MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Mudanyalı genç siyasetçiler iddialı

25 Ekim 2018, 11:42

Mehmet Aktoprak


Mudanya'da siyaset heyecanı artmaya başladı… CHP'de aday adayı olanlar ortaya çıkmaya başladı. İlerleyen günlerde aday adayları çıkması muhtemel. Diğer partilerin aday adayları belli değil. Toplumsal konuşmalarda Ak Parti Mudanya'da çıkaracağı adayı belirlemesine rağmen ortaya çıkarmadığı söylentisi var! Ancak teşkilatı iyi bilen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ile uyum içinde parti çalışmalarında çalışabilecek ve Mudanya seçmeniyle uyum içinde çalışabilecek bir adayı açıklamaları söz konusu.

CHP BU KONUDA BAŞARILI OLAMADI!

Seçimle işbaşına gelen siyasetçilerin kavga etme, insan haklarına saygılıyım(!) demekte olmuyor… Belediyede kapıları, pencereleri çıkarmak da çözüm değil! Üst katta olan makam odasının güzel olması neyi değiştirir? Halkın adamı olmak için kültürlü olmaya gerek var mı? Halkın sevdiği ve inandığı siyasetçiler yıpranmadan siyasete devam ediyor. Eskişehir'de olduğu gibi Büyükerşen, yeter diyor! Seçmen 'yetmez' diyerek; sevgilerini, özgüveni ve itimadını gösteriyor! İşte, sevilen başkanın profili böyle güçlü olursa; diğer partililerde oyunu severek verir! Recep Altepe ile anlaşmak mümkün olmayabilirdi? Birçok anlaşmazlıklarda sen haklı… Birçok anlaşmazlıklarda o haklı olması neyi değiştirdi? İskele kaybedildi(!)… Yan tarafa BUDO yerleşti… Ve trafik akışı dondu kaldı!  Anlaşmak için yapılan görüşmelerin hiçbir inandırıcı yanı yok muydu?

GELDİK! ALİNUR BAŞKANA…

Seçildiğinde ilk defa Mudanya Belediyesi'ni ziyaret etmesiyle; anlaşma zemini ve beyaz sayfanın açıldığı ifade edildi. Daha sonrasında ne oldu? Yumurtatepe'de düşünülen çok yönlü tesisin temelleri atıldı(!) Büyükşehir Belediye İmar Daire Müdürlüğü resmi yazı ile 'bu inşaatı yapamazsın' dedi! İnşaatı durdurdu! Yapılan çalışmalarda heyelana sebep verildi.

Mudanya'da yapılan anket çalışmalarına şahit oldum. Bu konuşmalarda adı geçiyordu! Bence çok normal sorulardı! Hatta daha önce başkanlık yapan isimler de sorularda vardı! Siyaset için halkın sevgisine, halkın hoşgörüsüne sığınmak için zamanı bilmeli! Mudanya halkına hizmet verecek, sosyal yaşamı üst seviyeye çıkaracak, gençlerin ve ailelerin derdini  çözecek beceresi olması gerekir. Seçimde söz verip, seçildiğinde sözünü unutan siyasetçiyi Mudanyalı'nın kabul etmesi söz konusu olamaz!! Seçime girecek olan partileri, belediye başkan adayları programlarını en ince tarafına kadar hazırlamaları hatırlatmak isterim!!!

 

HAFTANIN SÖZÜ: Er meydanı sandık derler! Halkın sevgisi, insan sevgisi, hayvan sevgisi, dürüstlük, ahlaklı olması beklenir başkandan!! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 626 defa okunmuştur.

Yavuz Başar Yavuz Başar
Öldük öldük dirildik
Perihan Dirican Perihan Dirican
Anayım işte!
Volkan Biçer Volkan Biçer
DASK - Doğal Afet Sigortası (2)
Efraim Pala Efraim Pala
Doğal afetleri yine unuttuk!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İstesen de istemem
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Tavuk mu yumurtadan çıkar; yumurta mı tavuktan?!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Yüce Atatürk diyor ki... (8)
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Ne oldum deme...
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Mahallenizde incir alım yeri yoksa!
Metin Sezgin Metin Sezgin
30 Ağustos izlenimleri
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 10/10/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 03/10/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 26/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci