MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com Kızılay Web Banner 728X090
Kaan Tuğracı

Amma velakin nafile!

29 Kasım 2018, 13:30

Kaan Tuğracı


Pek kıymetli ahbaplarım ve hemşehrilerim seçim sath-ı mailine girdiğimiz şu günlerde alemi siyasette bir deprenme başladı. Evvel üsbu sonu Reis-i Cumhurumuz, siyasi fırkasının büyük vilayetimizin reis adayını açıkladı. Şahsıma münhasır, Reis-i Cumhur, reis aday adaylarından en iyi adayı seçti...

Ahaliyle iç içe olan, ahalinin derdiyle dertlenen, sevincini paylaşan, yurttaşların problemlerini yerinde inceleyerek çözüme kavuşması için uğraşan, toplu taşıma vasıta araçlarında akçe indirimi yapan ve bir senevattır her zaman yurttaşları düşünen bir reis izlenimi veren Alinur Aktaş'ı tekrardan aday göstererek yerinde bir mükerreat verdi.

Bu mükerreatı, nahiyelerin belediye reisleri adaylarını belirlemede de yaparlarsa büyük vilayetimiz için çok iyi etmiş olurlar. Bu mükerreatları vermeyi yüce yaradan diğer siyasi fırkaların mükerreat vericilerine de nasip etsin.

 

Çok kıymetli okurlarım, büyük vilayetten sonra gelelim Mudanya'mızdaki alemi siyasette neler olup bittiğine...

Mudanya'mızın adaletkar!!! Hakikatperest!! belediye reisi, zatıalini tekrardan aday göstertebilmek için başvilayetle Mudanya'mız arasında mekik dokuyormuş! Siyasi fırkasının başvilayetteki merkezinde Genel Reisi'ne ve mükerrat vericilere yeniden aday göstertebilmek için olmadık hünerlerini ortaya koymaya çalışıyormuş.. Amma velakin nafile!

Şahsıma münhasır mükerreat vericiler, çoktan mükerreatlarını vermişler. Mudanya'mızda şu günlerde ahali arasında lakırdanan "Hayri Efendi aday gösterilemeyecek" laflamalarını bendeniz bir senevattır adaletkar!!! Reis efendi, ensesinin arkasını görürse o makamı da görür diye ahyanen neşriyatıma kalem çalıyorum.

Çok kıymetli hemşerilerim, şu günlerde Mudanya'mızda başvilayetten gelen Halk Fırkalı vazifeliler, ehli suklara ve ahaliye bizim reisle alakalı suallerde bulunuyorlar. Nisab-ı ekseriyet, olumsuz cabet alıyorlar. Her 10 kişiden biri kararsız! Onlarda da memnunum laflamaları yok denecek kadar az... Mamafih işittiğime göre, Mudanya'mızdaki sivil toplum mahfellerini dolaşan hakikatperest!!! Reis efendiyle alakalı suallerde bulunan vazifeliler, bir tek mahfel hariç, gittikleri tüm mahfellerden olumsuz bad cabetler almışlar. Ziyarete giden meclis mebusu ve vazifeliler, gidip gideceklerine bin pişman olmuşlar!

 

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, Mudanya'mızda dolaşan mahfellere giden Halk Fırkalı heyet, ahaliye yönelttikleri sualleri derleyip, başvilayete ilettikten sonra Mudanya'mızın  Halk Fırkalı yeni reis adayını da önümüzdeki üsbularda ahaliye açıklayacaklar.

Mudanya'mızda adaletkar!! hakikatperest!!! belediye reisiyle ilgili suallerde bulunup, çalışmalar yapan heyete  ve başındaki meclis mebusuna, vazifelilere, sosyal demokrat sahici bir Mudanyalı olarak  bir kaç kelamda bulunmak istiyorum. Ahaliye yönelttiğiniz suallerin cabetlerini adil, sosyal demokrat, sahici, Halk Fırkalı'ya yarışır bir şekilde düzenleyip Genel Merkez'e sunmanızı, yanlı, yönlendirilmiş, evkaş takımından zat-ı  muhteremlerin cabetlerini önemsememenizi, ehli sukların feryadına kulak vermenizi siyasi fırkanızın salahiyeti açısından  istirham ediyorum. Mamafih vicdanınızın sesini dinlemeyip, adaletkar!! Reis efendiye şirin gözükmek için cabetleri, anketlerden çıkan sonuçları farklı gösterip Mudanya'mızla ilgili mükerreat vericileri yanıltırsanız bunun vebalini bir ömür boyu üzerinizden atamazsınız! Siyasi fırkanızın Reis-i Cumhur seçimlerinde Mudanya'mda aldığı reyi de rüyanızda görürsünüz!

Mudanya'mda Reis-i Cumhur seçimlerinde alınan reyler, sizi yanıltmasın! Aksi halde yarışta olmayan AKP'yi yarışa sokup, AKP'nin ekmeğine tereyağlı bal sürmüş olursunuz. "Hayri efendi tekrar aday olsun" diye gece gündüz ellerini açıp yüce Mevla'ya dua eden AKP'lilerin bu yakarışları gerçekleşirse, kendi fırkalarından aday göstermelerine gerek dahi olmaz. Herhangi bir fırkalının entarisini koysalar Mudanya'mdaki ahali, o entariye rey verir ve seçimi zaferle sonuçlandırırlar merak etmesinler.

Bendenizden kalem çalması.. Mevla'm neylerse güzel eyler...

Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 421 defa okunmuştur.

SNS YAPI Vaillant Ana Bayii'nden BAYRAM KAMPANYASI
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Çürüdük
Efraim Pala Efraim Pala
Tatilin rotası Mecidiye
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Vatan hainliği
Metin Sezgin Metin Sezgin
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a açık mektup
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Mudanyalı yazarın öyküsü Zeytinlik Devrimcileri
Tevhide Türken Tevhide Türken
Osman Hamdi Bey
Perihan Dirican Perihan Dirican
Maymunlar bizi yiyip bitirecek
Yavuz Başar Yavuz Başar
Milli Takım tarih yazdı
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 18/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/07/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 27/06/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/06/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/06/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci