MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Çipras Türkiye'ye neden geldi?

14 Şubat 2019, 00:35

Mehmet Aktoprak


Yunanistan Başbakanı Çipras, geçen hafta Türkiye’yi ziyaret etti. Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’de bir araya geldi. İstanbul’da Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Dolmabahçe Sarayı'nda Binali Bey tarafından kabul edildi. Bu ziyaret görüşmesinde Türk-Yunan dostluğu için çok önemli olan Ege’de bulunan 18 adayı neden istila ettiğini soramadı.

Türkiye’den kaçan FETÖ'cü askerlerin iadesini istedi. Nasıl bir milli dış politikadır? Bu adaların Türkiye’ye uzaklığı birkaç mil olduğu biliniyor. Ayrıca Yunanistan’ın bu adalarda askeri tesisler kuran ve silahlı birliklerinin bulunması halen anlaşılmış değil! Bu konuda açıklayıcı bir bilginin Türk halkı ile paylaşılmadığı ve adalarda Yunan silahlı birliklerin bulunmasına ses çıkaramayan bir AKP iktidarı var! Kıbrıs’a eklenen 18 ada sorunun çözemeyen Türk-Yunan iktidarlarının bu kadar yakınlaşmasına bir anlam veremeyen Türk halkının onuruna ne oldu? Türkiye dış siyasetinin yetersiz kalmasını sağlayan ve Çipras bu konuların sorulmamasını garantiye alan dış Yunan siyasetinin bir başarısıdır! Dış Türk Siyaseti bu kadar başarısız yönetilmedi! Halen Türk dış siyaset politikası Orta Doğu bataklığında saplandığı bataktan halen düzlüğe çıkmış değildir!

ÇİPRAS ANITKABİR'İ ZİYARET ETMEDİ…

Anıtkabir'i ziyaret etmeyen İran, Suudi Arabistan’a Yunanistan’da katıldı… Böylece üç devletin Atatürk’e olan saygısızlığına çanak tutanların varlığı sayesinde, Çipras’ın Anıtkabiri ziyaret etmeyeceği bilinen bir gerçekti. Ziyaret etmemesinin tek nedeni olarak “Pontus Rum Devleti”ni yıkan Atatürk’ün liderliğini tanımaya zaman bulamadı ve yanlış tarihi bilgiler ile donatılmış bir siyasetçi olmaktan öteye gidemez! Hiç bir dönem Yunanistan siyasetçileri Türk düşmanlığı sayesinde siyaset yapmanın prim getirdiği bilir! Pontus’u bitiren Osmanlı Devletidir… Kurtuluş Savaşında Karadeniz sahilini Pontus Rumlarından temizleyen “Giresun Gönüllü Alayını Yöneten “ Topal Osman Ağa’dır. Çipras’a bu konuda Yunan tarihçilerine neden sormamış ki! Uzun yıllar boyunca Osmanlı himayesinde yaşayan Yunanistan topraklarını yöneten kimdi? Osmanlı değil mi? Daha sonrasında Osmanlıyı parçalayan iltifat devletleri içinde olan Yunanistan kuvvetlerini silip süpüren Mustafa Kemal Paşanın askerlerinin kutsal görevleri ülkelerinden düşman birliklerini kovmak düşüncesini anlamanızı beklemek hayal olurdu! Osmanlı Devleti İngiliz, Fransa, İtalya ve Yunan kuvvetlerinin istilası altında iken; Ermenileri, Rumları silahlandıran bu devletler değil mi? Türkiye’de yaşayan bu terbiyesiz ve seviyesiz silahlı insanlar bulundukları bölgelerde çeteler halinde Türk halkına yaptıkları katliamlar unutulmamalıdır! Türk Ulusu! Kendine yapılan düşmanca sergilenen tavırları hoşgörü ile karşılar ve düşmanca tavır almayı insanlık suçu kabul eder…

SİYASETÇİLER TARİHİ BİLMELİDİR!

Her tarihi dönemde İngilizlerin himayesinde Osmanlı karşısında her zaman her savaşta gururu çiğnenmiş olmasına rağmen, İngiliz Devletinin desteğiyle; Yunanistan savaş meydanında yenilmiş,  masa başında galip gelmiş ve toprak kazanmıştır... Yunanlı siyasetçiler her zaman Türkün yüzüne gülmüş ve arkasından kuyusunu kazmıştır. Çipras’ın tarihi yetersizliği ve iktidarın gevşekliği birleşince; ortaya çıkan tablo dostluktan uzak olur!  Atatürk bir dünya lideridir! Çipras daha siyasetin basamaklarını çıkmaya çalışan stajyer bir siyasetçidir!

 

HAFTANIN SÖZÜ: 18 adaların ve Kıbrıs'ın hesabı bir gün gelir sorulur! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 451 defa okunmuştur.

Yavuz Başar Yavuz Başar
Öldük öldük dirildik
Perihan Dirican Perihan Dirican
Anayım işte!
Volkan Biçer Volkan Biçer
DASK - Doğal Afet Sigortası (2)
Efraim Pala Efraim Pala
Doğal afetleri yine unuttuk!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İstesen de istemem
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Tavuk mu yumurtadan çıkar; yumurta mı tavuktan?!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Yüce Atatürk diyor ki... (8)
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Ne oldum deme...
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Mahallenizde incir alım yeri yoksa!
Metin Sezgin Metin Sezgin
30 Ağustos izlenimleri
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 10/10/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 03/10/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 26/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci