MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Namdar kişiyi beklerken...

06 Eylül 2018, 16:54

Kaan Tuğracı


Çok değerli dost ve ahbaplarım, evvel üsbu sonu aşımızı yedikten sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı merasimlerini izlemek, biraz da seyr-ü sefa yapmak niyetiyle zevcemle birlikte yola koyulduk. Aheste aheste  kordon boyuna iniverdik. Mütareke budhasında namdar bir zatı muhteremin konseri varmış. Seyr-ü sefa esnasında karşılaştığımız dost ve ahbaplarımızla, konser budhasına yakın bir yerde oturup namdar kişinin konserini dinleyip dostlarımızla hasbıhal edelim istedik. Kortej seyrinin ardından ahali, Mütareke budhasında buluşuverdi. Ahalinin azam çoğunluğunun büyük vilayetten namdar kişinin konserini dinlemek için gelen yurttaşlar oluşturmuş. Ahali, namdar kişiyi beklerken Mudanya'mızın adaletkar!! hakikatperest!!! belediye reisi  de "fırsat bu fırsat" diyerekten atmış zat-ıalini sahneye, her zamanki şirret tavrıyla besbes tıngırdamalara başladı. Reis efendi ahaliye verdi coşkuyu, verdi coşkuyu... Hatta bir ara çevremdeki sahici Mudanyalılardan "Yaaa Reis, ufak atta civcivler yesin" lakırtılarını dahi işitir oldum.

Hülasa-i kelam, zafer coşkusunu hakikatperest!!! belediye reisi zatıaline propaganda malzemesi yapmak istedi mamafih budhada toplanan ahaliden bazıları namdar sanatçının ismini dehenlerinin çıktığı kadar ağız dolusu haykırarak adaletkar!! Belediye reisine  "Avave tıngırdamalarına son ver, orayı gerçek sahibine bırakıver" dediler. Bu tepki karşısında şaşkına dönen sadık!!! Belediye reisi de besbes tıngırdamalarına son vererek sahneden aşağı inmek zorunda kaldı!

Çok kıymetli okurlarım, bazılarınızın "Kaan amca reis efendi ne gibi tıngırdamalarda bulundu" suallerini işitir gibiyim.

Anımsadığım kadarıyla siz kıymetli okurlarıma meşruhatlarda bulunayım. Sahne çığırtkanı adaletkar!! Reis efendiyi sahneye çağırdığında, namdar sanatçı Reis Efendi'ye "plaket yok mu plaket" diye sualde bulundu. Kültür ekibi plaketten beyhaberdi. Bu sorumsuzluk karşısında adaletkar!!! Reis efendi, hiç bir şey olmamış gibi "Bizim yürekten sevgimiz var. Yurttaşlarımızın sevgileri var" tıngırdamalarında bulunarak cabet verdi. Namdar kişiye yapılan bu görgüsüzlük  karşısında, hiç bir şey olmamış gibi tıngırdamalara devam eden adaletkar!!hakikatperest !! Reis efendi, "30 Mart 2014 senevatında vazifeye geldiğinde Mudanya'mızda kimse kimsesiz kalmayacak. Hiç bir çocuk yatağına aç girmeyecek. Bütün çalışanlarımızla vazifedeki arkadaşlarımızla birlikte başardık. Sevgiyle ürettik, büyüdük, bütçemizi büyüttük. Haramiye, hırsıza yedirmedik. Ahaliyle adil bir şekilde bölüştük bir çok ödüller aldık, bir çok projelere imza attık. Parklar, budhalar, çocuk mektebi yaptık..."

Kayda değer çocuk mektebinden başka mühim hangi projeyi başlayıp bitiriverdiniz? Acaba hangi bir çok projeye imza attınız biz Mudanyalılar çok merak ediyoruz? Mudanya'mızda vazifeye gelirken ahaliye söz verdiğiniz projelerden daha bir tanesini bitirip ahalinin hizmetine sunamadınız! Siz hangi Mudanya'da yaşıyorsunuz çok merak ediyorum doğrusu? Dimağınız sanırım Muz Cumhuriyeti'nde!

Sahnedeki tıngırdamalarına devam eden Reis Efendi, "Mudanya'mızda tertemiz belediye yarattık. Bütün çalışanlarımızla birlikte hemşerilerimizle bütünleştik. Alınlarına bir tek kara leke kondurmadık. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap sorduk, soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz...."

Reis beye yüksek müsaadelerine sığınarak bir kaç sualde bulunmak istiyorum. "Tertemiz belediye" derken acaba belediyeyi çamaşır suyuyla mı yıkadınız? Zatıalin de mübarek zemzem kuyusuna mı girip çıktın da tertemiz reis oldun! Belediye ve zatı halini memleketin en iyi ilacıyla da yıkasan bazı lekeleri çıkaramazsın! Vazifeye geldiğinden beri diline dolamışsın; bir harami-hırsız, tutturmuş gidiyorsun. Reisi olduğun belediyendeki haramilikler, haramiler ne olacak? Burgaz lambalarının üst tarafında nafia izni verdirdiğin haramiliklere ne diyeceksin? Hükümet fırkasının meclis mebusunun akrabayu talukatına ait olan yerin iskan durumunu nasıl değiştiriverdiniz? Sen, Mudanyalının hakkını evvela akrabalarından korumaya başla, sonra Mudanya'mda harami varsa onlardan da koruyuverirsin.

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, neşriyatıma son verirken, Mudanya'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. senevatını 12 Eylül'de kutlayacağız. Kurtuluşumuz tüm hemşerilerime  kutlu olsun. Kalın sağlıcakla, hayırlı üsbular.

Bu makale 373 defa okunmuştur.

Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
2019 yerel seçimi ne zaman bitecek?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Çok büyük reyim var tıngırdamaları
Efraim Pala Efraim Pala
Oyunu sayamayan ülke, Türkiye!
Perihan Dirican Perihan Dirican
Kapı açık arkanı dön ve çık
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hayyam Antolojisi'nden alıntılar
Yavuz Başar Yavuz Başar
Timsah nefes alamıyor
Metin Sezgin Metin Sezgin
Türk Milletinin kurtuluşu
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Cihan Öztürk Cihan Öztürk
Yerel seçimler yaklaşırken
Emin Küçük Emin Küçük
Gençlere Bağ-Kur desteği
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 18/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/03/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/03/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/03/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci