MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Silahlı eğitim ancak TSK'da vatan hizmeti olarak yapılır

05 Ocak 2018, 05:27

Metin Sezgin


2 Ocak 2018 tarihli Sözcü Gazetesi'nin birinci sayfasında manşetten verilen çok önemli bir iddia  yer aldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazetenin Ankara temsilcisi Saygı Öztürk ile yaptığı röportajın bir bölümünde şu iddiaları öne sürüyordu:

“….Son dönemde üniformalı uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz. Bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var. Bunlardan birisi de Sadat diye bir yapı. İnanın Sadat'ta diğer yapılarda benim için toz zerresidir. Bu malum yapılar insanlarımızı çatışmaların içine sürükleyecekler. Şimdiden uyarıyorum ve önlem alınmasını istiyorum..."

Sayın Meral Akşener’in ileri sürdüğü bu iddialar gerçekten çok ciddi iddialardır. Bu iddiaların Anayasamızın ilgili hükümlerinin ve yine bu konudaki yasalarımızın ilgili hükümlerinin emri gereğince  ciddi olarak Cumhuriyet Savcılıklarınca araştırılması,bu illegal yapıların varlığı somut delilleriyle ortaya çıktığı takdirde sorumluların yargı önüne getirilmesi ve bu yasal çalışmaların acilen yapılması Hükümet tarafından bu konuda gerekli önlemlerin acilen alınması gerekir. Bu konuda ciddi bir araştırma ve soruşturma yapmak ve gerekli önlemleri almak  hukuk devleti olmanın bir gereğidir. Çünkü ülkemizin iç güvenliği illegal yapılar tarafından değil, yasalarla görevleri belirlenmiş  İç Güvenlik  Güçleri olan polis ve jandarma tarafından sağlanır. Yurdumuzun dış düşmanlara karşı savunması da yine görevleri yasayla belirlenmiş Türk Silahlı Kuvvetleri'ne aittir. Türkiye Cumhuriyeti’nin halen yürürlükte olan Anayasasının 72. Maddesi hükmüne göre “...Vatan Hizmeti, her Türk’ün hakkı ve ödevidir. Bu hizmetin Silahlı Kuvvetler'de veya kamu kesiminde ne şekilde yerine getirileceği veya getirilmiş sayılacağı kanunla düzenlenir….”

Yurdumuzun iç güvenliğinin sağlanmasında gerektiğinde yasalarımızın izin verdiği ölçüde Türk Silahlı Kuvvetlerinden de yararlanılır. Bu nedenle 20 yaşına gelmiş Türk çocukları, asıl silahlı eğitimini  Peygamber Ocağı olan Türk Ordusu'nda vatan hizmetlerini yaparken alırlar. Bu nedenle ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanmasında Emniyet Güçleri, Jandarma ve Türk Ordusu’nun gücü yeterlidir. Anayasamıza ve ilgili yasalara aykırı olarak teşekkül etmiş illegal yapılar ülkemizi kaos ortamına sürükler ve ülkede iç kargaşa yaratır. Türk Milletinin duyarlı evlatlarının  yurdumuzda olası bir kargaşa ortamına izin vermeyeceğine, bu illegal yapılara karşı meşru zeminlerde kalmak koşuluyla, anayasal demokratik haklarını kullanarak bu konuda bir hukuk mücadelesi verecekleri kuşkusuzdur.

2018 yılının, sevgili Türk vatandaşları için, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesini şiar edinmiş olan Laik Devletimiz için bütün kurum ve kurallarıyla Atatürk Cumhuriyeti'ne yeniden dönüşün bir başlangıç yılı olmasını, bunun için Yüce Allah’ın, 2018 yılında Türk Milleti'ne barış içinde, huzurlu bir ortamda refah içinde yaşaması için gerekli basireti ve sağduyuyu nasip etmesini  diliyorum.

 

NOT: MUDANYA Gazetesi yetkilileri sevgili kardeşlerimiz Özge-Yavuz Gerçekçi çiftinin bir kız çocukları olduğunu büyük bir sevinçle öğrenmiş bulunuyorum. Tüm Gerçekçi ailesini kutlar, yavrularının analı babalı büyümesini, ailesi ve vatanı için hayırlı bir evlat olmasını Yüce Allah’tan dilerim.

Bu makale 1110 defa okunmuştur.

600 sayımızı e-gazete formatına okumak için tıklayın
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Metin Aytürk Metin Aytürk
İşgal, Talan, Göz Yumma!...
Efraim Pala Efraim Pala
Şanlı Türk Milleti
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci