MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

CHP 6 Ok'a dönerse...

18 Ocak 2018, 22:17

Metin Sezgin


Türk insanını bugün büyük bir geçim derdine düşüren ülkemizdeki büyük ekonomik sorunlara, başta yargı bağımsızlığı, düşünce özgürlüğü, can güvenliği, iç barışımızın bozulma tehlikesi sorunları olmak üzere büyük siyasal ve sosyal sorunlarımıza, yanlış politikalar sonucu Türk toplumunun karpuz gibi ikiye bölünerek iç cephenin ve iç barışımızın sarsılmasına, dış politikada da komşularımızla olan ilişkilerde uygulanan yanlış politikalar sonucu sınır güvenliğimizin, toprak bütünlüğümüzün tehlikeye düşmesine, yine Türk Milleti’nin büyük çoğunluğu yeniden Atatürk Cumhuriyeti aydınlığı özlemi içinde olmasına rağmen, Türk insanının üzerine giderek bir karabasan gibi tüm ağırlığıyla çöken din kurallarına dayalı bir toplum düzeni dayatılmasına, laik Cumhuriyetimizin alaşağı edilme tehlikesine Lozan'da kazandığımız toprak bütünlüğümüzün ABD destekli terör örgütlerinin tehdidi altında kalmasına, gazetelerde, televizyonlarda hemen her gün şehit olan vatan evlatlarımızın haberlerini milletçe derin bir üzüntüyle izlememize rağmen CHP neden halen iktidar alternatifi olamıyor?
İnanıyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu istese CHP’yi çağdaş bir yorumla yeniden 6 ok eksenine döndürebilir. Atatürk Türkiye'sini yeniden çağdaş bir şekilde tüm kurum ve kurallarıyla yaşama geçirme vaadi ve inancı verebilirdi. Ama zannediyorum ki, Kılıçdaroğlu'nun ve kendi düşüncesindeki CHP üst yönetiminin iktidar olmak gibi bir iddiaları yok!
Oysa CHP, çağdaş bir yorumla günümüze uygulanabilecek 6 oka dönebilse önümüzdeki yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türk Milleti’nin önemli bir kesiminin 25 milyonu rahatlıkla aşabilecek sayıda oylarını alabilir, rahatlıkla en azından İyi Parti, Saadet Partisi ve yine Vatan Partisi ile seçim işbirliğine girerek en azından 16 Nisan'daki HAYIR Platformu gücünde büyük bir başarı sağlayabilir.
CHP bu birlikteliği neden gerçekleştiremiyor?

CHP lideri, 16 Nisan'daki Hayır Platformunu bu vatanın gerçek ulusalcı evlatlarını partiden acımasızca tasfiye ederek HDP sempatizanlığıyla, Sezgin Tanrıkulu gibi Türk Ulusu'nun büyük çoğunluğunun sıcak bakmadığı insanları parti bünyesinde barındırıp daha Mustafa Kemal’in Askerleriyiz sloganın anlamını dahi yorumlamaktan aciz İstanbul İl Başkanı seçilen bir bayanı, Atatürk’ün portresini odasından kaldıran, babası gibi 6 ok karşıtı kafaları parti bünyesinde tutmakla başarıyla sürdüremez.
Kılıçdaroğlu, Bahçeli bu konuda kafa kafaya vererek 10 Ağustos 2014 seçimlerinde Ekmelettin İhsanoğlu gibi bir “Laik Cumhuriyet” ve Atatürk karşıtını çatı adayı olarak göstererek siyasal yaşamının en büyük hatasını yaptı. Bu konuda seçmenlerine başka bir seçenek bırakmadılar. Daha önceki bir Mudanya Mektubu'mda da belirttiğim gibi, özellikle CHP’ye oy verenlerin önemli bir kısmını 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde küstürerek sandığa gitmelerini engellediler. Seçmenlerinin özgür iradelerine ipotek koydular ve böylece rakip adayın ilk turda Cumhurbaşkanı olarak seçilmesine çok büyük bir katkı sağladılar.
Şimdi, CHP’nin gündeminde 3- 4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak Kurultayı var.
İstanbul Barosu eski Başkanı Avukat Prof. Dr. Ümit Kocasakal, dün Taksim’de bir otelde düzenlediği basın toplantısıyla CHP Genel Başkan adaylığını açıkladı. Kocasakal’ın Genel Başkan Adayı olabilmesi için tüzük gereği delegelerin en az %10’un desteğine ihtiyacı var.
Sayın Ümit Kocasakal liderliğindeki CHP'nin ilk seçimlerde iktidar alternatifi olacağına inanıyorum. Yeter ki Kılıçdaroğlu ve ekibinin delege oyunlarıyla bir büyük Cumhuriyet Sevdalısı olan Ümit Kocasakal'ın önünü kesmesin!

Kestiği takdirde ki Kılıçdaroğlu'nun ve kendi düşüncesindeki CHP üst yönetiminin iktidar olmak gibi bir iddialarının olmadığı bu tarihi kurultayla birlikte bir kez daha tarih önünde tescil edilecektir.  

Bu makale 1250 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
Eski Bursa Asfaltı ıslah edilmeli!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Pazvant, Ases ve Bekçi
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci