MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

CHP yerel seçimlerde bölücü bir siyasal hareketle ittifak içine girmemelidir

10 Ocak 2019, 17:13

Metin Sezgin


5 Nisan 2018 tarihli Mudanya Mektubu'nda "CHP yetkililerinin bölücü bir siyasal hareketle 24 Haziran seçimlerinde üstü örtülü de olsa ittifak yapması, Cumhuriyet yıkıcılarının bu ülkeye verdikleri zarardan daha büyük bir kötülük olacaktır!" diye yazmış ve  konudaki görüşlerimi şöyle sürdürmüştüm: "24 Haziran'da  yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını aylar önce açıklayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konferans için gittiği Almanya'nın Frankfurt kentinde geçen hafta sonu gazetecilerin sorularıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 'Vatan Partisi'nin CHP ile ittifak yapıp yapmayacağına yönelik gelen soruya cevap veren Perinçek, CHP ile 5 maddede anlaşırsak fedakarlık yaparım' dedi. Her şeye rağmen kamuoyunda genel istek, CHP ile bir cephede olmanız şeklinde söyleşi sırasında hatırlatma yapan gazetecilere Sayın Perinçek, 'İttifak için Vatan Partisi'nin bu 5 ön koşulunu şu şekilde açıkladı: 'Birincisi vatan bütünlüğü için terörü bitirmek. İkincisi komşularla işbirliği. Üçüncüsü, üretim ekonomisi. Dördüncüsü, laiklik ve aydınlanma. Beşincisi, Avrasya'da onurlu bir yer edinmek'. Bu 5 ilkeyi CHP yetkilileri de kabul ediyorlarsa gelsinler Vatan Partisi ile birlikte yarın hükümet olurlar. Yine o röportajda; "Varsayalım CHP, 'Tamam, bu ilkeleri savunuyoruz ve varız' derse ve CHP adayı olarak Kılıçdaroğlu öne çıksa fedakarlık sergileyip, CHP adayını destekler misiniz?' sorusuna Perinçek; 'Bir siyasi parti iktidar olmak için kurulduğuna göre, Cumhurbaşkanı adayı olmayan parti, parti sayılmaz. Çünkü partilerin varlık nedeni ve klasik iddiası iktidar olabilmek içindir. Eğer ki CHP yönetimi ile temel programda anlaştığımız zaman, elbette fedakarlık gösterebiliriz. Sorun kalmaz..' şeklinde cevap verdi."

O büyük Dahi'nin yürekten söylediği, laik Türk Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar olması inancını biz Cumhuriyet Sevdalıları kaybetmek istemiyorsak, ülkemizdeki laik Cumhuriyetimizin temel ilkelerine samimi olarak savunan tek parti olan Vatan Partisi ile CHP'nin önümüzdeki seçimlerde ittifak yapmasını her koşulda desteklemek zorundadır. Aksi takdirde, CHP yetkililerinin bölücü bir siyasal hareketin eş başkanlarının, Türk Milleti'ne adeta meydan okurcasına sırtlarını PKK ile YPG'ye dayadıklarını söyleyerek bu terör örgütlerinin TBMM'deki siyasi temsilcileri olduğunu kanıtlayan kişilerle seçimlerde gizlide olsa ittifak yapacak olmaları, Cumhuriyet yıkıcılarının bu ülkeye verdikleri zarardan daha büyük bir kötülük olacaktır!

5 nisan günlü yukarıda sözünü ettiğim Mudanya Mektubu'mdaki bu tahminlerim aynen gerçekleşmiştir. CHP'nin yaptığı  bu yanlış ittifak sonucu Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, CHP ise Milletvekili seçimlerinde başarılı olamamıştır!

Muharrem İnce'nin 24 Haziran öncesi yaptığı bir konuşmasındaki affedilmez bir fahiş hatasıyla Türk Ordusunun ve Mustafa Kemal'in değerli bir  askerine 'Senin apoletlerini sökeceğim' “ şeklinde  kabul edilemez ağır sözlerle saldırması ve PKK'nın TBMM'deki siyasal uzantısının eş başkanını Edirne'de ziyaret etme aymazlığı içine düşmesi sonucunda bu  seçim başarısızlığı gelmiştir! Buna karşılık Muharrem İnce'nin bu fahiş hatalarına 24 Haziran seçim çalışmalarında karşı çıkan ve Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden bir siyasal parti, Muharrem İnce'nin sırf bu hataları nedeniyle umulmadık şekilde yüzde 12  oy oranına ulaşmıştır.

Şimdi  önümüzdeki yerel seçimler için CHP yöneticilerinin şapkalarını önüne alıp düşünmeleri gerekiyor. Ancak önümüzdeki yerel seçimler eğik düzeyine girildiği bu süreçte de CHP yöneticileri, bu konuda gösterdikleri tutum ve davranışlarıyla yine 24 Haziran seçimlerindeki aynı hataları yapmayı sürdürecekler gibi gözüküyor. Bu nedenle Atatürk'ün yadigarı olan bu köklü siyasal partiye oy veren Mustafa Kemal sevdalılarının 31 Mart akşamı bir kez daha hüsrana uğramasından korkuyorum. CHP'nin bu konuda izleyeceği yol; bölücü bir siyasal hareketin yöneticileriyle ittifak yapmak değil, bu bölücü siyasal hareketi desteklediklerini varsaydıkları etnik kökenleri ne olursa olsun hepsi Türk vatandaşı olan bu kitleyi halkçı politikalarla, ulusal gelirin adil ve hakça paylaşılmasını hedefleyen sosyal programlarıyla, her şeyden önce yarım kalan Türk devriminin temel ilkelerine döndükleri konusunda bu kesimi ikna ederek CHP saflarına çekmek olmalıdır.

Yine CHP yöneticileri, çok haklı olarak yapılan adalet yürüyüşünde de hatalar yapmışlardır. Önceki yazılarımda da sözünü ettiğim gibi ülkemizi halklar sloganıyla etnisetilere ayırıp, parçalamak isteyen vatan bölücülerini son aşamada korteje almalarıyla bu Adalet Yürüyüşü'ne basiretsiz davranışlarıyla gölge düşürmüşlerdir. Bu nedenle CHP'nin sevgili ülkemizi batı emperyalizminin güdümünde ve finansal desteğinde etnisitelere ayırıp bölüp parçalamak isteyen  PKK'nın TBMM'deki siyasal uzantısı sözde bir siyasal parti ile açık yada gizli ittifak yapmakta ısrar etmesi halinde bu ısrar CHP'yi  önümüzdeki yerel seçimlerde de önceki bir çok seçimde olduğu gibi yine başarısızlığa götürecek ve bu basiretsiz yöneticiler CHP tabanını bir kez daha hüsrana uğratacaklardır. CHP'nin  bugünkü  yöneticilerinin Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Perinçek'e bu konuda kızgınlık duysalar da Sayın Perinçek, CHP yöneticilerini ve bölücü bir siyasal partiye oylarıyla destek veren kimi sevgili yurttaşlarımızı işte bu nedenle "Bonzai"” etkisinde kalmayın diye sürekli uyarmıştı.

Ben şahsen 24 Haziran gecesi Muharrem İnce'nin başına geldiği iddia edilen olaylara inanmıyorum. Ulusal tarihimizi yeterince bilmeyen yada bilmek istemeyen ulusal tarih bilincinden yoksun  ve 26 Ağustos gününün Türk Milleti için önemini ve Kocatepe'nin tarihsel anlamını yorumlamaktan aciz  olanlar 26 Ağustos günü Kocatepe'de ve 30 Ağustos günü Dumlupınar'da olmaları gerekirken, zamanı ve  mekanı şaşırıp, Adalet Çalıştayı için 26 Ağustos'ta Çanakkale'ye gittiler. Bu konuda neden Çanakkale'nin seçildiğine yönelik kişisel görüşümü daha önceki Mudanya Mektubu'nda açıklamıştım.

Ulusal bütünlüğümüzü ve Mustafa Kemal'in önderliğinde başlatılan ancak yarım kalan Türk devrimini içtenlikle savunan Vatan Partisi yöneticileriyle görüşmeyi reddeden, bu konuda  Ulusal bütünlüğümüzü ve laik Cumhuriyeti savunan  İYİ Parti ile yaptıkları gibi Vatan Partisi ile işbirliği yapmayı reddeden CHP'nin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde başarılı olması  bir hayaldir.

Yalnız şunu söylemem gerekiyor. Önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin bu tahminimde yanılırsam ve CHP önemli belediye başkanlıklarını kazanırsa bu CHP yöneticilerinin başarısı olmayacaktır.

Şöyle ki; bir alışveriş merkezinde kısa bir süre önce genç bir karı kocanın  yaşadığı büyük bir ızdıraba tanık oldum. Bu çiftin o gün AVM'de çocuk arabasında taşıdıkları 2,5-3 yaşlarındaki evlatlarına küçük bir çikolata dahi alabilecek paraları kalmamıştı. Asgari ücretle geçindikleri belli olan ama bu büyük maddi  sıkıntılarını başkalarına ve ödeme turnikesindeki kuyrukta hemen arkalarında kendilerini izlediğim için bana  belli etmemeye çalışan bu çiftin parasız kalmalarının  mahcubiyetiyle  eşini turnikede bırakıp çocuk arabasında oturan  küçük oğlunu turnike dışına kaçıran o babanın ve kuyrukta  hemen önümde duran  ve veznedeki görevliye  vereceği kredi kartını elinde sıkı sıkı tutan o annenin kredi kartındaki son limitiyle (kredi kartındaki puanı da ekleyerek) ancak 250 gr tereyağı, 6 şişe soda ve 1 kilo patates satın  alabilecek maddi güçleri kaldığı için toplam olarak  ancak 21,70 TL'lik alışveriş yapabildikleri karşısında duydukları ızdıraplarına tanık oldum. Mutfaktaki bu yangının toplumun tüm bireylerine ve  seçim sandıklarına  yansıması  sonucu (ki bir Türk vatandaşı olarak milletimizin bu büyük  ekonomik sıkıntılara duçar olmamasını Yüce Allahtan diliyorum) CHP önemli ölçüde belediye başkanlıklarını kazanabilecekse bu başarı asla CHP'nin bugünkü yöneticilerinin  başarısı olmayacaktır.

CHP'nin bugünkü yöneticilerinin CHP'nin ölümsüz kurucusu Mustafa Kemal'in 6 oktan oluşan  olmazsa olmaz ilkelerini bir kenara itmesi ve CHP yöneticilerinin Türk Milleti kavramına ve Türk Devrimi'nin eşsiz ilkelerine  büyük bir inançla sarılması gerekirken bunu yapmaması yada yapamaması  inanılmaz bir aymazlıktır. Çünkü CHP'nin olmazsa olmaz ilkesi MİLLİYETÇİLİK ilkesi olması gerekirken, CHP'nin bugünkü yöneticileri içlerine sindire sindire daha "Ne Mutlu Türküm diyene" bile diyememekte, Andımızı görkemli bir afişle CHP genel merkezine asma yürekliliğini gösterememektedirler. Çünkü CHP'nin yeni yöneticilerince CHP'nin 6 okunda yer alan  milliyetçilik ilkesi asla ve asla ciddiye alınmamaktadır. Bu nedenle CHP üst yönetimindeki bu düşüncede olan  bugünkü kimi yöneticileriyle CHP'nin önümüzdeki yerel seçimlerde başarılı olması asla beklenemez.  

2019 yılının Türk Milleti için her alanda insan onuruna yaraşır, çağdaş bir yaşama kavuşabilme umudunun başlangıç yılı olmasını diliyor, bizleri olası doğal afetlerle ve açlıkla terbiye etmemesi için Ulu Tanrı'ya tüm içtenliğimle dua  ve niyaz ediyorum.

Bu makale 905 defa okunmuştur.

600 sayımızı e-gazete formatına okumak için tıklayın
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Metin Aytürk Metin Aytürk
İşgal, Talan, Göz Yumma!...
Efraim Pala Efraim Pala
Şanlı Türk Milleti
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci