MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Ne olacak bu abes aksi kaziyelerle meşguliyet?!

09 Ağustos 2018, 16:34

Kaan Tuğracı


Pek kıymetli dost ve ahbaplarım, evvel üsbu sonu melaikelerim izin verdiğinden zevcemle birlikte kordon boyunda seyr-ü sefa yapmak istedik. Civarımızda mahfeli olan komşularımızdan, bizleri kordon boyuna kadar vasıtalarıyla indirmeleri için ricada bulunduk. Sağolsunlar zevcemle birlikte seyr-ü sefamızı kordon boyundaki ehli sukların nazik davetlerinden ötürü zor tamamlayıverdik.

Mütareke mahfelinin önünden geçerken adaletkar!! hakikatperest !!! Reis efendi, zevceminde, bendenizin de gözüne ilişiverdi. Bir zat-ı muhteremin elinde alet-i musavvit tıngırdamalarda bulunuyor, sadık!!! belediye reisiyle üç-beş yurttaş beynelminel dinliyorlardı. Yurttaşlardan bazılarının sırtı dönüktü. Tıngırdamalarda bulunanlar ne diyor umurlarında değildi. Yolumuza devam ederken tıngırdamaya kulak kabartıp, ne olduğunu anlamaya çalıştık. Meğer adaletkat!!! Reis Bey'in zatıalilerinde takıntıya dönüştürdüğü Demirhane mevkiindeki bazargahla ilgili aksi kaziyeleri tıngırdıyorlarmış. Pek kayde değer aksi kaziye değilmiş diyerek bazı yurttaşların yaptığı gibi bizler de kordon boyunda seyr-ü  sefamıza devam ettik. Saatlerimizin ilerlediğini, asalın geçtiğini aşa vaktinin geldiğini görünce bizleri gören kordon boyunda yeme içme mahfeli olan dost ve ahbablarımızın acep derece ısrarını ve nazik davetlerini kıramayıp mahfellerine konuk olduk. Bir kaç lokma bir şeyler yedikten sonra kahvelerimizi içecektik ki, bizleri gören sahici Mudanyalı hemşerilerimiz hasbıhalimize ortak olmak istediler.

Ortam güzel, dost ve hemşerilerimizde sahici olunca kahvenin tadı da denize karşı bir başka olmuştu üzerinize afiyet. Kahvelerimizi yudumlarken Mudanya'mızla ve adaletkar !! hakikatperest Reis Efendi ile alakalı havadisleri tetkik ettik. Sahici hemşerilerimi ve dostlarımı bir arada görünce, Reis Efendi'nin Mütareke mahfelinin oradaki tıngırdamalarını merak ederek, etraflıca bıdaa sahibi olmak istedim. İçlerinden bir ahbabım, hemen cebinden keşfiyatı fenniyesini çıkartarak internetten bendenize, oradaki aksi kaziyeyle alakalı bir traji komik fotoğraflar ve besbes tıngırdamayla ilgili bişiler okuyuverip, gösteriverdiler.

"Mütareke budhasında bazargahla ilgili Mudanyalı hemşehrilerim ve sivil toplum mahfellerinin  temsilcileriyle bir araya geldik.  Bazargahın olduğu yeri  Mudanya'mıza ve  kazandırmak için tarihine, ülkesine, değerlerine sahip çıkan herkesi desteğe bekliyoruz" tıngırdamalarında bulunmuş adaletkar!! Reis efendi...

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, bendenize gösterilen fotoğrafları Yavuz Bey oğluma ulaştırmaları için hemşehrilerime ricada bulundum. Sizlerde fotoğrafa baktığınızda iki elin parmağını geçmeyen ahalide acaba kaç kişisi sivil toplum mahfellerinin yetkilisi veyahut kaç kişi bazergahın hizmete açılmaması için oraya toplanmış, kaçı ahali çok merak ettim doğrusu!

Ahas Belediye Reisi, evvel üsbularda Demirhane mevkiinde baazarın bulunduğu yerde himayesi altında bulunan belediyesinden yetki uhdesinde olmamasına rağmen yurttaşlara  mesaj attırmış; zatıali ve evkaş takımından başka gerekli zümreyi toplayamayınca, hannas bir düşünceyle üsbu sonunun kalabalığını göz önüne alarak kordonda seyr-ü sefa yapan ahaliyide aramıza alarak, maatbuatlara ve renkli ekranlara böyle görüntü verirsek teveccühümüz gelişiverir düşüncesi ile içtima tertiplemiş. Fotoğrafta, siz çok kıymetli okurlarımında gördüğü gibi bir kaç ahali dışında evkaş takımından başka hiçbir yurttaş ilgi göstermeyince adaletkar!!! Reis beyin hayalleri suya düşüvermiş. Belki de bendenizin ve sizlerin, gözlerimizin neferi yetmediğinden evvel üsbularda tıngırdanan milyonları göremiyor olabiliriz!!!

Ah reis beyciğim, ne olacak senin bu abes aksi kaziyelerle meşgul olman? Böyle aksi kaziyelerle iştigal olacağına Mudanya'mızın bir sürü sorunu ile meşgul olup, dimağını öyle işlere yorsan daha iyi olmaz mı? Ben zatıaline kalem çalmaktan bıktım, zatıalin behtere tıngırdamalardan bıkmadı! Abes işlerle iştigal olmaya devam ettiğin sürece bendeniz de zatıalini, ahaliye seçimlerde rey uğruna  söz verdiğin ve yerine getiremediğin projeleri, başlayıp bitirene kadar  kalem çalmaya devam edeceğim.

Tatlı bir tebessümle sizleri selamlayıp, hayırlı üsbular diliyorum. Kalın sağlıcakla.

Bu makale 415 defa okunmuştur.

Tevhide Türken Tevhide Türken
Sevgisiz insan kanatsız kuş gibidir
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Reis-i Cumhur işitirse..?
Efraim Pala Efraim Pala
Enflasyon ile yaşamak kaderimiz mi?
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Çipras Türkiye'ye neden geldi?
Metin Sezgin Metin Sezgin
Tarikatlar ve cemaatler Türk toplumu içinde yer alamazlar!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Timsah ateş hattında!
Perihan Dirican Perihan Dirican
Allı, pullu mazide kaldı; bir kedim bile yok
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Cihan Öztürk Cihan Öztürk
Yerel seçimler yaklaşırken
Emin Küçük Emin Küçük
Gençlere Bağ-Kur desteği
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 14/02/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/02/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 31/01/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 24/01/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 17/01/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 10/01/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci