MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Ben olmuyorsam sen de olma!

01 Mart 2019, 01:20

Kaan Tuğracı


Pek kıymetli dost ve ahbablarım, neşriyatımı pür dikkat eden okurlarım anımsayacaklardır. Evvel üsbu kalem çaldığım aksi kaziyeyle alakalı neşriyatıma devam edeceğimi laflamıştım.

Mudanya'mızda faaliyet gösteren, zatıaline yapılan düzenbazlıkları sineye çeken, kızgınlığını, kırgınlığını çabucak unutan  namdar mahfelin reisi, Hükümet Fırkası'nın seçimi kaybeden reisi ve onun kaldıraç vasıtaları işiyle iştigal olan bad dimağ hocasının lubetgazı oluvermiş! Onların yörüngesinden çıkmamış! Gel zaman, git zaman bu iki zatı muhterem, namdar mahfelin sosyal çevresinden aher derece istifade etmişler. Ahalide zatıalilerinin sevmediği kişilere karşı namdar belediye reisini borazan gibi kullanmışlar. Namdar mahfelin son umumi içtimasında ise davetliler arasında büyük vilayet eski reisi de varmış. Vazifeden el çektirilen reisi, oraya kendini çok akıllı zanneden iki fettan kafadar telefon edip davet etmiş. Mamafih, namdar mahfelin reisi renkli ekran flaşörlerin karşısında cesurca poz verirken, diğer iki kafadar fotoğrafa girmemek için köşe bucak kaçıvermişler! Niye sizce? Hali hazırdaki büyük vilayet reisi, zatıalini eski vilayet reisiyle görürse alemi siyaset hayatının geleceği açısından  hiç iyi olmaz düşüncesiyle saklanıvermişler fotoğraflardan! Alemi siyaset böyle birşey.. Zamanında, saklandığı reisin gözüne girebilmek için bu iki kafadar, ne parandalar atıyormuş!

Hülasa-i kelam, alemi siyaset bazı allak zatı muhteremler için iş, ekmek kapısı oluvermiş!

Çok kıymetli okurlarım, "Peki Kaan amca, bu mahalli idareler seçimlerinde ne oldu da namdar mahfelin reisi meclis azası gösterilmedi?" suallerinizi işitir gibiyim. Hemen cabetleyivereyim...

Çok kıymetli okurlarım, filmin aktörleri aynı iki zatı muhterem, filmin konusu da aynı... Mazaretler farklı.. Son zamana kadar meclis azası olmasına kesin gözüyle bakılan namdar mahfel reisinin langoroz ve bulunduğu sırayı beğenmeme, şart koşma tavrı, zatıalini meclis azalığından edivermiş! Bunun üzerine namdar mahfelin reisi alemi siyasette müşterek hareket ettiği, müşterek mükerreratlar aldığı, çok güvenip inandığı, mamafi yanıldığı (!) hali hazırda meclis azası zabtının 1. sırasında yer alan evvel dönem reis adayına giderek, "Ben olmuyorsam sen de meclis azası olma! Beni şart koş! Bunca senevattır ben seni her ortamda savundum, senin reklamını yaptım. Ben zatıalinin benul ayanını bile hükümet fırkası yönetimine aldırdım. Almayacaklardı! Sen de şimdi beni meclis azası göstermezlerse sende olma!" laflamalarının ardından namdar mahfel reisi, hiç ummadığı bir cabet alıvermiş! "Ben meclis azası cetvelinin birinci sırasındayım. Ben olacağım. Senin durumun beni hiç ilgilendirmiyor" tavrı namdar mahfelin reisini derinden etkileyivermiş. Üzüntüsü yüreğinin iç kısımlarına kadar yayılmış... Şahsıma münhasır iyi olmuş! Peygamberimiz (SAV), Mümin bir kere aldanır, ikinci kez aynı delikten sokulmaz. Eee sende ahalinin sevip saymadığı, bu bad niyetli insanlara güvenip inanırsan, onların besbes tıngırdamalarına bakıp sahici dostlarını yanından uzaklaştırırsan olacağı bu olur.

İzninizle bu mahfelin reisine bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Sen sen ol hayatta zatıaline karşı besbes tıngırdamalarda bulunmuş, beraber çıktığınız bir yolda, bir aksi kaziyede zatıalini yarıda bırakmış, menfaat için seven, arkadaşlık eden, bad fettan zatı muhteremlerle kati süretle arkadaşlık etme! Değil arkadaşlık, selam bile verme! Mamafih sen yine Kaan amcanı dinleme, tam tersini yap bu sefer! 3. kez aynı delikten sokulursun! Kendi düşen ağlamaz...

Bir de, senevatlardır Mudanya'mın halk fırkalı adaletkar!! hakikatperest !! belediye reisini aher derece her ortamda eleştirip sinkaflı kelamlarda bulundun. Sadık!!belediye reisine yakıştırmadığın üslup kalmadı. Ne oldu da son bir üsbu içinde kuzu sarması oluverdin! Hükümet fırkası, zatıalini meclis azası göstermeyince soluğu  halk fırkasının hirtopoz belediye reisinin yanında mı aldın? Çareyi orada mı aradın? Hükümet Fırkası'na karşı öfkeni dindirmeye mi çalıştın?

Bak kıymetli  reis evladım, sen sen ol! Büyük lokma ye, ama büyük laf etme! Birilerinin lübetgazı olma! Zatıalini kimsenin yörüngesine sokma! Onların zatıalini ateşlendirmesiyle hiç kimseyi ötekileştirme! Sinkaflı kelamlarda bulunduğun, sevmediğin kişiyle bir gün dost; dost olduğun kişiyle de bir hasım olacağını unutma! Hasım olsan bile sinkaflı kelamlarda bulunma! Langoroz tavırını bırak, alemi siyaset yapma.. Sana mahfel reisliği daha çok yakışıyor. Sen gönüllerin mahfel reisisin.. Şahsıma münhasır öylede kal. Bu laflamalarımdan dolayı her zaman yaptığın gibi bendenize gönül koyup, sinkaflı kelamlarda bulunma. Bulunursan da canın sağolsun.

Neşriyatımı sonlandırırken, zatıalinden acizane son bir rica daha bulunmak istiyorum.. Zatıalinle ilgili kalem çaldıklarımı defaten, dikkatlice okuyup, anlamadıklarını, seni ateşlendirmeden sahici dostlarına sor: "Kaan amca ne demek istemiş" diye... O zaman beni anlar, bendenize şekrügüzarlarını sunarsın. Kalın sağlıcakla, hayırlı üsbular.

Bu makale 347 defa okunmuştur.

Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Reis kızımız ve babayiğit meclis azası!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Örnek insan
Efraim Pala Efraim Pala
Bitmeyen belamız terör
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Tarihin gerçeklerini biliyor muyuz?
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Mendeburluk
Perihan Dirican Perihan Dirican
O güneş doğduğunda Samsun'da
Yavuz Başar Yavuz Başar
Timsah Akrep'i yuttu!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Ulusal egemenlik gücü
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 23/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 02/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci