MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Mudanya esiyor...

19 Temmuz 2018, 13:42

Mehmet Aktoprak


Geçtiğimiz Çarşamba günü uçakla İstanbul'a, servis araçları ile Bursa'ya geldik..

Orhangazi Köprüsü'nden geçtik. En çok merak ettiğim Orhangazi Köprüsü'nden geçerken, köprüyü yapan firmanın Türk ve yabancı firma ortaklığı içinde yapılmasıydı… Uzun bir köprü olması seyahat edenlere bir güven veriyor. Rahat bir araba yolculuğundan sonra uzun iki tünelden de geçtik. Orhangazi'ye vardık ve Bursa yolcu terminaline giriş yaptık. Burada bekleyen dost Fahri Öz karşıladı bizi…

Ve ardından Mudanya’nın serin havasına girdik.

Sıcaktan sonra, serin havaya girmenin hazzını yaşamak çok güzel!  Moralimi bozan (bozmaya devam ediyor) yaz sezonunda yapılan çalışmaların bıraktığı çirkin görüntü! Belediye başlar ve biter! Ondan sonra Büyükşehir başlar. Keşmekeşlik almış başını gidiyor!..

Belediyeler ayrı partidense, siyasetin tadı daha da güzel oluyor! Sen yapamazsın! Ben yaparım! Çekişmelerin faturası, seçmene çıkarılması siyaset ahlakı ile çelişmiyor mu? Seçimde, siyaset yelpazesi daha değişkenlik göstermeye başlıyor! Yetkilerin çatışması ile başlayan belediye başkanların seçimde “Ben yaptım”, “Yok! Ben yaptım” gibi tartışmaları yaşıyoruz ve yaşamaktayız! "Bu yerel seçimde CHP’nin adayı kim olacak?" diyen meraklılar var! Tüm partilerin iyi aday buldukları zaman, belediye başkanlığını alması sürpriz olamaz!  Önemli olan Mudanya’ya hizmet edecek ve halktan kopmayan modern düşünceli, insan değeri yüksek, sevecen, saygılı, halkı için çalışacak olmalı! Seçmen, 27 yıl sonra CHP’nin aldığı Mudanya Belediye Başkanlığı’nın halktan kopuk olması ve halkçı, sosyal demokrat, milliyetçi, halkın sosyal hayatını kucaklayan, samimi ve dürüst olmasını bekler…

AKP’ye gelince...

AKP bu genel seçimde Bursa ve Mersin’de tulum çıkardı. Bursa ve Mersin seçmeni tekrar AKP’ye oy verdi. Bu seçimde alınan seçim başarısını AKP Büyükşehir ile merkez ilçe belediyeleri de, almak için her türlü yatırımı yaparak, bu belediyeleri almanın mücadelesini vermesi içinde; başkan adaylarını şimdiden seçmek durumunda!

Tarsus AKP ilçe Başkanı İbrahim Gül ile Mudanya AKP İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın adaylığı sürpriz olmaz! AKP aldığı bu oy rüzgârını İbrahim Gül ile Dr. Ahmet Murat Ünal’ın alması hiç de zor değil! Önemli olan Tarsus-Mudanya’nın ihtiyaçlarına cevap verecek siyasi yelpazede, seçmenin görüşlerine ters düşmeyecek bir seçim programı ile çıkmasını sağlayacak iktidarın gücünü kullanması halinde; Tarsus ve Mudanya Belediyesi yerel seçimde AKP’li olabilir.

CHP belediye iktidarının Mudanya’ya verdiği hizmet yeterli mi? 

Siyaset, kavga yeri değildir! Siyaset, anlaşma  ve açık siyaseti kullanmanın yoludur...

CHP yukarıdan aşağıya yenilenmelidir. CHP, sosyal demokrat olduğunu kaç kişi söyleyebilir? 9 kere genel seçimde yenik çıkan bir Genel Başkan başarılı olduğunu söylüyorsa; rakamlar ortada olduğuna göre, nasıl bir başarı olduğunu açıklaması gerekir. Aldığı oy yüzde 24 ve İnce’nin aldığı oy yüzde 30,2 gözden neden kaçırılıyor? Kaçamak sözlerle bu işi geçiştiremez ve geçiştirilmemelidir! Nedense, parti başkanları hiçbir zaman Avrupa düşüncenin erdemini taşımıyor… Avrupa’da parti lideri yarım puan kaybetse, hemen istifasını verir. Bizde istifa etmek deyiminin ne demek olduğunu bilmeyenlere söylenecek ne olabilir?. 

"Allah ıslah etsin!”

Türkiye seçmeni  seçimlerde kullandıkları oylarına sahip çıkmaları sağlayacak olan bu yerel seçimde, Mudanya Belediye Başkanı seçerken partiye değil, adayın kişisel değerine oy vermeliler.

 

HAFTANIN SÖZÜ: Mudanya Belediye Başkanı olacak kişi, Mudanya’yı ve Mudanya’da yaşayan insanları kucaklamalıdır! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 1098 defa okunmuştur.

Suat Orunç Suat Orunç
Zor bir soruna kendimce küçük cevaplar
Perihan Dirican Perihan Dirican
Bin deyim, bir hikaye...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci