MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Siyaset bir ilim, bir ahlâktır!

16 Mart 2019, 00:46

Mehmet Aktoprak


Türkiye’de yapılan siyaset bir siyaset değil de, rakibini karalamak için kullanılmasının ne kadar yanlış olduğunu siyasetçiler Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın İnegöl’de yaptığı konuşmadan dilerim ki, ders çıkarırlar!

Bir insan düşünün; ağzından çıkanı kulağı duymuyorsa, siyaset ahlakı yoksa! Siyasetin bir bilim olduğunu bilmiyorsa, o koltuğa layık olmadığını söylemek isterim. İnegöl Belediye Başkanı olarak başarılı olmuş olabilir! Ancak! Siyasetçi, topluma konuşurken, ulu orta yakışmayan sözleri sarf ederse siyasetçi olamaz! Bugünkü Nilüfer’i modern bir hale dönüştüren Mustafa Bozbey’e siyaseten söylenmemesi gereken, çirkin sözlerle saldırması anlaşılır gibi değil! Alinur Aktaş, bir ilçe belediye başkanlığından gelip de, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yürütecek kapasiteli olmadığı sarf ettiği etik olmayan cümlelerinde saklı değil mi?

Sözlerini hatırlayalım: "20 senedir Nilüfer Belediye Başkanlığı'nı yapıyorsun. Hangi caddeye, hangi kültür merkezine Allah dostunun adını verdin. Kaç padişahın, bir Türk büyüğün ismini verdin. Nerede devlete savaş ve bayrağa savaş açmış; Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok’un isimlerini belirli yerlere verdin” diyen bir siyasetçi olabilir mi?

Nazım Hikmet, Türklüğü ile övünen bir dünya şairidir! Türkiye için yazdığı şiirleri tüm dünya insanları tarafından okunmakta, tanınan bir Türk şairine tanımamak cehaletin daniskası değil de nedir? Liderin her konuşmasında şairin bir şiirini söyler… Burada liderin ile ters düşmüyor musun? Uğur Mumcu Türkiye’nin güçlü kalemlerinden biri olması, dincilerin ve tarikatların pisliğini çıkartan güçlü kalemi olması seni, neden germekte?

Bu sözleri Mudanya’da söyleyebilir miydin? Unuttuğun bir konu da; Ak Parti liderinin çok istediği Mudanya Belediyesi'ni bu kafa ile almak hiçte mümkün olamaz!  Ak Parti'nin Mudanya adayı olan Dr. Ahmet Murat Ünal’a bu saçma sözlerinle zarar veriyorsun? Ahirete göçmüş kişilerle uğraşma! İslamiyet senin kafanın içinde yuvalanmış, düşüncelerin sende kalsın!!! İslamiyet’te Allah’ın yarattığı insana çamur at, izi kalsın diyen bir siyasetçi halen olgunlaşmamıştır! Ak Parti'nin bu tip kafalı adaylarla yerel belediyeleri kazanması hayal olur!  Ak Parti'nin bu yerel seçimde Bursa’yı kaybetmesi hiçte sürpriz olmaz!

Bursalı muhafazakâr kesimde Ak Parti yönetiminden umutlarını kesmiş durumda olduğunu hatırlatalım… Bursa’da Mustafa Bozbey’in her geçen gün seçilme şansının yüzdesinde artış görülmesi neyi ifade ediyor? Alinur Aktaş'a sormak isterim!!!

 

HAFTANIN SÖZÜ:  Bu yerel seçimde belediyelerin el değiştirmesiyle belediye bütçelerinin açık vermeyeceği anlamı taşıyor! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 182 defa okunmuştur.

Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Reis kızımız ve babayiğit meclis azası!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Örnek insan
Efraim Pala Efraim Pala
Bitmeyen belamız terör
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Tarihin gerçeklerini biliyor muyuz?
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Mendeburluk
Perihan Dirican Perihan Dirican
O güneş doğduğunda Samsun'da
Yavuz Başar Yavuz Başar
Timsah Akrep'i yuttu!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Ulusal egemenlik gücü
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 23/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 02/05/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci