MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

İttifak kötülüktür!

05 Nisan 2018, 16:24

Metin Sezgin


CHP yetkililerinin HDP ile seçimlerde üstü örtülü de olsa ittifak yapması, Cumhuriyet yıkıcılarının bu ülkeye verdikleri zarardan daha büyük bir kötülük olacaktır!

Ülkemizde, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını aylar önce açıklayan,Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konferans için gittiği Almanya'nın Frankfurt kentinde geçen hafta sonu gazetecilerin sorularıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vatan Partisi'nin, CHP ile ittifak yapıp yapmayacağına yönelik gelen soruya cevap veren Perinçek, “CHP ile 5 maddede anlaşırsak fedakarlık yaparım” dedi.
Her şeye rağmen kamuoyunda genel istek, CHP ile bir cephede olmanız şeklinde söyleşi sırasında hatırlatma yapan gazetecilere Perinçek; İttifak için Vatan Partisi’nin 5 ön koşulunu şu şekilde açıkladı: "Birincisi; Vatan bütünlüğü için terörü bitirmek. İkincisi; Komşularla işbirliği, Üçüncüsü; Üretim ekonomisi.Dördüncüsü; Laiklik ve aydınlanma. Beşincisi;Avrasya’da onurlu bir yer edinmek". Bu beş ilkeyi CHP yetkilileri de kabul ediyorlarsa gelsinler, Vatan Partisi ile birlikte yarın hükümet olurlar. Yine o röportajda; "….Varsayalım CHP, 'Tamam, bu ilkeleri savunuyoruz ve varız' derse ve diyelim, CHP adayı olarak Kılıçdaroğlu öne çıksa, fedakarlık sergileyip, CHP adayını destekler misiniz? " sorusuna Perinçek; "Bir siyasi parti iktidar olmak için kurulduğuna göre, Cumhurbaşkanı adayı olmayan parti, parti sayılmaz. Çünkü partilerin varlık nedeni ve klasik iddiası iktidar olabilmek içindir. Eğer ki CHP yönetimi ile temel programda anlaştığımız zaman, elbette fedakarlık gösterebiliriz. Sorun kalmaz….." şeklinde cevap verdi.
Biz Cumhuriyet sevdalıları , O büyük Dahi’nin yürekten söylediği, laik Türk Cumhuriyeti’nin İLELEBET PAYİDAR OLMASI inancını “….Biz Cumhuriyet Sevdalıları kaybetmek istemiyorsak….” , ülkemizdeki laik Cumhuriyetimizin temel ilkelerine samimi olarak savunan tek parti olan Vatan Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin önümüzdeki seçimlerde ittifak yapmasını her koşulda desteklemek zorundadır.

Aksi takdirde, CHP yetkililerinin, eş başkanlarının, Türk Milleti’ne adeta meydan okurcasına “Sırtlarını PKK ile YPG’ye dayadıklarını söyleyerek bu terör örgütlerinin TBMM’deki siyasi temsilcileri olduğunu kanıtlayan HDP ile CHP yetkililerinin seçimlerde gizlide olsa ittifak yapacak olmaları Cumhuriyet yıkıcılarının bu ülkeye verdikleri zarardan daha büyük bir kötülük olacaktır. 
Laik Cumhuriyetimizin bekasını yakından ilgilendiren bu ittifak konusuna, Mudanya Mektupları'nda önümüzdeki haftalarda zaman zaman değineceğim.

Bu makale 1129 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
Eski Bursa Asfaltı ıslah edilmeli!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Pazvant, Ases ve Bekçi
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci