığını kabullenmeliyim!  Şimdi rahatladım... Bu satırlarımı zaman akışı içinde yazmaya çalışıyorum.

Sabahleyin 12:30’da gitmemiz gereken feribotun tehir edildiği haberi geldi. Bir sevinç ile burukluğu birlikte yaşadım. Sonrasında 14:30’da kalkacak feribottan yer ayrıldı. O saatteki feribotta tehir edildi ve en son gelen habere göre 16:30’a yer ayırtıldı. Beklerken boş kalmamak adına yazımı yazmak istedim.

Ne zaman bir yere çok gitmek istediğim zaman mutlaka bir mani çıkar... Poyraz, İstanbul’a gitmemizi engellemiş durumda. İki senedi Mudanyalılar tanışma yemeğine gidemedim...  Eylül ayı tatilimin bitimi olunca, kalmam mümkün olmuyor. Arkadaşlarımdan özür dilerim... Uzun zaman görüşmediğim arkadaşlarımı görmek ve geçmişi konuşmak isterim.  Mümkünse, seneye görüşmemiz olursa çok sevinirim.

MUDANYA SAKİN DENİZ DALGALI OLUNCA...

Cadde ve sokaklar boş gibi.... Kimi evinde, kimi işinde, kimi kahvede(!)  Emekliler son zamanda çıkacak olan zamların altından nasıl kalkacaklarını konuşuyorlar?  Muhalefet edenler ve iktidar yanlıları arasında geçen tartışmayı izlemekle yetiniyorum. Siyaset olunca her vatandaş düşüncesini söylemekte! Önemli olan tartışmanın sonunda kavgaya dönüşmesin.

KONUMUZ: EMLAK VERGİSİ...

CHP’li belediyelerin Emlak Vergisi üzerinde yapılan fahiş fiyatlar yapılması ile patlayan şikâyetlere; Genel Merkezin, il ve ilçe yönetimlerin sesi çıkmadı! CHP’li belediyeler halkın yanında olmayınca "Sosyal Demokrat" parti olduğunu söyleyenlere karşı gelişen “Siz nasıl bir partisiniz? Size oy veren milyonlarca seçmeni kazıklıyorsunuz?" diyen çıkmadı! Nasıl halkçısınız denildi(!) onlar bildiklerinden geri dönmediler!  Emlak Vergisi ile belediye kadrolarına doldurdukları tanıdıklarının maaşları mı düşünülüyor? Hiçbir ses ve nefes vermediler!  Her dönem sosyal demokrat parti olduğunu söyleyen, CHP yöneticileri seçimde alacakları ve kaybedecekleri oyların hesabını yapmazlarsa; hiçbir dönemde iktidar partisi olması mümkün değildir(!) 

2018’de Emlak Vergisine yapılması düşünülen fahiş fiyat artışı ile seçmen sizden uzaklaşacak!  CHP Genel Merkezi bu konudaki düşünceleri ve uyarılarını yapması gerekir iken; neden sessizliğini bozmaması seçmenin tepkilerine neden oluyor! Haberiniz yok mu? İl ve ilçe teşkilatlarınız uyuyorlar mı? İktidar olmak isteyen bir sosyal demokrat parti halkın yanında olması gerekirken, karşısında olmasını anlamakta vatandaş zorlanıyor..

İKTİDAR BU DURUMDA DEVREYE GİRDİ...

CHP’li belediyelerin almış olduğu Emlak Vergisi zamlarına Maliye Bakanı, “Bazı belediyelerin Emlak Vergisi’nde yaptıkları aşırı artışa, bir sınır getirmek için hazırlık yapıyoruz” dedi...

Seçmene bundan daha güzel mesaj verilir mi?

Haydi! CHP’li belediyeler bu karar karşısında ne yapacağınızı görelim(!) Türkiye’de siyaset cambazları o kadar rahat hareket ederek, siyasetin içine ediyorlar (!)  Siyaset o kadar ince bir çizgi olduğunu öğrenmemiş  “sulu beyinlilerin” sivil hayatlarında yapamayacakları denge hareketlerini siyaset içinde yapmak istemeleri çok gülünç oluyor ve olmaya devam ediyorlar(!)

 

HAFTANIN SÖZÜ:

Halka hizmet  bir hizmettir! İnsana hizmet bir onurdur. (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 1227 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
Eski Bursa Asfaltı ıslah edilmeli!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Pazvant, Ases ve Bekçi
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci